به روز شده در: ۰۱ اسفند ۱۳۹۸ - ۰۰:۲۱
مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان بوشهر:
سردار غلامعلی کفاش  با بیان اینکه پایگاه ششم شکاری بوشهر جایگاه مهمی در هشت سال دفاع مقدس داشته است، گفت: خلبانان پایگاه هوایی بوشهر پس از حمله صدامیان به ایران اسلامی، نخستین پاسخ به متجاوزان دادند که باید این توانمندی و جایگاه به جامعه معرفی شود.
کد خبر: ۳۵۸۰۰۲
تاریخ انتشار: ۲۴ مرداد ۱۳۹۸ - ۲۰:۳۶ - 15August 2019

به گزارش دفاع‌پرس از بوشهر، سردار غلامعلی کفاش مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان بوشهر امروز در نشست هماهنگی برنامه‌ریزی کنگره سرداران و 2000 شهید استان بوشهر با تاکید بر توجه به انتقال فرهنگ دفاع مقدس به نسل جوان و نسل‌های آینده اظهار داشت: انتقال فرهنگ ایثار و حماسه رزمندگان اسلام در دفاع مقدس رسالت و وظیفه همگانی است.

وی با تاکید بر نقش مهم برگزاری یادواره شهدا در انتقال فرهنگ ایثار و شهادت به نسل جوان خاطرنشان کرد: در این راستا با همکاری دستگاه‌های متولی در طول سال در مناطق مختلف استان بوشهر یادواره شهدا برگزار می‌شود که همکاری و مشارکت مردم در این مراسم ستودنی است.

کفاش با بیان اینکه استان بوشهر در هشت سال دفاع مقدس نقش مهم و تاثیرگذاری داشت عنوان کرد: در هشت سال دفاع مقدس استان بوشهر بیش از دو هزار شهید، شش هزار جانباز و 442 آزاده سرافراز تقدیم انقلاب اسلامی کرده است.

وی با تاکید بر حفظ و ماندگاری حماسه عظیم مردم استان بوشهر در هشت سال دفاع مقدس افزود: این رشادت‌ها و حماسه آفرینی نباید دستخوش فراموشی و تخریب شود بلکه این حماسه آفرینی‌ها باید در ادوار تاریخی مختلف به نسل‌های آینده انتقال داده شود.

مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان بوشهر با اشاره به اینکه رزمندگان این استان در جبهه‌های زمینی، هوایی، دریایی و پدافندی در هشت سال دفاع مقدس حضوری فعال داشتند، افزود: جزیره خارک در هشت سال جنگ تحمیلی بیش از ایام این دوران بمباران هوایی شد ولی مردم در جزیره با اقتدار ماندند و نگذاشتند خللی در صادرات نفت و اقتصاد کشور ایجاد شود.

کفاش با تاکید بر معرفی جزیره خارک به عنوان جزیره مقاوم هشت سال دفاع مقدس تصریح کرد: با توجه به نقش جزیره استراتژیک خارک در هشت سال دفاع مقدس که اکنون میزبان کاروان‌ اردوهای راهیان نور دریایی است باید به عنوان جزیره مقاوم هشت سال دفاع مقدس معرفی و ثبت شود.

وی با بیان اینکه پایگاه ششم شکاری بوشهر جایگاه مهمی در هشت سال دفاع مقدس داشت، افزود: خلبانان پایگاه هوایی بوشهر پس از حمله صدامیان به ایران اسلامی، نخستین پاسخ به متجاوزان دادند که باید این توانمندی و جایگاه به جامعه معرفی شود.

مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان بوشهر بیان کرد: بمباران نیروگاه اتمی بوشهر از اوائل جنگ تحمیلی تا پایان دفاع مقدس از دیگر مکان‌هایی است که دائم مورد حمله هوایی دشمن قرار می‌گرفت و شهدایی از نیروگاه تقدیم انقلاب شد.

کفاش تاکید کرد: باید جایگاه استان بوشهر در هشت دفاع مقدس که مغفول مانده به جامعه بیش از پیش معرفی و شناسانده شود.

انتهای پیام/

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار