به روز شده در: ۱۲ فروردين ۱۳۹۹ - ۲۲:۱۱
صبح امروز با حضور سرلشکر صفوی؛
بخش «دفاع مقدس» دفتر حفظ و نشر آثار حضرت ‌آیت‌الله‌ العظمی سیدعلی خامنه‌ای (KHAMENEI.IR) با حضور مقامات لشکری و کشوری رونمایی شد.
کد خبر: ۳۶۴۰۱۲
تاریخ انتشار: ۰۶ مهر ۱۳۹۸ - ۱۱:۰۴ - 28September 2019

به گزارش خبرنگار حماسه و جهاد دفاع‌پرس، بخش «دفاع مقدس» پایگاه اطلاع‌رسانی دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آیت‌الله العظمی سیدعلی خامنه‌ای با حضور مقامات لشکری و کشوری آغاز به کار کرد.

در این مراسم، سردار «محمد شیرازی» رئیس دفتر نظامی فرمانده کل قوا سردار سرلشکر «سیدیحیی صفوی» دستیار و مشاور فرمانده معظم کل قوا، سردار سرتیپ بسیجی «بهمن کارگر» رئیس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس، امیر «احمدرضا پوردستان» رئیس مرکز مطالعات راهبردی ارتش، امیر «ابراهیم گلفام» جانشین معاون فرهنگی و تبلیغات دفاعی، امیر «محمدرضا فولادی» رئیس سازمان حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس ارتش، سردار «رمضان شریف» سخنگوی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، سردار «علی‌محمد نایینی» رئیس سازمان اسناد و تحقیقات دفاع مقدس سپاه، حجت الاسلام «علی شیرازی» مسوول نمایندگی ولی فقیه در نیروی قدس سپاه پاسداران، ایمان عطارزاده معاون هماهنگی و رئیس موسسه پژوهشی انقلاب اسلامی و جمعی از خانواده‌های شهدا و نویسندگان حوزه دفاع مقدس حضور داشتند.

انتشار ۵۴ کتاب تقریظ‌ شده دفاع مقدس در مراسم‌های پاسداشت ادبیات جهان

ایمان عطارزاده معاون هماهنگی و رئیس حوزه ریاست مؤسسه پژوهشی فرهنگی انقلاب اسلامی در این مراسم اظهار داشت: پایگاه اطلاع رسانی دفتر حفظ و نشر آثار آیت الله العظمی سیدعلی خامنه‌ای (مدظله‌العالی) بر اساس ماموریت‌های خودش که صیانت، حفظ، نشر سیره و اندیشه رهبر معظم انقلاب اسلامی است، تلاش می‌کند در تحقق ماموریت‌های محوله بتواند ابعاد مختلف شخصیتی اندیشه حضرت امام خامنه‌ای را برای مخاطب داخلی و خارجی تبیین کنند.

وی افزود: در پایگاه اطلاع رسانی دفتر حفظ و نشر آثار آیت الله العظمی سیدعلی خامنه‌ای (مدظلهالعالی) اقدامات متعددی با موضوع نگاه رهبر معظم انقلاب اسلامی به دفاع مقدس از انتشار کتاب، تولید مستند تا نماهنگ‌های مختلف انجام دادیم.

عطارزاده خاطرنشان کرد: در مراسم‌های پاسداشت ادبیات جهان مقاومت ۵۴ کتاب که رهبر معظم انقلاب اسلامی بر روی آن تقریض نوشتند، منتشر شده است. آخرین کتابی که حضرت امام خامنه‌ای بر روی آن تقریض نوشتند، کتاب «در کمین گل سرخ» در خصوص شهید صیاد شیرازی بود که در سالروز شهادت ایشان منتشر شد.

وی تصریح کرد: امیدوارم با آغاز به کار بخش دفاع مقدس پایگاه اطلاع رسانی دفتر حفظ و نشر آثار آیت الله العظمی سید‌علی خامنه‌ای (مدظله‌العالی) سرعت تولیدات فرهنگی افزایش یابد.

دیدار هر دو هفته یکبار رهبر معظم انقلاب اسلامی با خانواده‌های شهدا

«مهدی فضائلی» معاون رسانه و موسسه پژوهشی فرهنگی انقلاب اسلامی نیز در مراسم اظهار داشت: یکی از مهم‌ترین حوزه‌های فعالیت رهبر معظم انقلاب اسلامی از ابتدای پیروزی انقلاب تا الان حوزه نیرو‌های مسلح بود. در زمانی ایشان از سوی شورای عالی انقلاب در جلسات فرماندهی سپاه شرکت می‌کردند. بعد از تشکیل دولت موقت از طرف شورای عالی انقلاب به وزارت دفاع رفتند و مسوولیتی در وزارت دفاع برعهده گرفتند.

وی افزود: ایشان در دور اول مجلس، رییس کمیسیون دفاعی را عهده دار شدند. ایشان از سال ۵۹ از طرف امام راحل به عنوان نماینده امام در شورای عالی دفاع انجام وظیفه کردند.

فضائلی با اشاره به آغاز رهبری امام خامنه‌ای خاطرنشان کرد: حدود ۳۰ سال است که ایشان نیرو‌های مسلح را فرماندهی می‌کنند.

وی تصریح کرد: رهبر معظم انقلاب اسلامی در بیاناتشان رشادت و دلاوری رزمندگان و ازخودگذشتگی خانواده شهدا و ایثارگران را بیان کردند. ایشان همیشه دیدار از خانواده شهدا را در دستور کار خود دارند. تا به امروز بیش از هزار دیدار سرزده از خانواده شهدا و ایثارگران داشتند. اخبار اکثر این دیدار‌ها منتشر نشده است.

معاون رسانه و موسسه پژوهشی فرهنگی انقلاب اسلامی ادامه داد: به طور میانگین رهبر معظم انقلاب اسلامی هر دو هفته یک بار دیداری با خانواده شهدا دارند.

فضائلی گفت: تمام اتفاقاتی که در حوزه دفاعی و نظامی در کشور افتاده، دستاورد و برکت دفاع مقدس و تحقق شعار «ما می‌توانیم» است.

وی عنوان کرد: بیانات امام خامنه‌ای (مدظله‌العالی) از ابتدای رهبری از سال ۶۸ تا به امروز در حوزه دفاع مقدس بالغ بر ۱۵۰ هزار کلمه جمع‌آوری شده است. این مجموعه وظیفه ما را افزایش داد تا یک بخش را به طور اختصاصی به این موضوع اختصاص دهیم.

معاون رسانه و موسسه پژوهشی فرهنگی انقلاب اسلامی بیان داشت: در بخش دفاع مقدس در پایگاه اطلاع رسانی دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آیت الله العظمی سید علی خامنه‌ای به طور متمرکز و تخصصی به مباحث دفاع مقدس پرداخته می‌شود. در این بخش دیدگاه، بیانات، نظرات، عکس‌های منتشر نشده، فیلم، صوت، خاطرات، اسناد مقاطع حساس دفاع مقدس و تاثیرات راهبردی رهبر معظم انقلاب به تدریج منتشر می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: در بخش دفاع مقدس حضور، فرماندهی و مدیریت حضرت امام خامنه‌ای در نیرو‌های مسلح را در اختیار مردم قرار می‌دهیم. با ارائه این محتوا بخش‌های مهم تاریخ انقلاب و دفاع مقدس، مقاطع حساس را که از آن عبور کردیم و تجارب دفاع مقدس بیان می‌شود تا چراغ راهی برای امروز و آینده باشد.

بخش مهمی از حضور رهبر معظم انقلاب اسلامی در دفاع مقدس ناگفته مانده است

سردار سرلشکر پاسدار «سید یحیی صفوی» دستیار و مشاور عالی فرمانده کل قوا در این مراسم با بیان نقش تاثیرگذار رهبر معظم انقلاب اسلامی در صحنه دفاع مقدس اظهار داشت: یکی از مظلومیت‌های حضرت امام خامنه‌ای این است که مهم‌ترین بخش حضور ایشان در دفاع از امنیت ایران و دفاع مقدس ناگفته مانده است. خوشحالیم بعد از ۳۱ سال از پایان جنگ در این مکان و زمان محدود قرار است راجع به این مساله مهم صحبت کنیم.

وی افزود: شخصیت رهبر انقلاب اسلامی در مسائل دفاعی امنیتی، در شورای انقلاب، جنگ کردستان، حفظ ارتش، راه‌اندازی سپاه، راه‌اندازی سازمان پیشمرگان کُرد و تمشیت سپاه پاسداران قابل پرداخت و بررسی است.

سردار صفوی تصریح کرد: حضور رهبر معظم انقلاب اسلامی در روز‌های ابتدایی جنگ در جنوب و غرب کشور تاثیرگذار و کم‌نظیر است. ایشان از همان روز‌های اول از امام راحل اجازه گرفتند و با اینکه نماینده ایشان در شورای عالی امنیت ملی، نماینده مجلس شورای اسلامی و امام جمعه تهران نیز بودند، ولی به اتفاق شهید چمران به اهواز آمدند و ستاد جنگ‌های نامنظم را تشکیل دادند و مدام به خطوط خط مقدم و نبرد از خرمشهر تا دب حردان با اسلحه‌ای بر دوش با شجاعت و اطمینان و سکینه قلبی رفت و آمد داشتند.

انتهای پیام/

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار