به روز شده در: ۰۷ مهر ۱۳۹۹ - ۰۸:۴۷
سرلشکر صفوی در جمع خبرنگاران:
دستیار و مشاور عالی فرمانده معظم کل قوا گفت: می‌توانیم با روحیه برگرفته از مقاومت در دفاع مقدس مقابل ظلمی که به عنوان تحریم‌ها علیه ایران اسلامی اعمال می‌شود، پیروز شویم.
کد خبر: ۳۵۴۲۱۳
تاریخ انتشار: ۲۵ تير ۱۳۹۸ - ۱۲:۵۸ - 16July 2019

می‌توانیم با روحیه مقاومت بر تحریم‌ها غلبه کنیمبه گزارش خبرنگار دفاعی امنیتی دفاع‌پرس، سردار سرلشکر پاسدار «سید یحیی صفوی» دستیار و مشاور عالی فرمانده معظم کل قوا و رئیس هیات امنای مؤسسه بهداری رزمی دفاع مقدس و مقاومت و دستیار و مشاور عالی فرمانده معظم کل قوا صبح امروز در حاشیه سومین جلسه هیات امنای این موسسه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: ۱۰ سال قبل شورای عالی انقلاب فرهنگی مصوب کرد که دو واحد درسی آشنایی با فرهنگ و ارزش‌های دفاع مقدس برای وزارت بهداشت، علوم و آموزش و پرورش تدوین شود که امروز در این جلسه با تصویب وزیر بهداشت این دو واحد درسی به عنوان درس تخصصی برای دانشجویان پزشکی تدریس خواهد شد.

وی افزود: درس‌نامه این واحد درسی تهیه شده که مصوب شد این درس به عنوان دو واحد اختیاری در دانشگاه‌های علوم پزشکی تدریس شود. همچنین در دومین مصوبه این جلسه مقرر شد که اولین کنگره شهدای بهداری رزمی دوران دفاع مقدس به منظور قدرشناسی از تلاش‌های جامعه پزشکی برگزار شود و موضوع سوم هم که در حمایت از بهداری رزمی بود، مورد تصویب قرار گرفت.

سردار صفوی ادامه داد: هر ساله بیش از ۲۰۰ هزار دانشجوی پزشکی و ۳۶ هزار فارغ التحصیل دانشگاه‌های علوم پزشکی داریم که امیدواریم با حضور ۱۸ هزار عضو هیات علمی وزارت بهداشت این دو واحد درسی توسط همین اعضای هیات علمی ارائه شود.

وی با بیان اینکه در کربلای پنج، ۵۵ هزار مجروح به مراکز بیمارستانی اعزام شدند، گفت: قدیمی‌های دفاع مقدس همانند وزیر بهداشت که آن زمان در جهاد سازندگی حضور داشت، باید به جوانان فعلی کشورمان آنچه در دفاع مقدس بر رزمندگان گذشته را بازگو کنند؛ چون با دست خالی توانستیم حماسه مقاومت را بیافرینیم.

سرلشکر صفوی افزود:‌ اکنون نیز با الگوگیری از آن حماسه مقاومت می‌توانیم در مقابل ظلمی که به عنوان تحریم‌ها علیه ایران اسلامی اعمال می‌شود و نیز عملیات روانی که علیه ملت ما انجام می‌شود تا آن‌ها را از دولت ناامید سازد، پیروز شویم.

انتهای پیام/ 231

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها