به روز شده در: ۱۶ آذر ۱۳۹۸ - ۰۰:۰۱
کد خبر: ۳۵۱۴۷۷
تاریخ انتشار: ۰۴ تير ۱۳۹۸ - ۰۲:۲۸ - 25June 2019

«فرزندان خاک»به گزارش خبرنگار فرهنگ و هنر دفاع‌پرس، «فرزندان خاک، نگاهی به نقش تکاوران در کربلای 6» عنوان کتابی از «میکاییل احمدزاده» است که در دو بخش «تکاوران» و «عملیات کربلای 6 (نفت‌شهر)» تنظیم و هر بخش به موضوعات مختلفی تقسیم شده است.

در بخشی از مقدمه این کتاب آمده است: «در مجموعه حاضر سعی شده تا ضمن آشنایی با نیروهای تکاور کوهستانی چتربازان، با رویدادهای سال‌های دور از انتظار جنگ تحمیلی و علل و تحولات منطقه‌ای که موجب طمع‌ورزی کوردلان عراقی شد، جایگاه رفیع نیروهای نظامی را بار دیگر به شکل و شرحی دیگر برای مردم قدرشناس و دوراندیش ایران اسلامی یادآوری کنیم. به این گونه جانفشانی تمامی رزمندگان سلحشور ایران را ارج می‌نهیم و در سایه اقتدار نیروهای ورزیده و با ایمان، دیگر بار شاهد تکرار جنگی خانمانسوز و بی رحم ـ که حاصل آن ویرانی و از بین رفتن سرمایه‌های ملی به ویژه ریخته شدن خون‌های پاک است ـ نشویم.»

قسمتی از متن کتاب:

«ارتش‌های نوین جهان با سرعتی بسیار زیاد سازمان گسترده دفاعی ـ نظامی خود را در واحدهای کوچک و با قابلیت‌های تحریک و رزم، در هر مکان و زمان را در کمترین فرصت ممکن طراحی می‌کنند. آنان با این کار ضمن صرفه‌جویی در قوا، از هزینه‌های جانبی کاسته و استفاده بهینه از نیروهای نظامی را ممکن می‌سازند.

پیشرفت علمی و عملی در صنایع دفاع، پیچیدگی سامانه دفاعی و تجهیز شدن ارتش‌های نوین جهان به آخرین و پیشرفته‌ترین دستاوردهای نظامی از قبیل جنگ الکترونیک، موشک، رادار و همچنین استفاده از شیوه‌ها و تاکتیک‌های رزمی ـ به ویژه در رزم‌های سرزمینی ـ و نیز استفاده از نیروهای آموزش دیده و ورزیده با سطح دانش بالا، در دستور کار ارتش‌های نوین است.

با وجود کوچک شدن ارتش‌ها و استفاده از تجهیزات پیشرفته نظامی، در جنگ‌های گذشته، حال و آینده نیز قوای نظامی و در رأس آنها نیروهای پیاده نقش تعیین‌کننده‌ای داشته و خواهند داشت؛ به طوری که اگر کشوری به وسیله نیروی دیگر با خاک یکسان شود، تا زمانی که نیروی زمینی متجاوز در کشور مغلوب پیاده نشود، در اذهان عمومی، رسانه‌های جهان و محافل سیاسی پیروزی تلقی نمی‌شود و نیروی زمینی باید سیطره خود را در اهداف مورد نظر گسترش داده و تصرف سرزمین تحقق یابد.»

«فرزندان خاک» در 120 صفحه به قلم «میکائیل احمدزاده» به نگارش درآمده و توسط نشر «آجا» در سه هزار نسخه منتشر شده است.

انتهای پیام/ 161

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها