به روز شده در: ۲۲ فروردين ۱۳۹۹ - ۰۰:۱۹
در دیدار دریادار تنگسیری با فرمانده نیروی دریایی عراق مطرح شد؛
فرماندهان نیروهای دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و ارتش عراق در دیدار با یکدیگر بر اجرای رزمایش‌های مشترک دریایی و ایجاد کمیسیون مشترک همکاری‌های دفاعی دریایی تأکید کردند.
کد خبر: ۳۴۴۴۴۷
تاریخ انتشار: ۱۱ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۱:۱۵ - 01May 2019

ایران و عراق بهترین شاهد مثال وحدت مسلمانان هستند/ می‌توانیم با وحدت امنیت منطقه خلیج فارس را تامین کنیمبه گزارش گروه دفاعی امنیتی دفاع‌پرس، سپهبد «احمد جاسم المعارج» فرمانده نیروی دریایی ارتش عراق که به همراه هیئتی نظامی به کشورمان سفر کرده است، با حضور در ستاد فرماندهی کل سپاه، با دریادار پاسدار «علیرضا تنگسیری» فرمانده نیروی دریایی سپاه دیدار و گفت‌وگو کرد.

فرمانده نیروی دریایی سپاه در این دیدار با بیان اینکه دشمنان به دنبال ایجاد تفرقه بین مسلمانان هستند، اظهار داشت: به رغم تمامی توطئه‌ها، علاقه خاصی بین مردم ایران و عراق به دلیل اشتراکات دینی و نزدیکی‌های قومی از گذشته وجود داشته است و از دو ملت ایران و عراق می‌توان به عنوان بهترین شاهد مثال وحدت مسلمانان نام برد.

وی با بیان اینکه معتقدیم که می‌توانیم با وحدت و همدلی امنیت منطقه خلیج فارس را تامین کنیم، افزود: به طور قطع بیگانگان از وحدت مسلمانان در منطقه ناراحت هستند، به این دلیل که اگر این وحدت برقرار شود، حضور بیگانگان در منطقه بی فایده است؛ از این رو ما باید وحدت و برادری‌مان را روز به روز عمق و قوام بخشیم.

دریادار تنگسیری با اشاره به جانفشانی‌های رزمندگان جبهه مقاومت در مقابله با تروریسم تکفیری در منطقه و به ویژه در عراق تأکید کرد: همدلی، هماهنگی و وحدت مسلمانان می‌تواند مانع از تشکیل گروه‌های تکفیری مثل داعش شود.

فرمانده نیروی دریایی ارتش عراق نیز در این دیدار گفت: روابط دوجانبه ایران و عراق هم به لحاظ دینی و هم به لحاظ قومیتی بسیار نزدیک بوده و ما به دنبال این هستیم که این روابط توسعه و تعمیق پیدا کند.

وی تصریح کرد: برادران ایرانی ما در سپاه و سایر نیرو‌ها همکاری بسیار وسیع و تنگاتنگی با حشد الشعبی و نیرو‌های ما برای شکست دادن داعش داشتند و در تمامی محور‌های مبارزه با تروریسم و داعش به خوبی نقش‌آفرینی کردند.

فرمانده نیروی دریایی ارتش عراق تأکید کرد: برادران ما در عراق به نقش فعال و مثبت ایران در رویارویی و مقابله با داعش اذعان دارند و ما امیدواریم که روابط ما در آینده عمق بیشتری یابد و به دشمن اجازه ندهیم که بین ما فاصله ایجاد کند.

توسعه همکاری‌های دفاعی در حوزه‌های دریایی بین دو کشور، ایجاد کمیسیون مشترک همکاری‌های دفاعی دریایی، گسترش هماهنگی‌ها بین نیرو‌های دریایی دو کشور، همکاری‌های آموزشی، علمی و پژوهشی، تبادل تجربیات دانشگاهی در موضوع علوم و فنون دریایی، همکاری‌های فنی و مهندسی دریایی در امور زیربنایی و اجرای رزمایش‌های مشترک دریایی از محور‌های مورد بحث در این دیدار بود.

انتهای پیام/ 200

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار