به روز شده در: ۱۹ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۴:۵۰
امیر سرتیپ نعمتی:
جانشین فرمانده نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی گفت: این نیرو در بهترین وضعیت آمادگی یگان‌های مختلف از نظر برخورداری از نیروی ورزیده و خبره و تجهیزات پیشرفته مورد نیاز قرار دارد.
کد خبر: ۳۵۹۷۷۵
تاریخ انتشار: ۰۷ شهريور ۱۳۹۸ - ۰۰:۰۶ - 29August 2019

یروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی در بهترین وضعیت آمادگی قرار داردبه گزارش گروه دفاعی امنیتی دفاع‌پرس، امیر سرتیپ نوذر نعمتی جانشین فرمانده نیروی زمینی ارتش در مراسم پایانی هفدهمین همایش تجلیل از کارکنان برتر نزاجا در مشهد اظهار داشت: واحدهای نیروی زمینی اعم از پیاده، ادوات زرهی، واکنش سریع، توپخانه و پهپادی در بهترین حالت آمادگی قرار دارند و در هیچ برهه‌ای بعد از انقلاب، نیروی زمینی ارتش در این سطح از آمادگی و اقتدار نبوده است.

وی افزود: در تازه ترین مورد تیر ماه گذشته وضعیت این نیرو در استان خراسان رضوی مورد ارزیابی های دقیق قرار گرفت و نمره مطلوب کسب کرد.

امیر سرتیپ نعمتی گفت: کارکنان این نیرو در اقصی نقاط کشور حرکات دشمنان و بد خواهان انقلاب را به دقت زیر نظر دارند و همه تحرکات آنها در طول شبانه روز رصد می شود و بر مبنای آن برنامه ریزی‌های آموزشی، تجهیزاتی و آمادگی‌های رزمی برای نیروها انجام می شود.

وی افزود: بر اساس مفاد ۳۱ گانه طرح لبیک و ۱۳ گانه طرح مصباح در حال اجرای برنامه‌های مدیریت نیرو هستیم که اجرای همه آنها به توانمندی بیشتر این نیرو در زمینه‌های مختلف منجر می‌شود.

امیر سرتیپ نعمتی اظهار داشت: سال گذشته هشت نمره ارتقای آمادگی را نسبت به گذشته کسب کردیم و در شاخص ۱۷ گانه ارتش در آمادگی رزمی در ۹ حوزه رتبه اول را به دست آوردیم که نشان از آمادگی خوب رزمی این نیرو دارد.

وی گفت: هدف اصلی اجرای طرح‌های لبیک ارتقای جایگاه نیروی انسانی در این نهاد و خانواده های آنان است و در آینده نیز همایش لبیک ۱۰ با هدف تجلیل از گروه دیگری از کارکنان نیروی زمینی ارتش و خانواده های آنان برگزار می شود و هر سه ماه یک بار نیز طرح خوبان و میثاق را در این نیرو با تجلیل از افراد برگزیده در زمینه های مختلف برگزار می کنیم.

امیر سرتیپ نعمتی افزود: نیروی زمینی ارتش در بیش از هزار کیلومتر از مرزهای ایران اسلامی شبانه روز در حال پاسداری از مام میهن و ارزش های انقلاب است و سال گذشته ماموریت های قابل توجهی در سه قرار گاه منطقه ای غرب ، جنوب غرب و شمال شرق داشته است.

وی اظهار داشت: رزمایش اقتدار ۹۷ بعد از چندین سال با یک قدرت بازدارندگی و تهاجمی بسیار قابل توجه و نیرومند در منطقه نصرآباد اصفهان با موفقیت انجام شد و مورد تقدیر قرارگاه مرکزی حضرت خاتم (ص) قرار گرفت.

وی گفت: چند رزمایش و ماموریت های رزمی دیگری نیز داشتیم که همه دقیق و با موفقیت اجرا شد. علاوه بر این در چند عملیات مردم یاری شرکت کردیم که سال گذشته نیروهای زمینی تمام قرارگاه ها در بیست و هفتم اسفند به کمک مردم آمدند و به مدت بیش از چهل روز در مناطق بحرانی عملیات مردم یاری داشتند.

امیر سرتیپ نعمتی اظهار داشت: برگزاری اینگونه همایش ها بیشتر جنبه تجلیل و تقدیر از همسران فداکار این نیروها دارد و کارکنان برگزیده این همایش توجه داشته باشند حال که به عنوان نیروی برتر انتخاب شده اند باید تلاش کنند این جایگاه را نگه دارند و آن را به عنوان یک الگو در زندگی ایرانی اسلامی بین هم‌قطاران، خانواده‌ها و جامعه اسلامی ترویج کنند.

وی گفت: ما می توانیم الگوی سبک زندگی ایرانی اسلامی مد نظر رهبری باشیم، از خودمان شروع کنیم و به دیگران تسری دهیم. در کشوری که ۴۰ سال مورد تهاجم فرهنگی قرار دارد سبک زندگی ایرانی اسلامی ارتش یکی از بهترین هاست.

معاون نیروی انسانی نزاجا نیز در این مراسم گفت: هدف از اجرای طرح های لبیک در این نیرو تکریم خانواده های کارکنان، کارکنان بازنشسته، فراهم آوری امکانات استفاده از میهمانسرا ها، تحویل منازل سازمانی به افراد واجد شرایط، پرداخت وام کم بهره مورد نیاز، کمک به ازدواج فرزندان کارکنان شاغل در این نیرو و بهینه سازی محیط زیست کارکنان وظیفه است که هر سال برای اجرای آنها تمهیدات ، مقدمات و مراحل اجرایی خاصی مد نظر قرار می گیرد.

انتهای پیام/341

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار