به روز شده در: ۰۱ آذر ۱۳۹۸ - ۱۹:۰۸
آیت‌الله مکارم شیرازی:
آیت‌الله مکارم شیرازی با اشاره به اینکه همه افراد در هر پُست، مقام و جایگاهی تقوا را مدنظر داشته باشند، گفت: اینکه در کشور بعضاً شاهد اختلاس و دزدی‌هایی هستیم، همه‌اش توسط باسوادان بی تقوا انجام گرفته است.
کد خبر: ۳۵۳۶۸۵
تاریخ انتشار: ۲۰ تير ۱۳۹۸ - ۱۲:۴۸ - 11July 2019

باسوادان بی‌تقوا عامل اختلاس‌ها در کشور هستندبه گزارش دفاع‎پرس از قم، آیت‌الله «ناصر مکارم شیرازی» در دیدار رؤسای دانشگاه فرهنگیان سراسر کشور، اظهار داشت: اگر تأملی در تاریخ داشته باشیم، هر جنایت و فسادی که در جهان صورت گرفته است از سوی افراد تحصیل‌کرده و عالم و البته به دور از تقوا صورت گرفته و هر جایی که علم و دانش اثربخش بود، تقوای فردی سهم به‌سزایی داشته است.

این مرجع تقلید با بیان اینکه دانشگاه فرهنگیان دارای دو رسالت مهم است، گفت: یکی از این رسالت‌ها صرف دانشگاه بودن و ارتقای علمی انسان‌ها و تربیت انسان‌هایی است که آینده نظام تعلیم و تربیت را دربدنه آموزش و پرورش به دست خواهند گرفت.

آیت‌الله مکارم شیرازی بیان کرد: دانشگاه فرهنگیان با رسالت مهمی که دارد در انجام مأموریت مهم و گرانسنگ خود باید علاوه بر توجه به بُعد علمی و دانشی دانش پژوهان خود نسبت به ارتقا و تقویت بعد معرفتی آنان برنامه ریزی دقیق و منظمی داشته باشد.

وی افزود: نظام ما جمهوری اسلامی است که اگر ۵۰ درصد را جمهوری و ۵۰ درصد را اسلامی بدانیم، بدون تردید رکن دوم بر رکن اول تأثیر گذاری شگرفی دارد و خدای ناکرده اگر دانشگاه‌های ما خالی از تقوا شوند، مصیبت بزرگی دامن جامعه و آینده را خواهد گرفت.

استاد حوزه علمیه قم تصریح کرد: اینکه در کشور بعضاً شاهد اختلاس و دزدی‌هایی هستیم همه اش توسط باسوادان بی تقوا انجام گرفته است و اگر همه افراد در هر پُست، مقام و جایگاهی تقوا را مدنظر داشته باشند بسیاری از معضلات و مشکلات موجود در جامعه برطرف می‌شود.

این مرجع تقلید ادامه داد: شما فرهنگیان شاگردان آینده نظام تعلیم و تربیت را تربیت می‌کنید و اگر می‌خواهید سعادت دنیا و آخرت را برای خود رقم بزنید باید بر روی تقوا و معرفت افزایی دانش آموزان، جوانان و نوجوانان این مرز و بوم کار کنید و برنامه جدی داشته باشید، رشد علمی و دانشی توأم با تقوا از بروز بسیاری از آسیب‌های آینده جامعه جلوگیری می‌کند.

آیت‌الله مکارم شیرازی تأکید کرد: شما افراد کلیدی جامعه هستید و امروز من نه تنها با ده‌ها فرهنگی بلکه با نماینده صد‌ها و هزاران نفر دانش آموز در حال صحبت هستم و این ارزش بسیاری دارد.

انتهای پیام/ 113

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار