به روز شده در: ۰۳ تير ۱۴۰۰ - ۱۹:۱۰
دفاع‌پرس گزارش می‌دهد؛
مولتی روتور بمب‌افکن هوشمند، پرنده شکارچی تورپران، پاد هوشمند زمینی، طیف‌سنج اتمی پلاسما،سامانه هشداردهنده لیزری محمول توسط نفر و سامانه هشداردهنده لیزری محمول بر خودرو جدیدترین محصولات رونمایی شده توسط سازمان جهاد خودکفایی نزاجا هستند.
کد خبر: ۳۴۲۸۶۱
تاریخ انتشار: ۳۱ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۰:۵۱ - 20April 2019

به گزارش خبرنگار دفاعی امنیتی دفاع‌پرس، سازمان تحقیقات و جهاد خودکفایی نیروی زمینی ارتش صبح امروز (شنبه) از شش دستاورد جدید خود در حوزه رزم زمینی، سامانه پهپادی، جنگال و هشداردهند‌های لیزری رونمایی کرد که در ادامه به معرفی و تشریح قابلیت‌های عملیاتی این دستاورد‌ها می‌پردازیم.

مولتی روتور بمب‌افکن هوشمند

این دستاورد به عنوان یک سکوی متحرک هوایی به منظور نصب تجهیزات هواپایه است که مجهز به لانچر‌های هشت تایی بوده و تا ۳۰ دقیقه مداومت پروازی خواهد داشت. برد این پرنده پنج کیلومتر بوده و امکان پرواز در باد حد اکثر ۳۰ کیلومتر بر ساعت را دارد و محموله‌ای به وزن هشت کیلوگرم را می‌تواند حمل کند.

پرنده شکارچی تورپران

این پرنده به منظور شکار ریزپهپاد‌های مهاجم طراحی و ساخته شده که مجهز به دو لانچر پرتاب تور با برد پرتاب ۲۰ متر خواهد بود. مساحت تور‌های پرتاب شده ۱۲ متر مربع است که قابلیت حمل ریزپهپاد تا وزن ۲ کیلوگرم را خواهد داشت.

قابلیت‌های عملیاتی دستاورد‌های جدید نزاجا

پاد هوشمند زمینی

این پاد قابلیت کشف انسان را در ۱۵ متری و خودرو را در ۵۰ متری دارد و مجهز به سامانه شناسایی دوست از دشمن است.

این پاد با یک بار شارژ به مدت سه ماه مداومت کار خواهد داشت.

طیف‌سنج اتمی پلاسما

این طیف‌سنج قابلیت آشکارسازی کلیه عناصر سبک و سنگین با حالت جامد، مایع و گاز را دارد و قابل نصب بر روی پهپاد، کواد کوپتر، خودرو و ادوات نظامی جهت نمونه برداری است.

قابلیت‌های عملیاتی دستاورد‌های جدید نزاجا

سامانه هشداردهنده لیزری محمول توسط نفر

یک سامانه خودحفاظتی آشکارساز سامانه‌های هدایت‌شونده لیزری است که تا ۱۵ کیلومتر برد دارد.

این سامانه که مجهز به سه حسگر گیرنده است در زمانی کمتر از یک دقیقه برپا می‌شود و به صورت هشدار صوتی و روشن شدن چراغ اخطار می‌دهد.

سامانه هشداردهنده لیزری محمول بر خودرو

این سامانه نیز مانند سامانه هشداردهنده لیزری محمول توسط نفر بوده و قابلیت نصب بر روی انواع خودرو‌های نظامی را دارد.

انتهای پیام/ 221

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار