به روز شده در: ۲۲ فروردين ۱۳۹۹ - ۰۰:۱۹
سردار فرحی خبر داد؛
فرمانده قرارگاه مهارت‌آموزی سربازان از آموزش مهارت‌های حرفه‌ای به ۲۰۰ هزار سرباز در سال جاری خبر داد و گفت: سال گذشته ۷۵ درصد سربازان مهارت‌آموز، آموزش‌ها را فرا گرفتند و امسال در صدد هستیم که این آمار را به ۸۵ درصد برسانیم.
کد خبر: ۳۴۳۲۴۸
تاریخ انتشار: ۰۳ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۰:۵۵ - 23April 2019

فرحیبه گزارش خبرنگار دفاعی امنیتی دفاع‌پرس، سردار «سید مهدی فرحی» فرمانده قرارگاه مهارت‌آموزی سربازان صبح امروز در دومین نشست تخصصی مهارت‌آموزی سربازان اظهار داشت: برای مهارت‌آموزی کارکنان وظیفه سال گذشته با تلاش‌هایی که توسط مجموعه نیرو‌های مسلح انجام شد از مجموع ۲۰۰ هزار نفری که برای کسب مهارت حرفه‌ای در سال ۹۷ پیش‌بینی شده بود، بیش از ۱۶۴ هزار و ۷۶۸ نفر از کارکنان وظیفه نیرو‌های مسلح با شرکت در دوره‌های آموزش مهارت حرفه موفق به دریافت گواهینامه مهارت حرفه‌ای شدند.

وی با اشاره به تربیت مربی‌های مهارت حرفه‌ای در سال گذشته، افزود: سال گذشته ۸۰۰ مربی از طریق وزارت ارتباطات تربیت شدند که امسال چشم‌انداز ما تربیت سه هزار مربی برای ارائه آموزش‌های مهارتی است.

سردار فرحی با اشاره به اینکه سال گذشته ۲۴ هزار و ۵۰۰ نفر آموزش‌های مهارتی را قبل از خدمت سربازی طی کردند، ادامه داد: هفته گذشته رئیس دفتر عقیدتی سیاسی ستاد کل نیرو‌های مسلح با رئیس ستاد کل نیرو‌های مسلح توافق‌نامه‌ای را امضا کردند که طی آن عقیدتی سیاسی ستاد کل نیرو‌های مسلح متعهد شده است، ۲۰ هزار سرباز را در حوزه‌های هنری مدیریت کند.

فرمانده قرارگاه مهارت‌آموزی سربازان با بیان اینکه امسال ۲۰۰ هزار سرباز مهارت‌های حرفه‌ای را سپری خواهند کرد، گفت: سال گذشته ۷۵ درصد سربازان مهارت آموز در داخل مجموعه نیرو‌های مسلح آموزش‌ها را فرا گرفتند و امسال در صدد هستیم که این آمار را به ۸۵ درصد برسانیم.

وی با اشاره به اینکه در آموزش دو ماهه بدو خدمت نیز امسال پنج مهارت ارائه می‌شود، تصریح کرد: برای مهارت‌آموزی دو ماهه بدو خدمت از ۴۰۰ هزار سربازی که امسال وارد نیرو‌های مسلح می‌شوند، تعداد ۲۰۰ هزار نفر آموزش‌های عمومی را هم فرامی‌گیرند.

سردار فرحی در ادامه بیان کرد: طی برنامه پنج ساله مقرر کردیم تا سال ۱۴۰۱ هر سربازی که ترخیص می‌شود، دارای یک مهارت حرفه‌ای هم باشد.

وی در خصوص اشتغال سربازان دارای مهارت حرفه‌ای بعد از اتمام دوران سربازی هم گفت: امسال برای اولین بار برای اینکه بدانیم سربازان دارای مهارت حرفه‌ای ترخیص شده بعد از اتمام سربازی اشتغال دارند یا نه، کمیته‌ای را با مشارکت وزارت کار تشکیل دادیم تا آمار اشتغال مهارت‌گیرندگان مشخص شود.

انتهای پیام/ 231

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار