به روز شده در: ۱۰ مهر ۱۳۹۹ - ۱۱:۰۰
معاون نصرالله:
معاون دبیرکل حزب‌الله لبنان با بیان اینکه «واشنگتن در سال 2006 به تل‌آویو دستور حمله علیه لبنان و حزب‌الله را داد»، گفت که «اسرائیل ساخته و پرداخته آمریکا، انگلیس، فرانسه و دیگر قدرت‌های بزرگ جهان است».
کد خبر: ۳۶۱۲۹۲
تاریخ انتشار: ۱۸ شهريور ۱۳۹۸ - ۲۳:۱۲ - 09September 2019

نتانیاهو دروغگو و اسرائیل ساخته و پرداخته آمریکا استبه گزارش گروه بین‌الملل دفاع‌پرس، شیخ «نعیم قاسم» معاون دبیرکل حزب‌الله لبنان روز دوشنبه در منطقه «البسطه» بیروت درباره رژیم صهیونیستی و اهداف آن در منطقه و نقش آمریکا و غرب در تاسیس این رژیم جعلی سخنرانی کرد.

شیخ نعیم قاسم گفت که «آمریکا امروز می‌خواهد فرهنگ و سیاست‌های خود را در منطقه دیکته کند و به همین دلیل از اسرائیل حمایت و از آن به عنوان یک نوع مترسک برای پیشبرد سناریو‌های خود استفاده می‌کند».

معاون سید حسن نصرالله در ادامه تاکید کرد که «آمریکا بر محافل و نهاد‌های بین‌المللی و سازمان ملل سلطه دارد و مشاهده کرده‌اید که چگونه از هر توافق بین‌المللی که به نفعش نیست، خارج می‌شود و در عین حال از دیگر کشور‌های جهان می‌خواهد که به توافقات بین‌المللی پایبند باشند؛ بنابراین آمریکا به هیچ عهدی وفادار نیست و فقط به شکل مستقیم یا غیر مستقیم دست به اقدامات استعماری، استکباری، متجاوزانه و جنایت‌کارانه می‌زند».

به گزارش المنار، معاون نصرالله افزود: «اسرائیل ساخته و پرداخته آمریکا، فرانسه، انگلیس و دیگر کشور‌های قدرتمند جهان است. ممکن است برخی‌ها تصور کنند که اسرائیل بر جهان سیطره دارد که این درست نیست، چون اسرائیل یک دست‌نشانده و ابزار کوچکی است که آمریکا از آن استفاده می‌کند».

وی ادامه داد: «آمریکا در سال 2006 به اسرائیل دستور داد که وارد جنگ (33 روزه) علیه لبنان و حزب‌الله شود، این در حالی است که ایهود اولمرت (نخست‌وزیر وقت رژیم صهیونیستی) خواهان این جنگ نبود و حداقل اینکه خواستار تاخیر آن به مدت چند ماه بود تا اسرائیل از لحاظ تجهیزاتی آمادگی پیدا کند، اما آمریکا منفعت خود را در آن می‌دید که به بهانه دو اسیر اسرائیلی جنگ با حزب‌الله را تجربه کند و به همین دلیل اسرائیل را مجبور به راه‌اندازی جنگ کرد که به حمدالله شکست خورد».

شیخ نعیم قاسم اظهار داشت که «اسرائیل پس از تحقق پیروز‌های مقاومت لبنان و فلسطین دیگر قادر به ادامه و تکمیل سناریوی خود در ایجاد رژیم بزرگ امن و تاثیرگذار در منطقه نیست. اسرائیل امروز به دنبال آن است که بتواند مرز‌های خود را با اجرای طرح معامله قرن ترسیم کند و با وجود و حضور ترامپ در راس آمریکا، فرصتی را که امروزه برای آن فراهم شده است، از دست ندهد، اما باید گفت که آن‌ها در اشتباهند، زیرا امکان موافقت با معامله قرن وجود ندارد و حداقل هیچ فلسطینی آن را قبول نخواهد کرد؛ بنابراین موافقت و توافق با چه کسانی صورت خواهد گرفت؟ طرف مقابلی وجود ندارد حتی اگر صوری باشد».

معاون دبیرکل حزب الله در ادامه گفت که «از سوی دیگر، اسرائیل اکنون با یک شکست نظامی در سال 2006 روبرو است و پس از آن نیز چند شکست را در برابر فلسطینیان در غزه تجربه کرده است و همچنین از توازن بازدارندگی که مانع تحقق اهداف بالقوه می‌شود، رنج می‌برد».

وی اعلام کرد که «رژیم اسرائیل یک هفته‌ای است که در حالت سردرگمی به سر می‌برد. همه اسرائیلی‌ها انتظار پاسخ مقاومت را می‌کشیدند و منتظر این بودند که حزب‌الله پاسخ خود را به صورت محدود و مشخص و نه بزرگ و گسترده بدهد. نتانیاهو مجبور شد درباره نتیجه انفجار خودرو دروغ بگوید و اعلام کند که این حمله خسارت جانی نداشت تا لازم نباشد به آن پاسخ دهد».

شیخ نعیم قاسم تصریح کرد، «نتانیاهو به خسارت ناشی از پاسخ اخیر حزب‌الله اعتراف کند یا نکند، امروز همه اسرائیلی می‌گویند که نخست‌وزیرشان دروغگو است و در مقابل همه اسرائیلی می‌گویند که سید حسن نصرالله صادق است؛ بنابراین گزارش دروغ نتانیاهو به زباله دادن تاریخ انداخته می‌شود، اما گزارش و وعده‌های صادق سید حسن نصرالله را هیچ کس نمی‌تواند انکار کند و این پیروزی و توفیق بزرگی است».

شیخ نعیم قاسم در پایان گفت که «در هر صورت ما به مقاومت خود ادامه می‌دهیم و تجهیزات و آمادگی و قدرت خود را تا حد ممکن بیشتر خواهیم کرد، زیر ما معتقدیم که جنگ مات با اسرائیل تا زمانی که تهدیدات و اشغالگری آن ادامه داشته باشد، ادامه خواهد داشت».

انتهای پیام/ 341

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها