به روز شده در: ۲۲ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۱:۰۳
سردار مهری در گفت‌وگو با دفاع‌پرس:
رئیس سازمان وظیفه عمومی نیروی انتظامی سربازان را پشتوانه عظیمی برای دفاع از کشور و رکن اصلی توان دفاعی نیرو‌های مسلح دانست.
کد خبر: ۳۶۰۱۷۸
تاریخ انتشار: ۱۲ شهريور ۱۳۹۸ - ۰۷:۲۵ - 03September 2019

سربازان رکن اصلی توان دفاعی در نیرو‌های مسلح هستند/ سربازان پشتوانه عظیمی برای دفاع از کشور هستندسردار «تقی مهری» رئیس سازمان وظیفه عمومی ناجا در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی دفاع‌پرس، با اشاره به اینکه راه‌اندازی خبرگزاری دفاع مقدس فرصتی برای ترویج فرهنگ دفاع مقدس و ماندگار کردن موضوع شهدا و آثار شهداست، اظهار داشت: در دوران دفاع مقدس بیش از نیمی از رزمندگان ما سربازان بودند و امروز هم سربازان در دفاع از کشور و برقراری نظم، امنیت و انضباط اجتماعی نقش مهمی دارند.

وی ادامه داد: در واقع می‌توان گفت که سربازان یکی از پایه‌های مهم نیرو‌های مسلح هستند. امروز سربازان ما پس از فراگیری آموزش‌های لازم در یگان‌های نیرو‌های مسلح، توان خود را برای برقراری امنیت، عمران و آبادانی کشور به کار می‌گیرند.

رئیس سازمان وظیفه عمومی ناجا گفت: امروز سربازان در جای جای کشور حضور دارند و کم‌هزینه‌ترین نیرو‌های نظامی و انتظامی هستند که در کشور خدمت می‌کنند.

سردار مهری گفت: خوشبختانه امروز موضوع خدمت سربازی به یک فرهنگ پسندیده و مورد قبول برای همه خانواده‌هاست؛ رعایت مقررات و مسائل انضباطی که یک جوان در بدو ورود به خدمت سربازی با آن مواجه می‌شود، ممکن است برای او کمی مشکل باشد، اما ما شاهد هستیم تمرین یک زندگی دسته‌جمعی را سربازان در دوران خدمت سربازی طی می‌کنند.

وی با اشاره به بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی در خصوص موضوع سربازی خاطرنشان کرد: ایشان فرمودند که خدمت وظیفه عمومی خدمت واقعاً مقدسی است که در جنگ و صلح برای کشور ما جزو اولویت‌هاست. این کلمه مقدس مترادف با فریضه‌ای همچون نماز، روزه و همه‌ی اعمال شرعی است که یک مسلمان انجام می‌دهد در کشور ما جا افتاده است.

رئیس سازمان وظیفه عمومی ناجا با بیان اینکه موضوع سربازی برای اقلیت‌ها هم مهم و مورد توجه است، اظهار داشت: اقلیت‌های مذهبی هم در دوران دفاع مقدس شهدایی را تقدیم نظام کردند و امروز برای حضور در میادین خدمت سربازی مشارکت فعالی دارند.

سردار مهری گفت: خبرگزاری دفاع مقدس می‌تواند در راستای ترویج فرهنگ خدمت وظیفه عمومی اقدام کند و خوشبختانه امروز ما شاهد این هستیم که جوانان ما حضور پرشور و فعالی در آمدن به خدمت سربازی دارند.

وی با بیان اینکه فرد ذکور ایرانی زمانی که به سن ۱۸ سال می‌رسد، بر اساس قانون باید به خدمت سربازی اعزام شود، گفت: در قانون مواردی ازجمله معافیت تحصیلی و... پیش‌بینی شده است که شخص می‌تواند سربازی خود را به تعویق بیاندازد.

رئیس سازمان وظیفه عمومی ناجا ادامه داد: امروز با توجه به شرایطی که کشور دارد، خوشبختانه جوانان حضور مطلوبی در عرصه خدمت سربازی دارند و رکن اصلی توان دفاعی نیرو‌های مسلح ما سربازان هستند. سربازان از مرز‌ها تا شهر‌ها و روستا‌ها برای تأمین امنیت حضوری فعال دارند.

انتهای پیام/ 241

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار