به روز شده در: ۰۸ اسفند ۱۳۹۸ - ۰۶:۱۰
سرلشکر صفوی:
مشاور عالی فرمانده معظم کل قوا گفت: انقلاب اسلامی قلب تمدن اسلامی محسوب می‌شود که این امر موجب نگرانی غرب از شکل‌گیری قدرت عظیم اسلامی در قرن حاضر شده است.
کد خبر: ۳۵۱۰۳۵
تاریخ انتشار: ۳۰ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۴:۳۹ - 20June 2019

به گزارش دفاع‌پرس از قم، سردار سرلشکر سید یحیی صفوی در نشست توجیهی «نماز در راه، شهر» ضمن بیان اینکه قدرت در نظام جهانی هم اکنون به هم ریخته است، اظهار داشت: تلاش آمریکا بعد از فروپاشی شوروی برای یک طرفه کردن موازنه قدرت بود؛ اما رقابت با سایر کشورها از جمله چین در قدرت نظامی، اقتصادی و فناوری یکی از چالش‌های اصلی این کشور در آینده است.

وی بیان کرد: ۷۵ درصد از ذخایر نفت خام و ۵۷ درصد از ذخایر گاز طبیعی در اختیار کشورهای اسلامی قرار دارد.

این فرمانده دوران دفاع مقدس با بیان اینکه ۹۰ درصد حمل و نقل و تجارت جهانی از طریق دریاها انجام می‌شود، افزود: ۱۱ کانال از مهم‌ترین تنگه‌های جهانی در اختیار مسلمانان است.

وی با بیان اینکه چالش تمدنی با اسلام و به پرچم‌داری انقلاب اسلامی از تنش‌های بزرگ دنیای غرب در عصر کنونی است، افزود: انقلاب اسلامی قلب تمدن اسلامی محسوب می‌شود که این امر موجب نگرانی غرب از شکل گیری قدرت عظیم اسلامی در قرن حاضر شده است.

انقلاب اسلامی برای اداره بشریت در جهان برنامه دارد

سرلشکر صفوی با بیان اینکه انقلاب اسلامی برای اداره بشریت در جهان برنامه دارد، افزود: وحدت میان ملت‌های اسلامی از اهمیت بسیاری برخوردار است که باید مورد توجه قرار گیرد.

وی با بیان اینکه اختلافات میان مسلمانان کمتر از اشتراکاتشان است، بیان کرد: بیش از ۹۰ درصد از عقاید و اعمال مسلمانان جهان مشترک است که باید این اشتراکات را مورد توجه قرار دهند.

دستیار و مشاور عالی فرمانده معظم کل قوا بیان کرد: تنها اسلام ناب محمدی از میان اشکال اسلامی برای مسلمانان برنامه دارد و از اهمیت بسیاری برخوردار است.

سرلشکر صفوی ادامه داد: دانشمندان جهان معتقدند قدرت اقتصادی و فرهنگی به صورت آرام آرام از غرب به سوی شرق در حال حرکت است و چین، روسیه، ژاپن و ایران را در بر می‌گیرد.

انتهای پیام/ 121

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها