به روز شده در: ۱۲ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۳:۳۵
فرمانده نیروی دریایی سپاه خبر داد؛
فرمانده نیروی دریایی سپاه گفت: بزرگ‌ترین محموله سوخت قاچاق و یکی از سرشبکه‌های اصلی قاچاق سوخت توسط رزمندگان این نیرو در تنگه هرمز شناسایی و ۱۲/۵ میلیون لیتر سوخت توقیف شد.
کد خبر: ۳۴۱۰۵۱
تاریخ انتشار: ۲۱ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۱:۲۸ - 10April 2019

شناسایی سرشبکه و توقیف بزرگ‌ترین محموله سوخت قاچاق در تنگه هرمز/ توقیف ۱۲/۵ میلیون لیتر سوختبه گزارش گروه دفاعی امنیتی دفاع‌پرس، سردار دریادار «علیرضا تنگسیری» فرمانده نیروی دریایی سپاه با اشاره به توقیف بزرگترین محموله سوخت قاچاق در تنگه هرمز و شناسایی یکی از سرشبکه‌های اصلی قاچاق سوخت توسط رزمندگان این نیرو و اظهار داشت: طی این عملیات غافلگیرانه و موفق که در پی سلسه اقدامات اطلاعاتی دقیق و هوشمندانه صورت گرفت، از یک کشتی ۱۰ هزار تنی، بیش از ۱۲ میلیون و ۵۰۰ هزار لیتر سوخت قاچاق کشف و توقیف شد.

وی افزود: در همین رابطه ۲۱ نفر از ملیت‌های گوناگون منطقه‌ای و فرامنطقه‌ای دستگیر شدند که پس از انجام بازجویی‌های اولیه، این محموله به همراه قاچاقچیان دستگیر شده، برای طی مراحل قانونی و قضایی به مقامات مسئول تحویل داده شد.

فرمانده نیروی دریایی سپاه با بیان اینکه این محموله بزرگ‌ترین محموله سوخت قاچاقی است که تاکنون در خلیج فارس و تنگه هرمز شناسایی و توقیف شده است، گفت: این کشتی ۱۳۱ متری قاچاق سوخت، از کلاس شناور‌های سنگین نفتکش به شمار می‌آید و با توقیف این محموله یکی از باند‌های اصلی و سرشبکه‌های قاچاق سوخت در منطقه خلیج فارس و تنگه هرمز متلاشی شد و ضربه سنگینی به یک شبکه اصلی قاچاق سوخت در استان هرمزگان وارد آمد.

دریادار تنگسیری تصریح کرد: این مأموریت بر اساس راهبرد مبارزه با قاچاق و پیرو ابلاغ مأموریت از سوی فرماندهی کل سپاه صورت گرفته است و به یاری خداوند با قدرت و قاطعیت ادامه دارد.

انتهای پیام/ 200

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها