به روز شده در: ۲۸ دی ۱۳۹۸ - ۰۰:۳۰
سفیر ایران در کویت:
سفیر جمهوری اسلامی ایران در کویت با تأکید بر اینکه ایران دنبال جنگ نیست، گفت: در صورت وقوع هر جنگی در منطقه، تر و خشک با هم می‌سوزد.
کد خبر: ۳۴۶۹۷۸
تاریخ انتشار: ۲۹ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۷:۲۲ - 19May 2019

در صورت وقوع جنگ، تر و خشک با هم می‌سوزدبه گزارش گروه بین‌الملل دفاع‌پرس، محمد ایرانی سفیر جمهوری اسلامی ایران در کویت در مصاحبه با روزنامه کویتی «الرأی» اظهار داشت: «با وجود اینکه هیچ چیز جدی تا به الان وجود ندارد اما ما باید برای آینده آماده باشیم، با این حال برخی طرف‌ها مثل بنیامین نتانیاهو نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی و جان بولتون (مشاور امنیت ملی آمریکا) که خواهان جنگ در منطقه هستند برای ویرانی منطقه تلاش می‌کنند».

وی اشاره کرد که چنین اقدامات تحریک‌آمیزی هیچ کمکی به کسی نمی‌کند و تنها به نفع این طرف‌هایی است که برای همگان شناخته شده هستند.

ایرانی همچنین گفت: «ایران برای آرام کردن و ثبات اوضاع تلاش می‌کند چرا که وقوع هر جنگی باعث می‌شود که خشک و تر با هم بسوزد و لذا این به نفع هیچ کس نیست و همه طرف‌ها برای برقراری ثبات و امنیت ملت‌های خود تلاش می‌کنند».

سفیر جمهوری اسلامی ایران درباره اثرات شدید تحریم‌های آمریکا و اینکه گفته می‌شود مردم ایران در مضیقه شدید قرار دارند، تصریح کرد: «اوضاع در ایران این گونه نیست و صادرات نفت ما متوقف نشده است زیرا ما مرزهای زیادی با کشورهای جهان داریم و صادرات ما برای دوستانمان ادامه دارد».

وی تأکید کرد که ایران کشور بزرگ و دارای امکانات عظیم و ملتی است که از ۴۰ سال پیش به تحریم‌های آمریکا عادت کرده‌اند و اگر کسی این روزها به ایران سفر کند عدم تأثیرات این تحریم‌ها و یا عدم نگرانی اکثریت مردم ایران را خواهد دید.

انتهای پیام/ 131

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار