به روز شده در: ۲۹ مهر ۱۳۹۸ - ۱۰:۱۷
امیر دریادار سیاری:
معاون هماهنگ‌کننده ارتش جمهوری اسلامی ایران با بیان این‌که دفاع مقدس از محرم اندیشه گرفته و شعار، الگو و تاکتیک آن نیز عاشورایی است، گفت: همه ارکان دفاع مقدس از کربلا و محرم نشات گرفته و اگر این‌گونه نبود، قطعا نمی‌توانستیم شاهد از خودگذشتگی جوانان برای دفاع از خاک و ارزش‌های نظام باشیم.
کد خبر: ۳۶۲۴۲۰
تاریخ انتشار: ۲۸ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۵:۵۶ - 19September 2019

دفاع مقدس از محرم اندیشه گرفته و شعار، الگو و تاکتیک آن عاشورایی استبه گزارش دفاع‌پرس از اراک، امیر دریادار «حبیب‌الله سیاری» معاون هماهنگ‌کننده ارتش جمهوری اسلامی ایران، امروز (پنج‌شنبه) در اجلاسیه امیران و یک هزار و ۴۰۰ شهید ارتش استان مرکزی، با اشاره به فرارسیدن هفته دفاع مقدس، اظهار داشت: ۳۱ شهریور سالروز حمله رژیم بعث به خاک ایران و آغاز هفته دفاع مقدس است؛ در برنامه‌های هفته دفاع مقدس تلاش می‌کنیم ضمن گرامی‌داشت یاد و خاطره شهدا، اقدامات ارزشمند انجام شده در دفاع مقدس را به جوانان نشان دهیم؛ هرچند که نمی‌توان آن‌گونه که باید حرکت عظیم دفاع مقدس را نشان داد.

وی با بیان این‌که دفاع مقدس از محرم اندیشه گرفته و شعار، الگو و تاکتیک آن نیز عاشورایی است، افزود: همه ارکان دفاع مقدس از کربلا و محرم نشات گرفته و اگر این‌گونه نبود، قطعا نمی‌توانستیم شاهد از خودگذشتگی جوانان برای دفاع از خاک و ارزش‌های نظام باشیم.

معاون هماهنگ‌کننده ارتش جمهوری اسلامی ایران با اشاره به فرمایشات رهبر انقلاب اسلامی مبنی بر «زنده نگهداشتن یاد و خاطره شهدا کمتر از شهادت نیست» و همچنین «اجازه ندهید گرد و غبار فراموشی بر یاد و خاطره شهدا غلبه و آن را بپوشاند»، خاطرنشان کرد: برگزاری جلسات و اجلاسیه‌های کنونی به عنوان عملیاتی در برابر جنگ نرم دشمن است.

امیر دریادار سیاری بیان کرد: دشمن در جنگ‌نرم تلاش می‌کند ارزش‌ها و آموزش‌های دفاع مقدس، ارزش‌های حاکم بر جامعه را از مردم بگیرد و سبک زندگی مردم را تغییر دهد.

وی اضافه کرد: برگزاری جلسات این چنینی موضع‌گیری در برابر جنگ نرم دشمن و مقابله در خط مقدم است تا دشمن بدانند، هرچند که می‌داند، ملت ایران مانند دوران دفاع مقدس ایستاده و با قدرت راه خود را ادامه می‌دهد.

معاون هماهنگ‌کننده ارتش گفت: رهبر انقلاب اسلامی فرمودند: «ما هرچه داریم به برکت خون شهداست.» ما چه داریم که به برکت خون شهدا است؟ برای رسیدن به جواب این سوال باید تاریخ انقلاب اسلامی ایران را بررسی کنیم، در ابتدای انقلاب، دشمن به دنبال جلوگیری از پیروزی انقلاب اسلامی بود، اما پس از پیروزی آن، دشمن برای رسیدن به اهداف خود شروع به ایجاد اختلافات قومی و مذهبی در نقاط مختلف کشور کرد که اگر شهدای آن مقطع زمانی نبودند آیا دشمن موفق نمی‌شد؟ خون شهدا سبب پیروزی در برابر این توطئه دشمن شد.

وی افزود: دشمن در ادامه اهداف خود موج ترور را در نقاط مختلف کشور راه انداخت به‌گونه‌ای که تا کنون بیش از ۱۷ هزار شهید ترور در کشور داریم، دشمن پس از شکست‌های متعدد طرح بزرگی به نام هشت سال جنگ تحمیلی را برای شکست انقلاب در پیش گرفت.

معاون هماهنگ‌کننده ارتش جمهوری اسلامی ایران تصریح کرد: امروز دشمن در جنگ نرم درصدد است تا ارزش‌های نظام مقدس اسلامی و نام شهدا را از بین برده و با تغییر سبک زندگی به دنبال این است که ارزش‌ها و بزرگ‌مردی‌هایی که به دنبال آن‌ها هستیم را از ما بگیرند.

انتهای پیام/ 113

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها