به روز شده در: ۱۱ خرداد ۱۳۹۹ - ۲۰:۴۱
در دیدار امیر حاتمی با وزیر دفاع چین مطرح شد؛
وزیر دفاع چین در دیدار با امیر سرتیپ حاتمی از مواضع جمهوری اسلامی ایران در حفظ صلح و ثبات منطقه حمایت کرد.
کد خبر: ۳۴۳۶۵۸
تاریخ انتشار: ۰۶ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۵:۳۳ - 26April 2019

به گزارش گروه دفاعی امنیتی دفاع‌پرس، امیر سرتیپ «امیر حاتمی» وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران و ‌ژنرال «وی فنگ هه» وزیر دفاع جمهوری خلق چین در حاشیه کنفرانس امنیتی مسکو با یکدیگر دیدار و درباره مسائل منطقه و دوجانبه گفت‌و‌گو کردند.

امیر حاتمی در این دیدار با اشاره به سفر سال گذشته خود به جمهوری خلق چین و مذاکرات مفید و سازنده با همتای چینی‌اش، به اراده سیاسی رهبران عالی‌رتبه دو کشور در گسترش تعاملات فی‌مابین اشاره کرد و اظهار داشت: از مواضع اصولی و راهبردی جمهوری خلق چین در حمایت از جمهوری اسلامی ایران در مجامع بین‌المللی به ویژه در محکومیت اعلام مواضع آمریکایی‌ها در تروریست خواندن سپاه پاسداران تشکر می‌کنم.

حمایت قاطع چین از مواضع ایران در حفظ صلح و ثبات منطقه

وزیر دفاع جمهوری اسلامی ایران همچنین با اشاره به سفر رئیس مجلس شورای اسلامی ایران به کشور چین، سطح تعاملات دوجانبه تهران-پکن را در حوزه‌های محتلف خوب ارزیابی کرد و افزود: در حوزه دفاعی و نظامی نیز علاقه‌مند به توسعه کمی و کیفی همکاری‌های دفاعی با کشور چین هستیم و امیدواریم همکاری‌های دو جانبه در راستای استقرار صلح و امنیت پایدار در منطقه افزایش یابد.

وزیر دفاع چین نیز در این دیدار با مثبت ارزیابی کردن روابط دو جانبه دفاعی میان تهران و پکن گفت: روابط راهبردی چین و ایران از سالیان دور ادامه داشته و فضاسازی‌های مدا‌خله‌آمیز برخی قدرت‌ها هرگز بر روابط عمیق و دوستانه دو کشور تاثیر نخواهد داشت.

حمایت قاطع چین از مواضع ایران در حفظ صلح و ثبات منطقه

‌ژنرال وی فنگ هه بر حمایت کشورش از مواضع جمهوری اسلامی ایران در حفظ صلح و ثبات منطقه تاکید کرد و اظهار داشت: بر خود لازم می‌دانیم که همواره از منافع جمهوری اسلامی ایران در مجامع بین‌المللی حمایت و پشتیبانی کنیم.

وزیر دفاع چین با اشاره به توافقات دفاعی موجود میان دو کشور تصریح کرد: این تعاملات خوب و ارزنده دفاعی بین دو کشور، حامل پیام روشنی برای جامعه جهانی است که ایران و چین دارای روابط عمیق و گسترده‌ای هستند و همواره بر حمایت از یکدیگر تأکید دارند.

حمایت قاطع چین از مواضع ایران در حفظ صلح و ثبات منطقه

‌ژنرال وی فنگ هه با تقبیح تروریست خواندن سپاه پاسدارن انقلاب اسلامی ایران توسط آمریکایی‌ها خاطرنشان کرد: جمهوری خلق چین صراحتا مخالفت خود را با این نوع رفتار‌های آمریکایی‌ها اعلام کرده است.

وی با تأکید بر افزایش تعاملات بین دو کشور تاکید کرد: مانعی برای توسعه روابط دو کشور وجود نخواهد داشت و بر این باوریم که روابط ایران و چین می‌بایست بر پایه اعتماد متقابل و منافع ملی دو کشور در جهت ارتقای ثبات بین‌ا‌لمللی رشد و گسترش یابد.

انتهای پیام/ 200

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار