به روز شده در: ۲۹ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۸:۴۹
سرلشکر جعفری:
مسئول قرارگاه فرهنگی و اجتماعی بقیه‌الله (عج) با بیان اینکه در دهه پنجم انقلاب اسلامی جنس تهدید‌ها متفاوت از قبل است، گفت: اگر در گام اول انقلاب صرفاً با تهدید‌های دفاعی و امنیتی مواجه بودیم، در آغاز گام دوم این تهدید‌ها دیگر کارایی ندارند؛ زیرا دشمن می‌داند که اگر دست به غلطی بزند، بی آبرو می‌شود.
کد خبر: ۳۵۳۸۵۷
تاریخ انتشار: ۲۲ تير ۱۳۹۸ - ۱۱:۲۸ - 13July 2019

تهدید نظامی در گام دوم انقلاب اعتباری نداردبه گزارش گروه دفاعی امنیتی دفاع‌پرس، سردار سرلشکر پاسدار «محمدعلی جعفری» مسئول قرارگاه فرهنگی و اجتماعی بقیه الله الاعظم (عج) در گردهمایی مسئولان و اعضای مراکز استانی سازمان فضای مجازی سراج، با تأکید بر لزوم مردمی ماندن سازمان سراج، اظهار داشت: مجموعه سراج یک نهاد مردمی است که باید همچنان مردمی بماند تا موفقیت‌های بیشتری به دست آورد؛ البته باید حرکت جهادی و مردمی خود را فراتر از یک سازمان در قالبی ادامه دهید که ویژگی نهاد بودن و مردمی بودن آن برجسته شود.

وی افزود: اکنون شما در سراج در میانه راه هستید و ان‌شاءالله با تفضل الهی و عنایت اهل بیت (ع) به سمت چشم انداز نهایی حرکت می‌کنید و به اهداف مشخص شده و مطابق انتظار رهبر معظم انقلاب اسلامی از یک مجموعه مردمی جوانانه متعهد به انقلاب، خواهید رسید.

سرلشکر جعفری خاطرنشان کرد: چند سالی است که خطاب رهبر معظم انقلاب اسلامی به نیرو‌های مردمی و جوانان انقلابی است و به ویژه از ابتدای سال ۹۷ و بعد از آن انتظارات خود را از مجمموعه‌های مردمی و جوانان بیان کرده‌اند. در نهایت در بیانیه گام دوم انقلاب ترسیم نقشه را صورت داده و سپس در صحبت اخیر با دانشجویان، یک دستور عملیاتی برای نیرو‌های جوان و مردمی در حوزه جنگ نرم صادر کردند.

وی تأکید رهبر معظم انقلاب بر مورد خطاب دادن جوانان متعهد را واکاوی کرد و گفت: رهبر معظم انقلاب اسلامی به چهار نکته مهم اشاره کردند که عبارت است از عظمت، وقوع و ماندگاری انقلاب اسلامی، عظمت کار انجام شده در ۴۰ ساله اول انقلاب اسلامی، عظمت چشم‌انداز بیان شده برای انقلاب و در نکته چهارم به عظمت نقش نیروی جوان متعهد در رسیدن به چشم انداز انقلاب اسلامی اشاره کردند.

مسئول قرارگاه فرهنگی و اجتماعی بقیه الله الاعظم (عج) خاطرنشان کرد: رهبر معظم انقلاب نقش نیروی جوان متعهد را در ردیف سه نکته دیگر دانستند و نیرو‌های جوان و متعهد باید عظمت توان خود را درک کرده و بدانند که چه مقدار باید برای رسیدن به چشم انداز پیش روی انقلاب اسلامی تلاش کنند؛ البته نقش مردم در شکل‌گیری انقلاب و پیشبرد و ماندگاری آن مشخص است و اصلا رمز ماندگاری انقلاب اسلامی، همین است.

وی گفت: دشمن در سال‌های ۹۶ و ۹۷ بسیج شد تا مردم را به اعتراض برانگیزاند، اما مردم شریف و مقاوم ایران اسیر نقشه‌های دشمن نشدند و از نظام دفاع کردند. مردم حتی ممکن است به خاطر مشکلات دلخوری‌هایی هم داشته باشند، اما باز هم از نظام حمایت می‌کنند و پای کار انقلاب ایستاده‌اند، زیرا این نظام، مردمی است.

سرلشکر جعفری با بیان اینکه بصیرت و نجابت و ایمان خاصی که مردم ما دارند و ارتباط آن‌ها با نظام اسلامی بود که نقشه‌های دشمن را نقش بر آب کرد، اظهار داشت: حمایت ایمانی یک طیف است که از حمایت ایمانی تا تقدیم کردن شهید به اسلام و انقلاب ادامه دارد. خانواده‌ای است که چند شهید تقدیم انقلاب کرده است و وضع مادی خوبی هم ندارد، اما باز هم از نظام و انقلاب دفاع می‌کند. بخشی هم هستند که دلخوری‌هایی هم ممکن است داشته باشند، اما باز هم از نظام حمایت می‌کنند و این همان طیف مردمی حامی نظام است.

وی افزود: برای مقابله با هر تهدید و بحران امنیتی و نظامی و بلایای طبیعی، نقش نیروی جوان، پیشتازی در خط مقدم بوده است و مدیریت و پیش بردن بقیه را به عهده داشته است و این نیروی جوان مومن و متعهد انقلابی بوده است که همواره در خط مقدم از نظام و انقلاب دفاع کرده و می‌کند. هر زمان که مجموعه نظام توانست زمینه را برای نقش آفرینی موثر مردم فراهم کند، آن بحران سریع‌تر حل شد.

مسئول قرارگاه فرهنگی و اجتماعی بقیه الله (عج) خاطرنشان کرد: در بحران امنیتی نظام که از سال‌های ۷۸ تا ۹۷ شامل سه مقطع می‌شود، بحران‌ها با به میدان آمدن و حضور مردم حل شدند. برخی می‌گفتند که نباید به نیرو‌های مردمی اعتماد کرد، اما دیدیم که این نیرو‌های مردمی با قدرت وارد میدان شدند و به فتنه‌ها پایان دادند.

سرلشکر جعفری تصریح کرد: دشمن امید بسته بود که در سال‌های ۹۶ و ۹۷ نظام را به زانو درآورد، اما علی‌رغم سازماندهی و فشار‌های اقتصادی به نظام، به سبب حضور و حمایت نیرو‌های مردمی موفق نشدند.

وی تاکید کرد: در همین فاجعه سیل اخیر، این مردم بودند که آن را مدیریت کردند و تا پایان پیش رفت. این آمادگی در زلزله کرمانشاه به این اندازه وجود نداشت، ولی مردم آماده شدند و رشد کردند. سیل اخیر چند استان کشور را درگیر کرد و اگر نیرو‌های مردمی در صحنه نمی‌آمدند، مشکلات تا همین حالا هم ادامه داشت.

مسئول قرارگاه فرهنگی و اجتماعی بقیه الله (عج) گفت: از همان اول انقلاب حتی از سال ۱۳۴۲ نقش مردم محسوس است و این‌ها همه به دست مردم بوده است. در این سال‌های اخیر که خطاب رهبری به جوانان است، جه علتی دارد؟ چون قدرت جوانان است که انقلاب به آن متکی است.

وی تأکید کرد: ثمره قدرتی که امروزه به برکت خون شهدا و تلاش مردم داریم، سبب شده است تا در عرصه امنیتی و دفاعی رشد بومی خوبی داشته باشیم.

سرلشکر جعفری تصریح کرد:‌ پهپادی که اخیرا توسط سپاه با موشک‌ِ دارای دقت بالا ساقط شد؛ عظمت دستاورد‌های نظامی انقلاب را نشان می‌دهد و این عظمت را دشمن می‌بیند و چیزی هم نمی‌گوید تا بازی را نبازند.

مسئول قرارگاه فرهنگی و اجتماعی بقیه الله (عج) ادامه داد: در دهه پنجم انقلاب اسلامی جنس تهدید‌ها متفاوت از دهه‌های قبل است. اگر در گام اول انقلاب صرفاً با تهدید‌های دفاعی و امنیتی مواجه بودیم، در آغاز گام دوم این تهدید‌ها دیگر کارایی ندارند؛ زیرا دشمن می‌داند که اگر دست به غلطی بزند، بی آبرو می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: پاسخ تهدید نرم را جوانان مؤمن و متعهد باید بدهند و دعوت رهبر معظم انقلاب اسلامی از جوان مومن و متعهد با شکل آتش به اختیار به همین دلیل است. باید برای حضور مردم در عرصه‌های مختلف تلاش کرد و بسترسازی برای این حضور خیلی سخت‌تر است.

سردار جعفری با تأکید بر اینکه مردم زلزله و یا مسائل امنیتی را حس می‌کنند، ولی در جنگ نرم این تهدید‌ها دیرتر حس می‌شوند، تصریح کرد: رهبر معظم انقلاب اسلامی به عظمت حرکت عمومی مردمی در جامعه اعتقاد دارند و در دیدار با دانشجویان هم این عظمت را کنار آن نقش آفرینی می‌گذارند و اضافه می‌کنند، ضرورت دارد که حرکت عمومی مردمی در جامعه رخ دهد، اعم از اجتماعی فرهنگی و سیاسی که این حرکت را باید جوانان رقم بزنند.

مسئول قرارگاه فرهنگی و اجتماعی بقیه الله (عج) افزود: از جمله ویژگی‌های این حرکت این است که خودجوش باشد و خودکار. نباید منتظر کسی ماند، نیاز است که این گفتمان تبیین شود و رسانه‌ای‌ها باید این گفتمان را ایجاد کنند و جریان‌های حلقه‌ی میانی که کار اجرایی بلدند، به میدان بیایند و عهده دار شوند.

وی به ضرورت فعالیت جوانان متعهد در انقلاب اشاره کرد و گفت: سرعت بیشتر، انضباط، نظم و اثربخشی را باید سرلوحه قرار داد و چندین برابر باید کار کرد تا دشمن را از این فضا تاراند.

سرلشکر جعفری به ضرورت حل مسائل اجتماعی مردم اشاره کرد و گفت: در جنگ، مردم بالاخره یک فرمانده می‌خواستند که راه بیفتند و خرمشهر را آزاد کنند. برای حل مسائل اجتماعی هم باید فعال شد؛ البته مراقب باشید که کار فرهنگی تمیز باشد و باعث سوء استفاده نشود و نتوانند تا جلوی حرکت شما را بگیرند.

مسئول قرارگاه فرهنگی و اجتماعی بقیه الله (عج) به ضرورت هماهنگی میان نیرو‌های مردمی و انقلابی اشاره و تصریح کرد: از شما جوانان متعهد و انقلابی انتظار می‌رود که مسائل مردم را مطرح کنید تا حل شود؛ این حل شدن مهم است و مردم باید شیرینی حل مسائل را بچشند.

انتهای پیام/ 231

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار