به روز شده در: ۳۰ بهمن ۱۳۹۸ - ۲۲:۲۵
اسرای فلسطینی زندان «عسقلان» در اعتراض به شرایط سخت این زندان دست به اعتصاب غذای نامحدود زده‌اند.
کد خبر: ۳۵۰۵۹۱
تاریخ انتشار: ۲۶ خرداد ۱۳۹۸ - ۲۰:۴۰ - 16June 2019

اعتصاب غذای نامحدود اسرای فلسطینی زندان «عسقلان»به گزارش گروه بین‌الملل دفاع‎پرس، ده‌ها اسیر فلسطینی زندان عسقلان واقع در جنوب اراضی اشغالی برای بهبود شرایط خود، دست به اعتصاب غذا زدند.

خبرگزاری فلسطینی «وفا» به نقل از کمیته امور اسرا و آزادگان فلسطین گزارش داد که اسرای زندان عسقلان امروز یکشنبه اعتصاب غذای نامحدود خود را در اعتراض به شرایط سخت این زندان آغاز کردند.

شبکه المیادین گزارش داد که اسرای فلسطینی در اعتراض به اقدامات رژیم صهیونیستی که از اواخر آوریل گذشته با یورش‌ها و بازرسی‌های شبانه مکرر، جریمه و انتقال اجباری تعدادی از اسرا شدت گرفته است، دست به اعتصاب غذا زدند.

«قدوره فارس» رئیس انجمن اسرای فلسطین درباره شرایط سخت اسرای عسقلان گفت که «زندانیان عسقلان اخیرا به شکل وحشیانه‌ای مورد ضرب و شتم قرار گرفتند و زمانی که اسرا و در رأس آنها ناصر ابو حمید نماینده آنها با اقدامات خشونت‌آمیز مسئولان زندان مقابله کرد، مدیریت زندان مزبور وی را به زندان دیگر منتقل کرد.»

از سوی دیگر، «امانی سراحنه» مسئول اطلاع رسانی انجمن اسرای فلسطینی به گفت که «تمام اسرای فلسطینی داخل زندان عسقلان واقع در جنوب اراضی اشغالی که شمار آنها به 45 نفر می‌رسد، برای تغییر و بهبود شرایط خود اعتصاب غذا را آغاز کرده‌اند.»

نظامیان رژیم صهیونیستی در ماه مبارک رمضان و عید فطر به زندان عسقلان یورش برده و وسایل الکتریکی و پنکه‌های زندانیان را مصادره کرده بودند.

بنا بر اعلام کمیته اسرا و آزادگان وابسته به سازمان آزادی بخش فلسطین، حدود 5700 شهروند این کشور در بند رژیم صهیونیستی به سر می‌برند.

انتهای پیام/341

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار