به روز شده در: ۱۶ آذر ۱۳۹۸ - ۰۰:۰۱
برگزیده جشنواره عمار در گفت‌وگو با دفاع‌پرس:
«قربانعلی طاهرفر» گفت: کسانی که بودجه می‌نویسند «ته‌دیگ» بودجه را برای فعالیت‌های فرهنگی نگه می‌دارند که با آن نیز نمی‌توان در این عرصه گام نهاد.
کد خبر: ۳۵۰۵۱۴
تاریخ انتشار: ۰۴ تير ۱۳۹۸ - ۰۰:۴۵ - 25June 2019

«قربانعلی طاهرفر» کارگردان تبریزی در گفت‌وگو با خبرنگار دفاع‌پرس در تبریز در پاسخ به این سوال که چرا فیلم و تئاترهای اندکی در حوزه دفاع مقدس کار می‌شود، اظهار داشت: هنرمندان انقلابی متعددی برای تولیدات این‌چنینی اعلام آمادگی کرده‌اند اما تولید اثر فاخر و با کیفیت هزینه‌های زیادی را می‌طلبد.

وی افزود: در حال حاضر ساخت ساخت فیلم و سریال در حوزه دفاع مقدس هزینه‌های میلیاردی می‌خواهد اما کسانی که بودجه می‌نویسند «ته‌دیگ» بودجه را برای فعالیت‌های فرهنگی نگه می‌دارند که با آن نیز نمی‌توان در این عرصه گام نهاد.

این فعال فرهنگی اجرای تئاتر و فیلم کوتاه و حتی مستند چند دقیقه‌ای را کم هزینه‌ترین اقدامات در حوزه دفاع مقدس خواند و تصریح کرد: بنده از نزدیک می‌بینم که جوانان مستعد برای تولید آثار انقلابی به ویژه در حوزه دفاع مقدس بی‌آنکه سهمی برای خود قائل شوند چگونه در جست‌وجوی سه و چهار میلیون تومان به تکاپو می‌افتند.

وی بیان داشت: جوانان شوق و اشتیاق کارهای فرهنگی را دارند اما متاسفانه حمایت لازم از آنان صورت نمی‌گیرد و بیشتر با اعتبارات شخصی پای در عرصه مقابله با تهاجم فرهنگی می‌گذارند.

انتهای پیام/

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها