به روز شده در: ۰۷ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۳:۴۶
رئیس سازمان پدافند غیرعامل گفت: ایران مقتدرانه از منافع ملی خود در آب‌های سرزمینی و هرجا که اقتضا کند، دفاع می‌کند و در این خصوص با کسی شوخی ندارد.
کد خبر: ۳۵۷۸۷۱
تاریخ انتشار: ۲۳ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۶:۵۱ - 14August 2019

سردار جلالی: در دفاع از آب‌های سرزمینی با کسی شوخی نداریمبه گزارش گروه دفاعی امنیتی دفاع‌پرس، سردار غلامرضا جلالی رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور با تبریک سالروز پیروزی حزب‌الله لبنان در جنگ 33 روزه، اظهار داشت: 23 مرداد به‌عنوان سالروز مقاومت اسلامی نامگذاری شده است؛ اما آن‌طور که باید و شاید این «روز عزیز» مورد توجه قرار نمی‌گیرد.

رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور با اشاره به اینکه زمانی اسرائیل غاصب در جنگ شش‌ روزه کشورهای عربی را درهم کوبید، گفت: حزب‌الله لبنان به‌عنوان یک جنبش شیعی کوچک کار خود را آغاز کرد؛ اما با نصرت الهی و ایمان و اعتقاد راسخ رهبرانش، این جنبش امروز تبدیل به یک قدرت بازدارنده برای لبنان و حتی منطقه شده است.

وی با بیان اینکه به‌نظر من امنیت لبنان امروز به‌دلیل اقتدار حزب‌الله است، تصریح کرد: اگر حزب‌الله نبود اسرائیل غاصب امنیت لبنان را به مخاطره انداخته بود.

سردار جلالی با تمجید از شجاعت و رهبری هوشمندانه سیدحسن نصرالله دبیرکل حزب‌الله لبنان بیان داشت: بصیرت، شجاعت، قاطعیت و ایمان به نصرت الهی، سیدحسن نصرالله را تبدیل به مرد اول جهان عرب کرده است.

وی با تأکید بر اینکه جریان مقاومت پیروز جنگ اراده‌هاست، خاطرنشان کرد: دشمن تلاش دارد تا عنصر مقاومت و ایستادگی ملت‌های منطقه را تضعیف کند و خود را دست برتر نشان دهد در حالی که واقعیت چیز دیگری است.

سردار جلالی با ابراز اینکه با پیروزی انقلاب اسلامی ایران، روند تحولات منطقه‌ای برهم خورده و معادلات به‌نفع ملت‌های آزاده و به‌ضرر استکبار جهانی در حال پیشروی است، افزود: به‌نظر ما اسرائیل غاصب مظهر تروریسم سازمان‌یافته، خباثت و ظلم و ستم بر مردم منطقه است و تنها توانایی این رژیم «کودک‌کشی» است.

رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور با اشاره به برخی زمزمه‌ها مبنی بر حضور ناوهای اسرائیلی در خلیج فارس تحت ائتلاف آمریکا، گفت: ایران مقتدرانه از منافع ملی خود در آب‌های سرزمینی و هرجا که منافع ملی اقتضا کند دفاع می‌کند و در این خصوص با کسی شوخی ندارد.

سردار جلالی با تأکید بر اینکه آمریکایی‌ها به‌دنبال برهم زدن امنیت خلیج فارس هستند، تصریح کرد: ایران به‌دنبال توسعه امنیت جمعی در منطقه است و این مهم را در چارچوب همکاریهای مشترک با همسایگان در راستای منافع مشترک تلقی و در همین چارچوب پیگیری می‌کند.

این فرمانده ارشد نظامی با تأکید بر اینکه اسرائیل غاصب، منبع ناامنی در جنوب‌غرب آسیاست، گفت: حال چگونه این مولود نامشروع قرار است امنیت در خلیج فارس را تأمین کند؟! البته اگر دشمنان به‌دنبال جنگ‌افروزی هستند بدون شک از سربازان دلیر ما پاسخ محکم و کوبنده‌ای دریافت خواهند کرد چنان‌که پیش از این اقتدار ما را دیدند.

وی ادامه داد: اسرائیلی‌ها اگر واقعاً توانایی تأمین امنیت دارند به‌نظرم در گام نخست امنیت خود را در برابر رزمندگان مقاومت در فلسطین و لبنان و... تأمین کنند!

رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور در پایان تأکید کرد: استنباط ما این است که آمریکا در تشکیل یک ائتلاف واقعی در منطقه علیه ایران شکست خواهد خورد و در مقابل آن ائتلاف ملت‌های آزاد منطقه تحت لوای مقاومت امنیت جنوب‌غرب آسیا را تأمین می‌کند.

انتهای پیام/ 141

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار