به روز شده در: ۱۶ تير ۱۳۹۹ - ۰۰:۰۱
حجت الاسلام محمدحسنی:
رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش گفت: امام (ره) می‌دانست که بدنه ارتش انقلابی و در تقیه است، و دشمنان انقلاب می‌خواهند با توطئه و انحلال ارتش، کشور را خلع سلاح کنند.
کد خبر: ۳۴۲۷۲۰
تاریخ انتشار: ۳۰ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۱:۰۲ - 19April 2019

به گزارش خبرنگار دفاعی امنیتی دفاع‌پرس، حجت‌الاسلام «عباس محمد حسنی» رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش در مراسم بزگداشت فرماندهان، جانشینان و معاونین پیشین نیروی زمینی ارتش اظهار داشت: خدا را شاکرم که امروز توفیق حضور در میان شما فرزندان انقلاب و قهرمانان دوران هشت سال دفاع مقدس را به ما عنایت کرد.

وی با بیان اینکه در حالیکه دنیا امروز برای پیشبرد اهدافش قهرمان سازی و اسطوره‌سازی می‌کند، گفت: اما ما امروز در شرایطی هستیم که ارتش ایران اسلامی دارای اسطورهایی بزرگ و رشیدی است که قابل شمارش و احصا نیستند و تاریخ آنان را فراموش نخواهد کرد.

حجت‌الاسلام محمدحسنی با اشاره به دیدار روز گذشته فرماندهان عالیرتبه ارتش با رهبر معظم انقلاب اسلامی گفت: واقعا روز گذشته برای ما روزی بسیار ارزشمند و عالی بود به طوریکه گاهی حس می‌کردیم زمین زیر پایمان نیست و داریم در آسمان‌ها سیر می کنیم؛ چراکه حضرت آقا ارتش را مورد عنایت ویژه قرار دادند و تعاریف و تعابیر قابل توجهی فرمودند و تقدیر شایسته ای از ارتش کردند، حضرت آقا در حق ارتش مطالبی گفتند که ما باید کلمه به کلمه آنرا پیگیر باشیم.

وی ادامه داد: بنده حامل سلام و پیام تبریک رهبر معظم انقلاب اسلامی به خانواده‌های ارتشیان هستم، ایشان فرمودند اگر شما قهرمان شدید به خاطر آن است که خانواده‌هایتان عقبه زندگی را به نحوه احسن اداره کردند تا شما توانستید در خط مقدم، خوب فعالیت کنید و به موفقیت برسید.

رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش با اشاره به رشادت فرماندهان ارتش اسلام در دوران دفاع مقدس گفت: امام (ره) فرمود من دست و بازوی شما را که دست خدا بر بالای آن است می بوسم، بنده نیز به عنوان یک سرباز کوچک امام خمینی (ره) می‌گویم بر دست و بازوی شما بوسه می زنم، چراکه این دست‌ها برای ما استقلال و آبرو جهانی آفریدند و اجازه عرض اندام به دشمنان را ندادند.

وی افزود: شما عمر خود را صرف خدمتگذاری به کشور و مکتب کردید و محاسن شما در راه اعتلای قرآن و اسلام و پاسداری از میراث مجاهدان خدا سفید شد. و رسالت ما امروز اینست که این مجاهدتها و دلاوری‌ها و امانت‌های ارزشمند را به نسل‌های بعدی منتقل کنیم.

حجت الاسلام محمد حسنی با اشاره به روز ارتش و صدور فرمان تاریخی امام(ره) گفت: به اعتقاد من، ۲۹ فروردین یوم الله است و چرایی حمایت امام از ارتش را باید صاحبان قلم ریشه یابی کنند.

وی با طرح این سوال که چرا امام از ارتش حمایت کردند؟ گفت: امام (ره) می دانستند، که ارتش در دوران طاغوت در تقیه است و همچنین ایشان مطلع بودند که چه افراد بزرگی در بدنه و راس ارتش هستند و اگر ارتش مقلد مرجعیت نبود با فرمان امام پادگان ها را رها نمی کرد.

رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش تصریح کرد: ما حتی در سران ارتش افراد بزرگ و انقلابی چون سپهبد قرنی را داشتیم که اگر سجده جایز بود من بر سر مقبره سرلشکر قرنی سجده می‎کردم.

وی در پایان گفت: قطعا امام (ره) به خوبی ارتش را می‌شناخت و می‌دانست دشمنان چرا شعار انحلال ارتش را می‌دهند. امام (ره) می‌دانست که مردم به امنیت نیاز دارند و روزی خواهد رسید که بدخواهان نسبت به انقلاب توطئه می‌کنند، لذا ارتش به عنوان بازوی قوی انقلاب حمایت کرد و هر چه امروز جلوتر می‌رویم، عمق بیشتری از شخصیت ارتش را می‌بینیم.

انتهای پیام/ ۲۲۱

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار