به روز شده در: ۰۱ آبان ۱۳۹۸ - ۱۲:۴۵
سردار اشتری مطرح کرد؛
فرمانه ناجا با بیان اینکه با بی‎حجابی بر اساس قانون برخورد می‌کنیم، گفت: با اجرای طرح «ناظر یک» کشف حجاب در خودرو‌ها به صورت چشمگیری کاهش یافته است که باید در اماکن و معابر شهری نیز این امر با جدیت دنبال شود و تمامی دستگاه‌ها، استان‌ها و ادارات مربوطه نیز پای کار بیایند.
کد خبر: ۳۵۹۱۰۱
تاریخ انتشار: ۰۲ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۳:۱۳ - 24August 2019

کاهش بی‌حجابی در خودروها با اجرای طرح «ناظر یک»/ با بی‎حجابی براساس قانون برخورد می‌کنیمبه گزارش گروه اجتماعی دفاع‎پرس، سردار «حسین اشتری» فرمانده ناجا در گردهمایی سراسری فرماندهان، رؤسا و معاونان ناجا با گرامی‌داشت یاد و خاطره شهدای گرانقدر دولت، شهیدان رجایی و باهنر اظهار داشت: این هفته به یاد این دو شهید به نام هفته دولت نام‌گذاری شده است، امیدواریم تمامی دولت‌مردان و مسئولان راه شهدا را ادامه دهند؛ ان‌شاءالله آنچه که بر ما مسئولیت و تکلیف است را بتوانیم به درستی به سرانجام برسانیم.

وی با بیان اینکه دشمنان همواره درصدد ضربه زدن به اقتدار نظام جمهوری اسلامی ایران هستند، گفت: با عنایت الهی، رهنمود‌های حکیمانه رهبر معظم انقلاب اسلامی (مدظله العالی)، هوشیاری و همت فرماندهان نیرو‌های مسلح، توطئه‌های دشمنان خنثی شده و آن‌ها در رسیدن به اهداف خود ناکام ماندند.

عالی‌ترین مقام انتظامی کشور با بیان اینکه از ابتدای سال جاری تاکنون ناجا مأموریت‌های خود را به خوبی انجام داده است، تصریح کرد: بحمدالله تمامی حوادث را با لطف الهی پشت سر گذاشته‌ایم و بسیاری از این حوادث برای نظام جمهوری اسلامی ایران تبدیل به فرصت شده است.

سردار اشتری همچنین به انتصابات جدید در ناجا اشاره کرد و گفت: تمامی این مسئولیت‌ها به عنوان یک آزمایش است که امیدواریم بتوانیم آن‌ها را به گونه‌ای به انجام برسانیم که باعث پیشرفت مادی (خدمتگزاری) و معنوی (ذخیره‌سازی) برای آخرت شود؛ مطمئنا این مسئولیت‌ها برای ما به عنوان یک فرصت برای خدمت است نه رسیدن به اهداف شخصی.

وی ادامه داد: شما نسبت به دوران قبل از مسئولیت باید تلاش و زحمات خود را دوچندان کنید و کمتر از دیگران از مواهب و امکانات بهره‌مند شوید؛ هرچه مسئولیت افراد ارتقاء می‌یابد، روحیه آن‌ها نیز برای خدمتگزاری باید ارتقاء یابد.

عالی‌ترین مقام انتظامی کشور تأکید کرد: امام خامنه‌ای (مدظله العالی) تأکید می‌کنند که باید تلاش‌ها را ادامه دهیم و به مردم بگویید و از طرفی دیگر این تلاش با حرکت جهادی و نیت الهی همراه باشد که زمینه‌ساز برکات بسیاری خواهد بود؛ این مطلبِ مورد تأکید معظم له، باید برای ما الگو باشد.

فرمانده ناجا در ادامه به فرمایش دیگری از رهبر معظم انقلاب اسلامی اشاره کرد و گفت: ایشان می‌فرمایند «مسئولیت» یک لطف الهی برای خدمت به مردم است؛ قدر بدانید و از این طریق توشه آخرت خود را فراهم کنید.

وی عنوان کرد: بدانید که همه ما در حیطه امتحان هستیم و لطف و عنایت الهی نیز شامل حال ما شده است؛ بنابراین باید بدانیم که در این راه مورد امتحان قرار می‌گیریم.

سردار اشتری گفت: مسئولیت‌ها بار سنگینی بر دوش همه است که باید آن را به سرمنزل مقصود برسانیم؛ در این عرصه باید با توسل و توکل به خدا قدم برداریم.

فرمانده ناجا به بررسی وضعیت منطقه و کشور پرداخت و گفت: طی 40 سال گذشته و بعد از پیروزی انقلاب اسلامی، نظام مورد هجمه و حملات شدید دولت‌های مستکبر و در رأس آن آمریکا و اسرائیل بوده است.

سردار اشتری با تأکید بر اینکه طی این مدت حوادث متعددی را پشت سر گذاشته‌ایم، گفت: بعد از پیروزی انقلاب اسلامی مسائل بسیاری ازجمله ناامنی در مرز‌ها، حوادث طبس، جنگ تحمیلی و... پیش آمد، اما دشمنان در هیچ‌کدام از این موارد موفق نبودند.

وی همچنین به فتنه‌های سال‌های 78 و 88 و اتفاقات سال‌های 96 و 97 اشاره کرد و گفت: دشمن همواره با برنامه ریزی توطئه‌های خود را ادامه می‌دهد؛ اما ملت ایران در مقابل تمامی آن‌ها ایستادگی کرد. توطئه‌هایی که به دست افراد کوردل سَلفی و تکفیری که با نام قرآن و اسلام علیه مسلمان‌ها صورت گرفت و داعش را به وجود آوردند، نیز خنثی شد.

فرمانده نیروی انتظامی عنوان کرد: دشمن همواره به دنبال این است که انقلاب اسلامی را از مسیر خود منحرف کند؛ اما بحمدالله در زمان حیات امام (ره) و سپس با هدایت‌های امام خامنه‌ای (مدظله العالی) تمامی توطئه‌ها خنثی شده است.

فرمانده ناجا با بیان اینکه امروز جمهوری اسلامی ایران در اوج اقتدار است، عنوان کرد: اتفاقاتی که توسط دشمن به وقوع پیوست، بحمدالله با عنایت الهی خنثی شد که نمونه آن ساقط شدن پهپاد فوق مدرن آمریکا بود.

این مقام عالی انتظامی عنوان کرد: تمامی کشور‌هایی که با سران استکبار همکاری می‌کردند ازجمله کشور‌های حاشیه خلیج فارس از همکاری با آن‌ها عقب نشینی کرده‌اند که به دنبال این امر، هیبت آمریکا نیز شکسته شد؛ توقیف نفتکش انگلیسی نیز عنایت الهی بود که شامل حال مردم شد و عزت برای ما و ذلت برای دشمن را رقم زد.

فرمانده نیروی انتظامی گفت: امروز دشمن از هر دری برای ضربه زدن به نظام وارد می‌شود؛ البته آن‌ها در این مسیر موفقیتی نداشته‌اند، علاوه بر اینکه با پاسخ دندان‌شکنی از سوی ما مواجه شده‌اند و اقدامات آن‌ها موجب انسجام بیش از پیش جمهوری اسلامی ایران نیز شده است.

سردار اشتری تأکید کرد: دشمنان از راه‌های دیگری ورود پیدا کرده‌اند که امکان ضربه زدن نیز وجود دارد؛ بنابراین باید هوشیار باشیم و مسئولیت و مأموریت ما در این راستا بیشتر باشد.

وی با بیان اینکه امروز یکی از حربه‌های دشمن به نظام موضوعات اقتصادی است، ادامه داد: از سوی دیگر ناکارآمدی دستگاه‌های مسئول و متصدیان امور اقتصادی نیز نقش پررنگی در این راستا دارد؛ چرا که نقش خود را به خوبی ایفا نکرده‌اند.

فرمانده نیروی انتظامی همچنین به اتفاقات سال 96 اشاره کرد و گفت: لطف و عنایت الهی، هدایت‌های رهبر معظم انقلاب اسلامی (مدظله العالی)، حضور به‌موقع نیروی انتظامی و همراهی مردم، تمامی اتفاقات سال 96 را که ریشه آن اقتصادی بود را خنثی کرد.

وی تأکید کرد: در موضوعات اقتصادی باید کلیه دستگاه‌های مسئول، مسئولان نیرو‌های مسلح، ناجا و مردم برای مقابله با توطئه و بهبود وضعیت تولید در کشور برنامه ریزی جدی داشته باشند که در این راستا با تدابیر امام خامنه‌ای (مدظله العالی) پلیس امنیت اقتصادی شکل گرفت که بحمدالله گام‌های مؤثری نیز در این رابطه برداشته شده و اگر در شهر‌ها و روستا‌ها و... تنشی ایجاد شود، باید با هوشیاری و آمادگی کامل با آن مقابله و در نهایت پیشگیری کنیم.

سردار اشتری تأکید کرد: وظیفه ما نیز در این عرصه، شناسایی، اشراف اطلاعاتی، قدرت پیش بینی و پیشگیری است.

وی به موضوعات فرهنگی نیز اشاره کرد و گفت: امروز یکی از آسیب‌های جدی ناهنجاری‌های اجتماعی، هجمه به فرهنگ قوی اسلامی، نادیده گرفتن ارزش‌ها و دور شدن مسئولان و مردم از سبک زندگی ایرانی اسلامی است که فضای مجازی نیز به این امر دامن زده است.

فرمانده نیروی انتظامی عنوان کرد: رهبر معظم انقلاب اسلامی به شبیخون و هجمه فرهنگی از حدود 15 سال پیش تاکنون به شکل‌های مختلف اشاره کرده‌اند.

سردار اشتری با تأکید بر اینکه در حوزه فرهنگ مسئولیت بسیار سنگینی بر عهده داریم، گفت: بنده در همایش ائمه جمعه اشاره کردم که 26 دستگاه در حوزه عفاف و حجاب مسئول هستند که یکی از آن‌ها نیروی انتظامی است؛ باید دید که باقی مسئولان در حوزه عفاف و حجاب چقدر مسئول بوده‌اند.

سردار اشتری گفت: در حوزه فرهنگ، مسئولیت‌ها از نظر شرعی و قانونی تعریف شده است؛ در برخورد با ناهنجاری‌ها نقش اول را از ابتدا تاکنون نیروی انتظامی برعهده داشته و یک‌تنه در میدان ورود پیدا کرده است.

وی ادامه داد: نیروی انتظامی اکنون کار سلبی و عملی انجام می‌دهد و این امر نیز ادامه خواهد داشت؛ حتما ادامه فعالیت‌های ما مدبرانه، عاقلانه و هوشمندانه خواهد بود.

فرمانده نیروی انتظامی تأکید کرد: در عرصه فرهنگ باید بیش از گذشته فعالیت کنیم؛ اگر در این عرصه کسی کمک نمی‌کند، مانع هم نشود.

وی به طرح «ناظر یک» اشاره و تأکید کرد: با بی حجابی بر اساس قانون برخورد می‌کنیم. با اجرای این طرح کشف حجاب در خودرو‌ها به صورت چشمگیری کاهش یافته است که باید در اماکن و معابر شهری نیز این امر با جدیت دنبال شود و تمامی دستگاه‌ها، استان‌ها و ادارات مربوطه نیز پای کار بیایند.

سردار اشتری عنوان کرد: دو حوزه اقتصاد و فرهنگ که امروز مدنظر است، باید با جدیت بر روی آن‌ها کار شود. باید باند‌های اصلی و مافیایی این حوزه‌ها شناسایی شوند که البته اقدامات خوبی در ارتباط با مفاسد انجام شده است؛ ریاست قوه قضائیه نیز در این راستا گام‌های خوبی برداشته که از وی خواستاریم که این روحیه و اراده را نیز در زیرمجموعه‌ها تسری دهد.

وی به عزت امروز نیروی انتظامی اشاره و بیان کرد: این عزت را ناجا به برکت خون شهدا، رهبر معظم انقلاب اسلامی و مجاهدت‌های رزمندگان اسلام به دست آورده است که باید تقویت شود. طی سفر اخیری که به عراق داشتیم، عزت نیروی انتظامی را بیش از گذشته شاهد بودیم.

سردار اشتری در پایان با اشاره به برگزاری گردهمایی سراسری فرماندهان، رؤسا و معاونان ناجا عنوان کرد: امیدواریم که برگزاری این قبیل همایش‌ها اثرات خوبی برای ادامه و انجام مأموریت فرماندهان داشته باشد.

انتهای پیام/ 241

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها