به روز شده در: ۲۲ مهر ۱۳۹۸ - ۱۰:۳۹
سردار سلیمانی:
جانشین فرمانده نیروی انتظامی گفت: نباید اجازه دهیم، اراذل و اوباش به عاملی به هتک حیثیت و شکستن اقتدار نیروی انتظامی تبدیل شوند، فرصت عرض اندام به آن‌ها را نمی‌دهیم.
کد خبر: ۳۵۹۱۸۹
تاریخ انتشار: ۰۲ شهريور ۱۳۹۸ - ۲۱:۴۸ - 24August 2019

اجازه عرض اندام به اراذل و اوباش نمی‌دهیم/تشکیل پلیس امنیت اقتصادی و تاثیر آن در مبارزه با قاچاق کالابه گزارش گروه اجتماعی دفاع‌پرس، سردار «ایوب سلیمانی» جانشین فرمانده ناجا در گردهمایی سراسری فرماندهان روسا و معاونان ناجا به موضوعاتی از جمله کاهش تصادفات، جان باختگان و مصدومان ناشی از سوانح رانندگی و نیز ارتقای امنیت اخلاقی با محوریت طرح‌های ناظر 1، 2 و 3 پرداخت.

جانشین فرمانده ناجا با اشاره به شرف‌یابی فرماندهان نیروی انتظامی به محضر رهبر معظم انقلاب اسلامی (مدظله العالی)، اظهار داشت: بنده تمامی فرمایشات ایشان طی 20 سال گذشته را مطالعه و تحلیل محتوا کرده‌ام و به نکته مثبتی رسیدم و آن این است که ایشان قدردان نیروی انتظامی بوده‌اند.

وی ادامه داد: امام خامنه ای همیشه مصداقی، کلی، موضوعی و مقطعی از ناجا تقدیرکرده‌اند، اما این فرمایشات یک تفاوت اساسی با قبل داشت که قطعا برآیند انباشت همه ارزش ها، تجارب، دانش‌ها و عملکرد‌ها در طول سالیان بوده و بسیار مهم است که رهبر معظم انقلاب اسلامی (مدظله العالی) به چنین جمع بندی برسند و ایشان فرمودند که بنده هدف گذاری و جهت گیری شما را قبول دارم، شما در حال حرکت و پیشرفت هستید.

این مقام ارشد انتظامی با بیان اینکه فرمانده معظم کل قوا در ارتباط با کلیت حرکت قطار عظیم نیروی انتظامی دغدغه‌ای ندارند، گفت: خدا را شاکر هستیم که حرکت ما مورد تایید ایشان است و ما باید از رهبر معظم انقلاب اسلامی قدردان باشیم که بر کار ما نظارت دارند، حکم می‌دهند، قضاوت و هدایت می‌کنند.

وی گفت: امام خامنه ای از ما انتظار دارند که در پیش برندگی و پیش روندگی اهداف انقلاب اسلامی به ایشان کمک کنیم بنابراین در این راستا نباید وظیفه مداری عمل کنیم بلکه باید مطالبه گری کنیم چراکه ما ثقل و محور کار در حوزه‌های مربوطه، هستیم.

سردار سلیمانی گفت: یک نگاه رسالت محوری، مجاهدت گونه و حرکت انقلابی اقتضای آن، این است که ما خود را گوش به فرمان رهبر معظم انقلاب اسلامی می‌دانیم و هرآنچه در توان داریم باید به کار بگیریم تا در اجرای منویات و دستورات ایشان موفق عمل کنیم.

جانشین فرمانده ناجا عنوان کرد: ما هیچ مبهماتی به صورت جدی نداریم تمامی راه و روش‌ها را می‌دانیم، ما باید به دنبال رویکرد، ابزار و سازکار جدید باشیم.

وی تاکید کرد: همه با هم باید در راستای فرامین، انتظارات و اعتماد روزافزون رهبر معظم انقلاب اسلامی کار کنیم و با برنامه ریزی اصولی، طرح اقدام خوب و مناسب پاسخگو باشیم.

سردار سلیمانی درباره موضوع امنیت اخلاقی، گفت: اخیرا طرح ناظر دو در ویدئو کنفرانسی با حضور فرمانده نیروی انتظامی برگزار شد که دستور ابلاغ سراسری آن را دادند و این طرح در تمامی اماکن عمومی با جزئیات اجرا می‌شود.

وی عنوان کرد: در تمامی اماکن، ناظران ما حضور دارند و مخاطب ما در این طرح، مسئولان اماکن هستند بنابراین در این راستا ما باید مطالبه گری کنیم.

جانشین فرمانده ناجا درخصوص طرح ناظر سه گفت: کار‌های عملیاتی آن انجام شده و از سوی دیگر این طرح در استان‌ها به صورت پایلوت انجام شده که نتیجه آن مطلوب بوده است بحمداله در آینده‌ای نزدیک نیز این طرح ابلاغ خواهد شد.

سردار سلیمانی تاکید کرد: خط تماس ما با مردم، خط سالم پلیس خدمتگزار، آگاه، حرفه‌ای، قاطع و در شأن پلیس تراز جمهوری اسلامی ایران است.

سردار سلیمانی ادامه داد: امروز بحمداله هماهنگی خوبی با وزرات کشور و شخص وزیر کشور داریم که در بحث سرقت و نیز تصادفات رانندگی بسیار به ما کمک کرده‌اند.

جانشین فرمانده نیروی انتظامی تصریح کرد: نباید اجازه دهیم، اراذل و اوباش به عاملی به هتک حیثیت و شکستن اقتدار نیروی انتظامی تبدیل شوند، فرصت عرض اندام به آن‌ها را نمی‌دهیم؛ اراذل و اوباش قبل از خودنمایی شناسایی و در صحنه با آن‌ها برخورد شود.

سردار سلیمانی به تشکیل پلیس امنیت اقتصادی اشاره و بیان کرد: با تشکیل این پلیس اقدامات خوبی صورت گرفته است.

وی عنوان کرد: مبارزه با قاچاق کالای اساسی باید از مرز تا مرکز به درستی مدیریت و مورد اهتمام ویژه قرار دهند؛ پلیس امنیت اقتصادی از زمان تاسیس تاکنون، بیش از 40 درصد ظرفیت ما را در مبارزه با قاچاق کالا افزایش داده است.

سردار سلیمانی درباره اقدامات انجام شده در حوزه مواد مخدر، تصریح کرد: بحمداله امسال کشفیات ما در این حوزه بسیار مطلوب بوده، اما باید اولویت‌هایی که با تدابیر رهبر معظم انقلاب اسلامی تطابق صد درصدی دارند مورد اهتمام ویژه قرار بگیرد.

جانشین فرمانده ناجا عنوان کرد: مبارزه با شبکه‌های گسترده مواد افیونی، جلوگیری از توزیع آن بین مردم، جمع آوری معتادان متجاهر و... از جمله مواردی است که با تدابیر معظم له تطابق دارد و باید در این خصوص اهتمام ویژه‌ای صورت بگیرد.

انتهای پیام/ 341

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار