به روز شده در: ۲۵ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۰:۲۷
سازمان ملل در واکنش به ادامه ناآرامی‌های سودان و نافرمانی‌های مدنی از مسئولان این کشور خواست تا از خشونت علیه غیرنظامیان دست بردارند.
کد خبر: ۳۵۰۰۰۴
تاریخ انتشار: ۲۱ خرداد ۱۳۹۸ - ۲۳:۰۰ - 11June 2019

سازمان ملل: اوضاع خارطوم را با نگرانی دنبال می‌کنیمبه گزارش گروه بین‌الملل دفاع‎پرس، سازمان ملل سه‌شنبه شب به اقدامات خشونت‌آمیز مقامات سودانی علیه غیرنظامیان واکنش نشان داد.

نهاد بین‌المللی مذکور از مسئولان سودانی خواست تا «از هرگونه خشونت و اعمال زور علیه غیرنظامیان خودداری کنند».

سازمان ملل به دنبال ادامه نافرمانی‌های مدنی در سودان تاکید کرد که «اوضاع خارطوم را با نگرانی دنبال می‌کنیم.»

نافرمانی مدنی در سودان در اعتراض به حاکمیت «شورای نظامی» چند روزی است که ادامه دارد و گفته می‌شود عدم حضور کارمندان در بخش دولتی و خصوصی به 90 درصد رسید.

نافرمانی فراگیر مدنی» در سودان از روز یکشنبه (19 خرداد) در خارطوم (پایتخت) و شماری از دیگر شهرهای سودان آغاز شده و سه‌شنبه برای سومین روز متوالی ادامه یافت.

وبگاه خبری «باج» سودان در گزارشی نوشت، در روز دوم(دوشنبه) نافرمانی، خیابان‌ها و معابر خارطوم خالی از رهگذران است و میزان عدم مشارکت کارمندان دولتی و بخش خصوص به حدود 90 درصد رسیده است.

به گزارش «باج»، بانک‌ها،‌ شرکت‌ها و مراکز تجاری و حتی رستوران‌ها در نقاط مختلف پایتخت و حتی در برخی شهرهای دیگر، دیروز دوشنبه بسته بود.

مخالفان همچنان از مردم و کارمندان خواسته‌اند تا در اعتراض به «شورای نظامی انتقالی» همچنان در منازل خود بمانند و سر کار حاضر نشوند.

انتهای پیام/341

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها