به روز شده در: ۱۶ آذر ۱۳۹۸ - ۰۰:۰۱
معرفی کتاب؛
کد خبر: ۳۵۰۳۹۳
تاریخ انتشار: ۲۵ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۸:۳۴ - 15June 2019

«سوره‌های سرخ»به گزارش خبرنگار فرهنگ و هنر دفاع‌پرس، کتاب «سوره‌های سرخ» در 408 صفحه به کوشش «رحیم قربانی» و با همکاری «جعفر فرش‌باف»، «محمد جلیلی»، «مهدی احمدی» و «آزاده حاجی‌غلامی» به نگارش درآمده و طی آن به معرفی شهدای قرآنی استان تهران پرداخته است.

در این کتاب که با همکاری «سازمان قرآن و عترت بسیج سپاه حضرت محمد رسول‌الله (ص) تهران بزرگ» منتشر شده است، فراز‌هایی از زندگی‌ بیش از 120 تن از شهدای قرآنی گردآوری شده است.

قسمتی از متن کتاب:

«در یکی از فرازهای وصیت‌نامه شهید محمود آمده است: از خواهرانم می‌خواهم فرزندانشان را بزرگ کنند و راهی جبهه کنند. یکی از خواهران شهید موفق به عمل به این وصیت برادر شد و همان زمان پسرش را راهی جبهه کرد. این خواهرزاده شهید هم طاقت نیاورد و چندی بعد به دایی شهیدش پیوست.

خواهرانش را بسیار دوست داشت مدام به آنها سرکشی می‌کرد. یکی از خواهرانش می‌گوید: هنگامی که خبر شهادت محمود را به ما دادند، سخت‌ترین لحظات زندگی‌مان رقم خورد. پدرم در حال بازگشت از مسجد بود که خبر شهادت محمود را به وی دادیم و او با صبری مثال زدنی به سجده رفت، خدا را شکر کرد و به من گفت: بابا جان گریه نکن. من پنج پسر دارم و باید آنها را در راه انقلاب و اسلام هدیه کنم.»

«حسن پنج سال از سن واقعی‌اش نگذشته بود که نمازش را می‌خواند و روزه‌اش را می‌گرفت. علی‌رغم این که نماز شب‌هایش ترک نمی‌شد و پنج سال بیش‌تر از سن تکلیفش نگذشته بود، اما در وصیت‌نامه‌اش می‌نویسد پنج سال برایم نماز بخوانید و روزه بگیرید شاید نمازهایم ایراد داشته باشد.»

«سوره‌های سرخ، معرفی شهدای قرآنی تهران» در 408 صفحه مصور به اهتمام «رحیم قربانی» تدوین و توسط نشر «27 بعثت» در سه هزار نسخه منتشر شده است.

انتهای پیام/ 161

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها