به روز شده در: ۲۲ فروردين ۱۳۹۹ - ۰۰:۱۹
وزیر دفاع در فرودگاه مسکو:
وزیر دفاع جمهوری اسلامی ایران با بیان اینکه امروز مهم‌ترین موضوع «ترامپیسم» در جهان است که یک ویژگی شبیه نازیسم دارد، گفت: ترامپ امنیت جهان را با مخاطرات جدی مواجه کرده است.
کد خبر: ۳۴۳۲۹۲
تاریخ انتشار: ۰۳ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۲:۵۳ - 23April 2019

ترامپ امنیت جهان را با مخاطرات جدی مواجه کرده است‌/ در کنفرانس امنیتی مسکو باید به دنبال دنیای امن‌تر باشیمبه گزارش گروه دفاعی امنیتی دفاع‌پرس، امیر سرتیپ «امیر حاتمی» وزیر دفاع و پشتیبانی نیرو‌های مسلح جمهوری اسلامی ایران که به‌منظور شرکت در هشتمین کنفرانس سالانه امنیت بین‌المللی به روسیه سفر کرده است، در فرودگاه ونوکووای مسکو، در جمع خبرنگاران درباره اهمیت این اجلاس اظهار داشت: این سفر بنا به دعوت وزیر دفاع روسیه انجام شده و ان‌شاءالله در مجمع عمومی آن سخنرانی خواهیم داشت.

وی در تشریح برنامه‌های خود در این سفر افزود: در این سفر حول موضوعات مختلف، موضوعات دو‌جانبه، منطقه‌ای و بین‌المللی نیز با سایر مقامات روسیه و وزیر دفاع روسیه مذاکراتی خواهیم داشتم.

‌وزیر دفاع جمهوری اسلامی ایران با بیان اینکه در حاشیه این کنفرانس با وزرای دفاع شرکت‌کننده نیز دیدار و گفت‌وگو خواهم داشت، تصریح کرد: در این دیدارها، حول مسائل دو‌جانبه منطقه و بین‌المللی گفت‌وگو خواهیم کرد.

سرتیپ حاتمی در تشریح اهمیت کنفرانس امنیتی مسکو خاطرنشان کرد: این اجلاس یک فرصت مغتنم و مناسبی است که مقامات و مسئولان و سیاست‌مداران‌کشور‌های مختلف به ویژه در حوزه دفاعی و امنیتی، مسائل مختلف امنیتی امروز جهان را با هم طرح و نظراتشان را بیان کنند و نظرات دیگران را نیز بشوند.

وی با بیان ا‌ینکه امروز با مسائل مختلف امنیتی در جهان مواجه هستیم، ادامه داد: امروز مهمترین موضوع ترامپیسم در جهان است که یک ویژگی شبیه نازیسم دارد و ترامپ با ویژگی‌های مثل خودخواهی، ظلم و زیر پا گذاشتن اصول انسانی و قواعد بین‌المللی امنیت جهان را با مخاطرات جدی مواجه کرده است.

وزیر دفاع جمهوری اسلامی ایران تأکید کر‌د: در چنین کنفرانس‌هایی درباره ابعاد این خطرات گفت‌وگو می‌شود و حاصل آن پیدا کردن راهکار‌های مشترک و رسیدن به دنیای امن‌تر خواهد بود.

بنا بر این گزارش، هشتمین کنفرانس امنیتی و بین‌المللی مسکو با حضور وزرای دفاع، رؤسای ستاد و فرماندهان عالی‌رتبه نظامی و دفاعی و مسئولان سازمان‌های بین المللی از بیش ۸۰ کشور جهان طی دو روز برگزار خواهد شد.

انتهای پیام/ 200

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار