به روز شده در: ۲۸ دی ۱۳۹۸ - ۱۲:۴۵
یک روزنامه عربی نوشت ریاض در ادامه فشار‌های خود بر دولت مستعفی برای قبول راه‌حل مورد نظر این کشور برای وضعیت جنوب یمن تهدید کرده اعضای این دولت از کشور‌های مختلف اخراج خواهند شد.
کد خبر: ۳۶۱۵۴۴
تاریخ انتشار: ۲۱ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۶:۰۴ - 12September 2019

به گزارش گروه بین‌الملل دفاع‌پرس، عربستان سعودی اعضای دولت مستعفی یمن به ریاست «عبد ربه منصور هادی» را تهدید کرده در صورتی که مذاکره و توافق با «المجلس الانتقالی الجنوب» (شورای انتقالی جنوب) وابسته به امارات را رد کند، از کشور‌های مختلف اخراج خواهند شد یا حتی اجازه بازگشت دوباره به یمن به آن‌ها داده نخواهد شد.

بر اساس گزارش روزنامه «العربی الجدید» نزدیک به قطر، منابع سیاسی متعدد اعلام کرده‌اند، ریاض و ابوظبی در حال اعمال فشار بر عبد ربه منضور هادی هستند تا وی راه‌حل سعودی-اماراتی برای وضعیت پیش آمده در عدن و جنوب یمن را بپذیرد، اما دولت مستعفی با این راه‌حل موافق نیست، زیرا قبول آن در نهایت این دولت را از صحنه دور خواهد کرد.

هفدهم شهریور ماه، عربستان سعودی و امارات به منظور پایان دادن به اختلافات و درگیری‌های دولت مستعفی یمن و المجلس الانتقالی الجنوبی و در حمایت از دولت منصور هادی بیانیه‌ای مشترک صادر کردند.

اما در بیانیه هیچ اشاره‌ای به این موضوع نشده بود که شرط دولت مستعفی برای مذاکره با نیرو‌های مورد حمایت امارات این است که این نیرو‌ها ابتدا از مراکز و موسسات عدن خارج شوند و آن را تحویل دهند.

درگیری‌ها میان دو طرف زمانی آغاتز شد که عناصر تحت حمایت امارات، نوزدهم مرداد ماه گذشته شهر عدن و کاخ معاشیق را پس از چهار روز درگیری با نیرو‌های دولت منصور هادی، تحت اشغال خود درآورده بودند؛ به طوری که طرفداران منصور هادی مجبور به فرار از عدن شدند.

انتهای پیام/ 112

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار