به روز شده در: ۲۲ فروردين ۱۳۹۹ - ۰۰:۱۹
در دیدار مقامات نظامی دو کشور تأکید شد؛
معاون وزیر دفاع جمهوری اسلامی ایران و رئیس ستاد نیرو‌های مسلح آفریقای جنوبی در دیدار با یکدیگر بر توسعه همکاری‌های دفاعی دو کشور تأکید کردند.
کد خبر: ۳۴۵۱۱۵
تاریخ انتشار: ۱۵ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۳:۲۱ - 05May 2019

آفریقای جنوبی هرگز تحت تأثیر جوسازی‌های دروغین آمریکائی‌ها قرار نمی‌گیرد/ تأکید بر توسعه بلند مدت روابط دفاعی دو کشوربه گزارش گروه دفاعی امنیتی دفاع‌پرس، امیر سرتیپ دوم «محمد احدی» معاون وزیر دفاع جمهوری اسلامی ایران در دیدار با رئیس ستاد نیرو‌های مسلح آفریقای جنوبی با بیان اینکه در سیاست خارجی و دیپلماسی دفاعی جمهوری اسلامی ایران کشور‌های آفریقایی ویژه آفریقای جنوبی از جایگاه ویژه‌ای برخوردارند، اظهار داشت: ملت بزرگ ایران اسلامی همواره به «نلسون ماندلا» و مبارزات صلح آمیز او در مقابله با تبعیض‎نژادی با دیده تکریم و احترام می‌نگرد.

معاون وزیر دفاع جمهوری اسلامی ایران با قدردانی از مواضع مستقل آفریقای جنوبی در محافل بین المللی در مقابل یک‎جانبه‎گرائی و به‌ویژه رفتار قلدرمآبانه آمریکا و حمایت از کشور‌های مستقل افزود: آفریقای جنوبی نشان داده است که هرگز تحت تأثیر جوسازی‌های دروغین و تبیلغاتی استکبار جهانی بویژه آمریکائی‌ها قرار نمی‌گیرد.

امیر احدی با انتقاد از رفتار‌های غیرقانونی و فاقد اصول و مبانی حقوقی آمریکایی‌ها در سطح جهان، به دشمنی و کینه‌توزی آن‌ها علیه ملت بزرگ ایران اسلامی طی 40 سال گذشته اشاره کرد و گفت: آمریکا در آخرین پرده دشمنی خود با ملت ایران با قراردادن نام سپاه پاسداران در لیست گروه‌های تروریستی نشان داد که به هیچ قیمتی حاضر نیست دست از حمایت همه جانبه از رفتار‌های تروریستی در منطقه و جهان بردارد و بر این اساس، نام سپاه پاسداران به‌عنوان پیشروترین نیروی مبارزه با تروریستم در منطقه را در لیست گروه‌های تروریستی قرار داد.

معاون وزیر دفاع در این دیدار ابزار علاقه کرد تا با توسعه روابط دفاعی با کشور آفریقای جنوبی بتوانیم به یک تعامل بلندمدت و راهبردی دست یابیم.

رئیس ستاد نیرو‌های مسلح آفریقای جنوبی نیز در این دیدار با ستایش انقلاب اسلامی ملت ایران و احترام به بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران، خواستار توسعه همکاری‌های دفاعی دو کشور شد.

انتهای پیام/ 241

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار