به روز شده در: ۰۷ تير ۱۴۰۱ - ۲۱:۵۷
رحمانی فضلی:
وزیر کشور گفت: با بازارسازی از طریق شبکه‌های خارجی و قیمت‌سازی سایت‌های متخلف برخورد می‌شود.
کد خبر: ۳۵۶۷۷۶
تاریخ انتشار: ۱۴ مرداد ۱۳۹۸ - ۲۲:۲۴ - 05August 2019

وزیر کشور: با بازارسازی از طریق شبکه های خارجی و قیمت سازی سایت‌های متخلف برخورد می شودبه گزارش گروه اجتماعی دفاع‌پرس، عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور امروز در حاشیه سی و دومین جلسه ستاد اطلاع رسانی و تبلیغات اقتصادی کشور اظهار داشت: جلسه امروز ستاد اطلاع رسانی و تبلیغات اقتصادی کشور با حضور اکثریت اعضا تشکیل شد و طبق روال در ابتدای جلسه گزارشی از مصوبات و پیگیری‌های انجام شده، ارائه شد که در این زمینه هم در بخش ذخایر گندم و همچنین در مورد بنادر و تخلیه کالاها که در دستور کار جلسه قبل بود، گزارشهای بسیار خوبی ارائه شد که نشاندهنده پیگیری مناسب و پیشرفت کار است.

رئیس ستاد اطلاع رسانی و تبلیغات اقتصادی کشور در ادامه گفت: یکی از موضوعات مطرح شده در این جلسه، بحث اطلاع رسانی اخبار دادگاه های مفاسد اقتصادی است، ضمن اینکه اصل مبارزه با فساد امر بسیار خوبی است که باید انجام شود و مردم توقع و انتظار دارند، و این موضوع حتماً قدرت بازدارندگی خواهد داشت و نشان دهنده عزم و اراده حاکمیت و دولت در برخورد با مفاسد اقتصادی است، اما نوع اطلاع رسانی و پردازش خبری باید به گونه ای باشد که در مردم اعتماد، اطمینان و امید ایجاد کند و موجب نشود که افکار عمومی آسیب ببیند.

وزیر کشور افزود: به همین منظور مقرر شد، با حضور دستگاه های مختلف این موضوع در کمیته ای بررسی و اعلام نظر شود.

رحمانی فضلی با بیان اینکه موضوع اعلام قیمت ۱۰۰ قلم کالا که در جلسه قبل ستاد، مورد توجه قرار گرفته بود، در این جلسه با حضور نمایندگان وزارت صنعت، معدن و تجارت، مطرح شد و روش اعلام قیمت ها و قیمت گذاری مورد بررسی قرار گرفت، گفت: این روش باید به گونه ای باشد که مردم به این قیمت گذاری ها اعتماد پیدا کنند و به گونه ای نشود که قیمت های اعلام شده با قیمت موجود در بازار متفاوت باشد.

وزیر کشور خاطر نشان کرد: بر اساس رویکردهای مورد تاکید، مقرر شد که تنظیم بازار و همچنین وزارت صنعت، معدن و تجارت این موضوعات را به دقت پیگیری و بروز آوری کنند.

رحمانی فضلی اضافه کرد: براساس گزارش ارائه شده درخصوص وضعیت قیمت کالاها، از بین ۱۰۰ قلم کالای مورد بررسی، ۱۶ قلم کالا بین ۴درصد تا ۲۵ درصد کاهش داشته و ۱۴ قلم به همین نسبت افزایش داشته است‌. قیمت سایر کالاها نیز تقریباً ثابت بوده که نشان دهنده ثبات نسبی در بازار قیمت ها است. همچنین گزارشی از بازار ارز و روند آتی مبنی بر ثبات و کاهش قیمت ارز در روزهای آینده از سوی بانک مرکزی ارائه شد که امیدواریم ان‌شاء‌الله محقق شود.

رئیس ستاد اطلاع رسانی و تبلیغات اقتصادی با اشاره به بررسی نوسان قیمت مرغ در سی و دومین جلسه ستاد گفت: با گزارش و توضیحاتی که از سوی وزارت جهاد کشاورزی ارائه شد، مقرر گردید تنظیم بازار با ذخایر موجود و با اعمال سیاست های لازم در ظرف هفته جاری، به نوعی عمل کند که شاهد ثبات قیمت متناسب با قیمت اعلامی از سوی تنظیم بازار باشیم.

وزیر کشور با بیان اینکه دو امر بازارسازی و قیمت سازی های غیر واقعی در این جلسه ستاد مطرح و مورد بررسی قرار گرفت، تصریح کرد: قوه قضاییه گزارشی از اقدامات در خصوص سایت هایی که در جهت قیمت سازی، فعالیتهای نامناسبی انجام داده بودند، ارائه کرد. خوشبختانه جلسات بسیار موثری با این قبیل سایت ها برگزار و مقرر شده که متناسب با سیاست‌های وزارت صمت عمل کنند.

وی افزود: در این زمینه، مقرر شد قوه قضاییه و وزارت صمت، در حوزه بازارسازی ها به ویژه در شبکه های خارج از کشور که در امر خروج سرمایه، خرید ویلا یا امکانات در خارج از کشور تبلیغ می‌کنند و یا درخصوص اقامت های خارج از کشور یا ارائه خدمات ویزا تبلیغات نامناسبی می کنند، اقدامات قانونی انجام شود تا چنین مواردی که بعضاً می تواند جزء موارد ممنوعه باشد، رسیدگی و ساماندهی شوند.

وزیر کشور اظهار داشت: با فعالیت و پاسخگویی به موقع و انعکاس اقدامات دستگاه ها در حوزه های اقتصادی اطمینان بیشتری به مردم دهیم.

انتهای پیام/341

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار