به روز شده در: ۰۶ مهر ۱۳۹۹ - ۱۷:۱۹
آژانس بین‌المللی انرژی اتمی:
آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در پی سفر مدیرکل موقت خود به تهران طی بیانیه‌ای تأکید کرد که تعاملات این نهاد با ایران همچنان ادامه خواهد یافت.
کد خبر: ۳۶۱۱۹۷
تاریخ انتشار: ۱۷ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۸:۳۴ - 08September 2019

آژانس بین‌المللی انرژی اتمی: تعاملات با ایران همچنان ادامه داردبه گزارش گروه بین‌الملل دفاع‌پرس، در پی سفر «کورنل فروتا» مدیرکل موقت آژانس بین‌المللی انرژی اتمی به تهران، پایگاه اطلاع‌رسانی این نهاد بین‌المللی طی بیانیه‌ای با اشاره به دیدارهای کورنل فروتا با محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه و علی‌اکبر صالحی رئیس سازمان انرژی اتمی جمهوری اسلامی ایران، بر ادامه تعاملات بین ایران و آژانس بین‌المللی انرژی اتمی تأکید کرد.

در این بیانیه تصریح شده است: «گفتگوها [بین فروتا و مقامات ایرانی] درباره فعالیت‌های آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در ایران بود و بر تعاملات جاری بین آژانس و ایران در ارتباط با اجرای توافقات پادمانی و پروتکل الحاقی تأکید شد. فروتا مدیرکل موقت آژانس تأکید کرد که این تعاملات مستلزم همکاری‌های کامل و به‌موقع ایران است. وی گفت فعالیت‌های پادمانی آژانس به صورت بی‌طرفانه، مستقل، عینی و مطابق با شیوه‌های پادمانی انجام می‌شود.»

پایگاه اطلاع‌رسانی آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در ادامه این بیانیه می‌افزاید: «گفتگوها همچنین مسئله راستی‌آزمانیی و نظارت آژانس بر تعهدات هسته‌ای ایران ذیل برجام را نیز شامل شد. آقای فروتا در جریان فعالیت‌های اعلام‌شده ایران در ارتباط با تحقیق و توسعه سانتریفیوژها قرار گرفت. وی گفت این فعالیت‌ها را به شورای حکام آژانس گزارش خواهد کرد.»

انتهای پیام/ 161

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار