به روز شده در: ۱۰ فروردين ۱۳۹۹ - ۰۳:۵۴
با حضور وزیر دفاع؛
خودرو‌های تاکتیکی «ارس ۲» صبح امروز با حضور وزیر دفاع، فرمانده نیروی زمینی ارتش، نمایندگان ستاد کل نیروهای مسلح، معاونین سپاه پاسداران و نیروی انتظامی در اصفهان تحویل نیرو‌های مسلح شد.
کد خبر: ۳۵۷۶۵۴
تاریخ انتشار: ۲۲ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۲:۱۳ - 13August 2019

به گزارش گروه دفاعی امنیتی دفاع‌پرس، امیر سرتیپ «امیر حاتمی» وزیر دفاع و پشتیبانی نیرو‌های مسلح در مراسم  تحویل‌دهی این خودرو، با قدردانی از تلاشگران مجاهد سازمان صنایع دفاع (ساصد) در ساخت خودروی تاکتیکی«ارس ۲»، مجموعه توانمندی‌های این صنعت در ادامه مسیر به سمت خودکفایی دفاعی و ملی در حوزه‌ی خودرویی را ارزشمند دانست و اظهار داشت: امروز با طراحی و تولید خودروی تاکتیکی «ارس ۲» این توانایی به اثبات می‌رسد که صنعت دفاعی همان‌طور که در طراحی و تولید تسلیحات و تجهیزات دفاعی دارای قابلیت و توانایی ویژه است، در صنعت خودروسازی نظامی نیز با توجه به اهداف مأموریتی نظامی خود دارای قابلیت و ظرفیت‌های ویژه‌ای است که البته نقش شرکت‌های همکار و دانش بنیان در این عرصه قابل چشم‌پوشی نیست.

وی تأکید کرد: دستیابی وزارت دفاع به تکنولوژی ساخت و تولید این خودرو‌های پیشرفته می‌تواند گام مهمی در تأمین خودرو‌های مدرنی باشد که تکنولوژی ساخت آن‌ها را چند کشور معدود در اختیار دارند.

وزیر دفاع در ادامه با اشاره به مشکلات اخیر صنعت خودروسازی داخلی در حوزه تأمین قطعات تصریح کرد: وزارت دفاع با توجه به سرمایه‌های عظیم علمی و فناورانه خود در حوزه تولید و ساخت تجهیزات پیشرفته دفاعی و نظامی توانایی‌های بسیاری در تأمین قطعات مورد نیاز شرکت‌های خودروساز را داراست و همان‌گونه که بار‌ها اعلام کرده‌ایم، می‌تواند به عنوان بازوی کمکی صنعت خودروی کشور کشور گره‌گشای ساخت قطعات تحریمی در حوزه خودرویی باشد و در این مسیر برای شکستن دیوار تحریم‌ها از هیچ کوششی فروگذار نخواهیم کرد.

انبوه خودرو‌های تاکتیکی«ارس ۲» تحویل نیرو‌های مسلح شد

امیر حاتمی با بیان اینکه وزارت دفاع در تأمین امنیت همه‌جانبه مردم احساس مسئولیت می‌کند، افزود: این سازمان همان‌گونه که در تولید و افزایش قدرت بازدارندگی دفاعی وظیفه خود را به بهترین نحو بر اساس راهبرد‌های کلان دفاعی و تدابیر حکیمانه فرمانده معظم کل قوا با جدیت به پیش خواهد برد، همواره در جهت تأمین رفاه و آسایش مردم نیز در کنار آنان بوده و خواهد بود.

وزیر دفاع در ادامه با تشریح مشخصات خودروی تاکتیکی «ارس ۲» با اشاره به قابلیت مهم این خودرو ازجمله داشتن تحرک بالا در مناطق صعب العبور، نصب سلاح و ادوات نظامی با وزن بالا، توان و گشتاور بالاو افزایش نسبت توان به وزن ادامه داد: این خودرو نسبت به نسل قبلی در حوزه موتور، شعاع عملیاتی، مصرف سوخت، استاندارد آلایندگی، شتاب، قابلیت حمل بار، قابلیت نصب سلاح و حرکت بر روی آن و... پیشرفت‌های قابل ملاحظه و ویژه‌ای داشته است.

سرتیپ حاتمی گفت: خودروی «ارس ۲» منطبق با نقشه راه خودروی تاکتیکی و در راستای پاسخگویی به نیاز‌های کنونی نیرو‌های مسلح طراحی و ساخته شده است و امروز تعداد انبوه آن در اختیار نیرو‌های مسلح قرار می‌گیرد. امروز مفتخریم که حجم انبوهی از تولیدات این خودرو به نیروی زمینی ارتش، سپاه پاسداران و نیروی انتظامی جهت اجرای مأموریت‌ها تحویل می‌شود.

انتهای پیام/ 231

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار