به روز شده در: ۱۱ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۰:۵۲
ناتو اعلام کرده برای افزایش ضریب امنیت تجهیزات و متحدان خود برابر حملات بالقوه دشمنان، سامانه موشکی «تاد» را در رومانی مستقر می‌کند.
کد خبر: ۳۴۲۰۷۶
تاریخ انتشار: ۲۶ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۹:۵۵ - 15April 2019

به گزارش گروه بین‌الملل دفاع‌پرس، ناتو قصد دارد جهت ایجاد دفاع چند لایه موشکی، سامانه «تاد» را تابستان در رومانی مستقر کند.

وبگاه «یو کام» چندی قبل در این زمینه نوشت که برای محافظت از موشک‌های بالستیک، ناتو قصد دارد سامانه موشکی تاد ساخت آمریکا را تابستان سال جاری در رومانی مستقر کند. قرار است این موشک‌ها از سامانه موشکی «ایجیس» پشتیبانی کنند.

موشک‌های ایجیس بخش مهمی از رویکرد ناتو جهت حمایت از متحدان اروپایی خود است و آمریکا نیز نیرو‌های خود را در منطقه جهت مقابله با تهدید‌های فزاینده ناشی از توسعه موشک‌های بالستیک در منطقه مستقر کرده است.

این وبگاه نوشته که استقرار سامانه‌های پیشرفته تاد بیانگر «تعهد آمریکا» به دفاع از متحدان خود و دفع حملات بالقوه دشمنان خارج از قاره اروپاست.

مقر اروپایی نظامیان آمریکا نیز یکی از 2 مقر فرماندهی این کشور با تمرکز بر اروپا، بخش‌هایی از آسیا، خاورمیانه، قطب شمال و اقیانوس اطلس است. این مقر فرماندهی بیش از 60 هزار نیرو و پرسنل غیر نظامی دارد.

تاد، یک سامانه موشکی ضد بالیستیک ساخت شرکت «لاکهید مارتین» است. برد رادار این سامانه 100 کیلومتر، برد عملیاتی موشک‌های آن 200 کیلومتر و سقف پرواز آن 150 کیلومتر است.

انتهای پیام/ 112

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها