به روز شده در: ۲۸ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۸:۳۰
امیر سرتیپ پوردستان در قم:
رئیس مرکز مطالعات راهبردی ارتش جمهوری اسلامی گفت: مطمئن باشید فرزندان ملت در نیرو‌های مسلح غافلگیر نخواهند شد و اگر دشمنی بخواهد تهدید خود را عملی کند با پاسخ پشیمان‌کننده نیرو‌های مسلح مواجه می‌شود.
کد خبر: ۳۵۸۶۳۰
تاریخ انتشار: ۲۹ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۰:۴۶ - 20August 2019

فرزندان ملت در نیرو‌های مسلح هیچگاه در برابر تهدیدات غافلگیر نخواهند شدبه گزارش دفاع‌پرس از قم، امیر سرتیپ «احمدرضا پوردستان» رئیس مرکز مطالعات راهبردی ارتش جمهوری اسلامی در نهمین یادواره شهدا مشق عشق قم در بوستان شهدای دل آذر قم با اشاره به نقش شهیدان مدافع حرم در حفظ و ثبات عراق و سوریه اظهار داشت: اگر شجاعت، دشمن شناسی و به هنگام بودن سپاه پاسداران نبود، سرنوشت عراق و سوریه به گونه دیگری رقم می‌خورد، نیرو‌های سپاه به موقع وارد شدند و به رسالت و به مسئولیت تاریخی خود به زیبایی عمل کردند.

رئیس مرکز مطالعات راهبردی ارتش با بیان اینکه نیرو‌های نظامی و انتظامی کشور دو کار عمده بر عهده دارند، افزود: حفظ و ارتقاء آمادگی رزمی و رصد تهدید‌های دشمن از وظایف اصلی این نیرو‌ها به شمار می‌آید.

وی اضافه کرد: تمام تهدید‌ها در داخل کشور، مرز، منطقه و خارج از منطقه در زمین و هوا و دریا توسط کارشناسان اطلاعاتی رصد شده، و متناسب با تهدیدات ظرفیت‌های دفاعی لازم اتخاذ می‌شود.

این فرمانده نظامی تاکید کرد: مطمئن باشید فرزندان ملت در نیرو‌های مسلح غافلگیر نخواهند شد و اگر دشمنی بخواهد تهدید خود را عملی کند با پاسخ پشیمان کننده نیرو‌های مسلح مواجه می‌شود که نمونه آن اسقاط پهپاد گلوبال هاوک بود که در ارتفاع ۶۲ هزار پایی هدف یک سامانه بومی قرار گرفت، و این قدرت بازدارندگی افتخار بزرگی است.

وی با بیان اینکه آمریکا از حمله به ایران ناکام مانده است، گفت: هدف آمریکا از لشکرکشی به افغانستان و عراق حمله به ایران بود، ولی چون این کشور را یک رهبر هوشمند، خردمند و دشمن‌شناس به زیبایی سکان‌داری می‌کند، و همچنین یک ملت متدین و ولایتمدار و نیرو‌های مسلح آماده نیز پشت سر آن قرار دارند، به سراغ افغانستان رفتند.

وی افزود: آمریکایی‌ها با ۱۸۰ هزار نیرو، چند صد فروند هواپیما فوق مدرن و چند ده فروند ناو‌های هواپیمابر، بالگرد، مین‌روب و... نیامده بودند کشوری مانند افغانستان که ارتش نداشت و یا عراق که صدام بنده حلقه به گوش آن‌ها بود را تصرف کنند، قصدشان حمله به ایران بود، ولی نتوانستند.

وی گفت: آمریکایی‌ها سال ۲۰۰۱ افغانستان را تصرف کردند و منتظر ماندند فضا آماده شود و به ایران حمله کنند، ولی نشد و سال ۲۰۰۳ عراق را گرفتند و ۱۴ سال هم مرز با ایران بودند و در مرز‌های شرقی و غربی سرباز آمریکایی، و در آب‌های خلیج فارس و دریای عمان نیز شناور‌های آمریکایی و متحدین حضور داشتند.

انتهای پیام/

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار