به روز شده در: ۲۰ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۶:۱۳
مدیرعامل مؤسسه مطالعات راهبردی علوم و معارف اسلامی عنوان کرد؛
«سید محسن دعایی» گفت: نزدیک به ۸۵ درصد از افراد جامعه اصل ضرورت پوشش عفیفانه را تصدیق می‌کنند.
کد خبر: ۳۵۰۳۹۶
تاریخ انتشار: ۲۵ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۳:۵۴ - 15June 2019

تصدیق اصل پوشش عفیفانه توسط ۸۵ درصد افراد جامعهبه گزارش گروه سایر رسانه‌های دفاع‌پرس، «سید محسن دعایی» مدیرعامل مؤسسه مطالعات راهبردی علوم و معارف اسلامی در گفت‌وگو با «آنا»، درباره وضعیت پوشش و حجاب در جامعه اظهار داشت: پوشش عفیفانه که ما از آن به حجاب تعبیر می‌کنیم، یک اصل انسانی است که نقطعه تمایز انسان با حیوانات است. نیاز پوشش عفیفانه از فطرت انسان می‌جوشد و فطری است و البته دین مبین اسلام که دین عقلانیت است وجودی انسان را بر این اصل تعبیر کرده است.

وی افزود: حجاب، عملی عقلانی، دینی و وحی‌شده محسوب می‌شود و ملت ایران مقید به پوشش عفیفانه معطوف به سابقه تمدنی، رشد عقلانی، تدین و مسلمانی در طول تاریخ بوده‌اند. متأسفانه در عصر رضاخان برای گرفتن این سبک عقلانی، از ملت هزاران شهید گرفت و در عصر فعلی هم استعمار نوین با مزدورانش درصدد گرفتن این سبک زندگی است که موفق نخواهد بود.

مدیرعامل مؤسسه مطالعات راهبردی علوم و معارف اسلامی گفت: وقتی در جامعه نگاه‌ می‌کنیم ملت ایران به چند دسته تقسیم می‌شوند، ۴۵ درصد تقید به حجاب شرعی هستند و ۲۵ درصد هم عدم تقید خود را اعلام می‌کنند، مابقی هم افرادی هستند که مقید هستند اما کامل نیستند؛ یعنی حجاب دارند اما کامل رعایت نمی‌کنند؛ ولی تقید به اصل پوشش را در آنها شاهد هستیم.

دعایی افزود: بر اساس جامعه آماری نزدیک به ۸۵ درصد از مخاطبان اصل ضرورت پوشش عفیفانه را تصدیق می‌کنند و همه معتقد بودند که گوهر خود را بپوشانند که اصل ضرورت حجاب است و اگر قانون آن از بین هم برود ما از پوشش خود دست نمی‌کشیم.

انتهای پیام/ 113

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها