به روز شده در: ۱۷ تير ۱۳۹۹ - ۱۵:۵۴
نایب رئیس فراکسیون نمایندگان ولایی تأکید کرد؛
حجت‌الاسلام «احمد سالک» «اینستکس» را استراتژی غرب برای بازی با ایران خواند و گفت: «اینستکس» گام جدیدی برای وقت‌کشی است.
کد خبر: ۳۵۴۳۴۰
تاریخ انتشار: ۲۶ تير ۱۳۹۸ - ۱۰:۴۰ - 17July 2019

ضرورت اقدام متقابل با نفتکش‌های اروپا/ «اینستکس» بازی با ایران استبه گزارش گروه سایر رسانه‌های دفاع‌پرس، حجت‌الاسلام «احمد سالک» نایب رئیس فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس در گفت‌وگو با «مهر»، با اشاره به تصمیم ایران برای اجرای مرحله دوم کاهش تعهدات برجام، اظهار داشت: اروپا و آمریکا بدعهد، مکار و حیله‌گر هستند و منافع خود را بر ملت ایران تحمیل می‌کنند.

نماینده مردم اصفهان در مجلس با تأکید بر لزوم اجرای قانون نظارت بر اجرای برجام، گفت: دولت باید از ابتدا این قانون را اجرایی می‌کرد. زمانی که جمهوری اسلامی مهلت ۶۰ روزه به اروپا داد و اروپا به تعهدات خود عمل نکرد، باید در مرحله دوم بلافاصله از برجام خارج شده و غنی سازی را افزایش می‌داد اما جمهوری اسلامی به دلیل پایبندی به معاهدات بین‌المللی باز هم به اروپا فرصت داد.

نایب رئیس فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس، اینستکس را استراتژی غرب برای بازی با ایران خواند و گفت: اروپا تلاش داشت با ارائه تئوری نفت در برابر غذا و دارو ملت ایران را تحقیر کند. جمهوری اسلامی نباید تسلیم اینستکس شود. اینستکس گام جدیدی برای وقت کشی است.

سالک از دولت خواست تسلیم اینستکس نشود و گفت: باید اقدامات شجاعانه، جدی و قاطعانه در مقابل تحریم‌های آمریکا و نقض برجام انجام داد.

عضو فراکسیون روحانیون مجلس از مقامات دولتی خواست ملت ایران را از عدم تصویب FATF و خروج از برجام نترسانند؛ زیرا در حال حاضر فشار حداکثری با تحریم‌ها به ملت ایران وارد شده است.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: برجام نتوانست سایه تحریم‌ها را از سر ملت ایران بردارد به همین دلیل جمهوری اسلامی باید دیپلماسی انقلابی را در پیش بگیرد و غنی‌سازی اورانیوم با سرعت بالا آغاز شود.

نایب رئیس فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس شورای اسلامی برجام را عامل فرصت سوزی خواند و گفت: علیرغم تصویب برجام و اجرای تعهدات ایران در شرایطی قرار داریم که اروپا و آمریکا تلاش دارند فروش نفت ایران را به صفر برسانند اما مجدداً با اتخاذ دیپلماسی انقلابی، امروز فروش نفت ایران رو به رشد است.

وی با اشاره به اقدام انگلیس در توقیف نفتکش ایرانی، گفت: باید اقدام مقابله به مثل در تنگه هرمز با نفتکش هایی که به مقصد اروپا در حرکت هستند، انجام شود.

انتهای پیام/ 113

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار