به روز شده در: ۱۶ تير ۱۳۹۹ - ۰۵:۲۵
شهردار تهران:
«پیروز حناچی» با اشاره به دیدار با همتای عراقی خود و وجود زمینه‌های مختلف همکاری، گفت: درمورد اربعین ما فارغ از مسایلی که خود شهرداری مصوب می‌کند، کریدور مردمی را فراهم می‌کنیم. عشق ‌به حضرت اباعبدالله الحسین (ع) باعث می‌شود تا پرشورتر از سال‌های گذشته به زائران عزیز خدمات دهیم.
کد خبر: ۳۴۲۶۶۷
تاریخ انتشار: ۲۹ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۷:۳۱ - 18April 2019

شهرداری تهران پرشورتر از سال‌های گذشته به زائران اربعین خدمات می‌دهدبه گزارش گروه اجتماعی دفاع‌پرس، «پیروز حناچی» شهردار تهران که در عراق به سر می‌برد به همراه «شهربانو امانی» عضو شورای‌شهر تهران، «مجتبی یزدانی» معاون خدمات شهری و «پوریا سوری» سرپرست مرکز ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری تهران به دیدار با «ایرج مسجدی» سفیر ایران در این کشور رفت.

وی در این دیدار ضمن تاکید بر این‌که تابه‌حال در صحبت‌هایی که با مقامات عراقی داشته‌ام، همکاری‌های تخصصی، مورد درخواست هر 2 طرف بوده است، گفت: ما تلاش کردیم تا تجربه‌ها کارشناسی‌های خود را در اختیارشان بگذاریم. ظرفیت توسعه ارتباطات تنها درمورد «بغداد» نیست؛ بلکه «بصره» هم این توانایی‌ها را دارد.

شهردار تهران با بیان این‌که یکی از اولویت‌های اصلی نظام جمهوری اسلامی ایران همکاری با کشور همسایه، عراق است، افزود: یکی از زمینه‌هایی که در زمان تحریم بر آن تاکید داریم، حمایت از شرکت‌های‌مان در داخل کشور است؛ اگر بتوانیم این کریدور را فراهم کنیم، می‌تواند یک فرصت بی‌بدیل باشد. این‌ها سرمایه‌هایی هستند که در طول زمان شکل پیدا می‌کنند و نباید بگذاریم بر اثر مسائل اقتصادی از بین بروند.

حناچی گفت: خوشبختانه در این‌جا از شرکت‌های خوبی بازدید داشتم. باید این زمینه را فراهم کنیم که هم خوشنامی و هم حرفه‌ای بودن را به عراق بیاوریم. درمورد دیدار کوتاهی که با همتای عراقی داشتم، احساسم این بود که زمینه همکاری وجود دارد؛ اما نگرانی درمورد تامین سرمایه است که این نگرانی هم حل خواهد شد. امروز تلاش می‌کنیم تا زمینه‌هایی را که امکان همکاری در آن‌ها وجود دارد بررسی کنیم. 

وی تصریح کرد: درمورد اربعین هم ما فارغ از مسایلی که خود شهرداری مصوب می‌کند، کریدور مردمی را فراهم می‌کنیم. عشق ‌به حضرت اباعبدالله الحسین (ع) باعث می‌شود تا پرشورتر از سال‌های گذشته به زائران عزیز خدمات دهیم.

شهردار تهران در پایان سخنانش از زحمات تیم سفارت ایران در عراق تشکر و برای آن‌ها آرزوی موفقیت کرد.

«ایرج مسجدی» سفیر ایران در عراق نیز ضمن تأکید بر ضرورت تقویت ارتباطات شهری میان پایتخت 2 کشور و تشکر از شهردار تهران برای پذیرش دعوت شهردار «بغداد»، پیشنهاد کرد اداره یا مرکز جداگانه‌ای در شهرداری تهران تشکیل شود تا توسعه ارتباطات شهری با عراق را به طور مستقل و مستمر مورد پیگیری قرار دهد.

مسجدی همچنین اهمیت پیگیری موضوع راهپیمایی اربعین را بسیار زیاد دانست و افزود: این مناسک دینی و مذهبی نه‌تنها از منظر مراقبت از شهروندان ایرانی حائز اهمیت است، بلکه وظیفه اولیه ما محسوب می‌شود؛ چراکه درباره زائر حضرت اباعبدالله الحسین (ع) صحبت می‌کنیم و زائر ایشان از هر جای دنیا که باشد، خدمت به او افتخار ماست.

انتهای پیام/ 113

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها