به روز شده در: ۱۱ خرداد ۱۳۹۹ - ۲۳:۴۴
فرمانده سپاه امام صادق (ع) بوشهر خبر داد؛
سردار «علی رزمجو» با اشاره به برگزاری کنگره سرداران و ۲ هزار شهید استان در دی امسال گفت: در آستانه برگزاری این کنگره یادواره شهدا در سراسر استان بوشهر برگزار می‌شود.
کد خبر: ۳۵۳۳۸۴
تاریخ انتشار: ۱۸ تير ۱۳۹۸ - ۱۳:۰۶ - 09July 2019

برگزاری یادمان و یادواره شهداء در سراسر استان بوشهر

به گزارش دفاع‌پرس از بوشهر، سردار «علی رزمجو» فرمانده سپاه امام صادق (ع) استان بوشهر امروز در نشست با مسئولان دستگاه‌های اجرایی، فرهنگی، اقتصادی و صنعتی استان بوشهر با گرامیداشت ایام کرامت، نقشه راه حرکت پرشتاب ملت ایران را در حراست از انقلاب اسلامی مورد اشاره قرار داد و اظهار داشت: ترویج فرهنگ ایثار و شهادت طلبی، حراست از اعتقادات دینی و حفاظت از مکتب اسلام به عنوان نقشه راه حرکت پرشتاب ملت ایران در عزت و اقتدار ایران اسلامی است.

وی با بیان اینکه فرهنگ و تفکر شهید و شهادت در جامعه اسلامی از جایگاه ویژه‌ای برخوردار است گفت: این فرهنگ و تفکر بیش از 41 سال است که در جامعه اسلامی ایران متبلور شده که اقتدار و سرافرازی ملت ایران در راستای همین فرهنگ ایثار و شهادت است.

فرمانده سپاه امام صادق (ع) استان بوشهر برگزاری مراسم شهدا و تکریم از خانواده معظم شهدا را در راستای مکتب الهی و عدالت اجتماعی دانست و تاکید کرد: دی‌ امسال با همکاری، هماهنگی و مشارکت همگانی کنگره سرداران و 2 هزار شهید استان بوشهر  برگزار می‌شود که در این راستا عملکرد ساختاری آن با هماهنگی نماینده ولی فقیه در استان و استاندار تشکیل شده است.

رزمجو  با اشاره به اینکه بر اساس برنامه‌ریزی باید هر 10 سال یکبار کنگره شهدا در استان‌ها برگزار شود خاطرنشان کرد: نخستین کنگره سرداران و 2 هزار شهید استان بوشهر 14 سال پیش برگزار شد که دومین کنگره دی امسال در مرکز استان بوشهر برگزار می‌شود.

وی از تشکیل کمیته‌های تخصصی 20 گانه کنگره سرداران و 2 هزار شهید استان بوشهر خبر داد و عنوان کرد: این کمیته‌ها فعالیت خود را سازماندهی و آغاز کرده‌اند که نماینده ولی فقیه در استان به عنوان رئیس ستاد شورای سیاست‌گذاری و استاندار رئیس ستاد اجرایی کنگره سرداران و 2 هزار شهید فعالیت خود را آغاز کرده‌اند.

فرمانده سپاه امام صادق (ع) استان بوشهر با اشاره به اینکه استان بوشهر از پیشینه تاریخی حماسی درخشانی برخوردار است تصریح کرد: استان بوشهر دو قرن مبارزه با استعمار و استکبار در کارنامه خود دارد که در این عرصه‌ها هم با آمریکایی‌ها و هم با انگلیسی‌ها در تجاوز به سرزمین ایران و استان بوشهر مبارزه کرده‌اند و شهید داده‌اند.

رزمجو جایگاه مبارزاتی استان بوشهر در 8 سال دفاع مقدس را مورد اشاره قرار داد و بیان داشت: استان بوشهر در 8 سال دفاع مقدس در زمین، هوا و دریا علیه دشمن متجاوز مبارزه کرد و این در حالی است که توپ‌ها و موشک‌های رژیم بعث عراق مراکز مهم اقتصادی و صنعتی استان بوشهر را مورد هدف قرار می‌داد.

وی تعداد شهدای استان بوشهر را 2 هزار 121 شهید دانست و تصریح کرد: مردم استان بوشهر در پیروزی انقلاب اسلامی و هشت سال دفاع مقدس نقش مهم و تعیین کننده‌‌ای داشتند به‌گونه‌ای که 2 هزار و 121 شهید تقدیم نظام اسلامی کرده است.

فرمانده سپاه امام صادق(ع) استان بوشهر با اشاره به برگزاری یادواره شهدا در اقصی نقاط استان خاطرنشان کرد: در راستای برگزاری کنگره سرداران و 2 هزار شهید استان در دی ماه امسال در آستانه برگزاری این کنگره یادواره شهدا در سراسر استان بوشهر برگزار می‌شود.

رزمجو با بیان اینکه در برگزاری کنگره سرداران و 2 هزار شهید استان آثارماندگار فرهنگی تولید می‌شود گفت: تولید فیلم سینمایی، تالیف کتاب، ارائه آثار شهدا و  تولید دیگر آثار فاخر در راستای برگزاری کنگره سرداران و 2 هزار شهید استان مورد توجه قرار دارد تا این آثار سال‌ها مورد توجه نسل‌های این مرز و بوم قرار بگیرد.

وی همکاری و هماهنگی همگانی در برگزاری کنگره سرداران و 2 هزار شهید استان را مورد تاکید قرار داد و بیان داشت: برای برگزاری باشکوه این کنگره باید از همه ظرفیت‌های استان بوشهر استفاده شود که همکاری و مشارکت همگانی در این عرصه بسیار مهم است.

انتهای پیام/

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار