به روز شده در: ۱۲ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۴:۱۴
حجت‌الاسلام رئیسی در مجمع فرماندهان سپاه:
رئیس قوه قضاییه گفت: دست کسانی را که به بیت‌المال دست‌درازی کرده‌اند نه از مچ بلکه از بازو قطع می‌کنیم.
کد خبر: ۳۶۴۴۸۲
تاریخ انتشار: ۰۸ مهر ۱۳۹۸ - ۱۳:۴۳ - 30September 2019

دستتان را نه از مچ بلکه از بازو قطع می‌کنیمبه گزارش گروه اجتماعی دفاع‌پرس، حجت‌الاسلام «ابراهیم رئیسی» رئیس قوه قضاییه در آیین افتتاحیه بیست و سومین مجمع فرماندهان و مسئولین سپاه با اشاره به ایام سوگواری سیدالشهدا و در آستانه اربعین حسینی، عاشورا را یک حرکت برنامه‌ریزی شده عنوان کرد و اظهار داشت: از ابتدا تا انتهای این حماسه بزرگ عقلانیت، تدبیر و حساب شدگی بوده و برای تمامی اعصار و ادوار درس‌آموز و الهام‌بخش است.

وی با بیان اینکه اربعین نماد و پرچمی است که پیام‌های عاشورا را به عصر‌ها و نسل‌ها منتقل می‌کند، افزود: اربعین نمادی است که به همه افراد و نسل‌ها بیاموزد که به هیچ عنوان نباید چهره زیبای دین با فساد و ظلم آلوده شود.

حجت الاسلام رییسی ادامه داد: قداست نظام مقدس جمهوری اسلامی در پرتو قدوس است و ولایت فقیه همان ولایت رسول الله و ائمه اطهار (ع) است و این به لحاظ ساختاری به همه سطوح قداست می‌دهد.

وی اضافه کرد: تمام لایه‌های نظام جمهوری اسلامی لازم است به باید و نباید‌های دین عمل کنند. هر حکمی که مطابق با شریعت ودین نباشد اجرش ساقط است.

رئیس دستگاه قضا با بیان اینکه هر عامل و مجری در نظام باید قدسی عمل کند، افزود: همه مسئولان نظام و مدیران از وزیر و نماینده و قاضی باید عملشان جلوه قداست داشته باشد.

وی گفت: قداست نظام ایجاب می‌کند، اجرای عدالت با جدیت انجام شود و امروز اجرای عدالت سخن از یک عدالت ثبوتی نیست بلکه عدالت اثباتی است. اجرای عدالت باید در میدان عمل صورت گیرد و مردم آن را احساس کنند.

حجت الاسلام رئیسی بیان کرد: از جلوه‌های مهم قداست جاودانگی و ماندگاری آن است و امروز رمز ماندگاری شهدا اتصالشان به حماسه عاشوراست و امکان ندارد خون شهدا ضایع شود. شهدایی که برای جهل‌زدایی جانشان را تقدیم اسلام و انقلاب کرده‌اند.

وی با بیان اینکه برخی تصور می‌کنند که اجرای عدالت اقدامی ناشدنی است، اظهار کرد: اجرای عدالت امری شدنی است، همانگونه که کسی باورش نمی‌شد برادران سپاه بتوانند پهپاد آمریکایی را با به روزترین امکانات در آسمان سرنگون کنند، قطعا ما هم می‌توانیم عدالت را در این نظام مقدس اجرایی کنیم.

رئیس قوه قضاییه ادامه داد: شما پاسداران کمر داعش را در منطقه شکستید و پیشتر عده‌ای به غلط باور نداشتند و چه خوب مقتدای ما فرمودند که جنس این‌ها جنس حرکت صهیونیستی و آمریکایی است و شما با مقاومت و ایستادگی این حرکت را در منطقه از بین بردید.

حجت الاسلام رییسی با بیان اینکه رهبر معظم انقلاب اسلامی در خصوص سوریه فرمودند که «دشمن خواست و نتوانست و ما خواستیم و توانستیم»، گفت: این اقدام شما و این مقاومت در منطقه برای بسیاری قابل تصور نبود و شما ظرفیت‌ها را پای کار آوردید و جهان را مبهوت کار خودتان کردید و قطعاً ما هم می‌توانیم همچون شما در عرصه اجرای عدالت دست مفسدان اقتصادی را از بیت المال قطع کنیم.

وی افزود: در داخل کشور آن زمان که تهدیدات نظامی مطرح شده، بعضی می‌گفتند نیرو‌های مسلح در برابر تجهیزات نظامی دشمن چه می‌خواهد بکند، اما رزمندگان با اقتدار و مقاومت و خلاقیت پهپاد آمریکایی را سرنگون کردند و به جهانیان نشان دادند که این استکبار قدرتی پوشالی دارد و شعار «ما می‌توانیم» را در عرصه نظامی به همگان اثبات کردند.

رئیس قوه قضاییه گفت: دشمنان به دلیل استیصال خود برابر جبهه مقاومت و همچنین قدرت روزافزون سپاه، این نهاد مقدس را به عنوان گروه ترویستی نامیده‌اند و حال آنکه هرگز نمی‌توانند در برابر امواج خروشان مقاومت دوام آورند.

وی با بیان اینکه شما رزمندگان اسلام پیام انقلاب را به کشور‌های منطقه صادر کردید، تاکید کرد: امروز در یمن مقاومت پنج سال است که در برابر تمام فشار‌ها ایستاده است وبه پیروزی‌های خوبی هم دست یافته است.

حجت‌الاسلام رییسی با بیان اینکه امروز پرچم «مبارزه با مفاسد» در دست رهبر معظم انقلاب اسلامی است و بنده و همکاران سربازان ایشان هستیم، اظهار داشت: پرچم مقاومت نیز امروز در دستان معظم له قرار دارد و همه ما سربازان ایشان هستیم.

وی افزود: امروز عده‌ای می‌گویند مگر می‌توان با مفسدان و ثروت اندوزان و قدرتمندان مبارزه کرد؛ باید بگویم که آری می‌شود. این انقلاب ریشه در خون پاک شهدا دارد و خداوند از خون‌ها نمی‌گذرد و ما هم نمی‌گذاریم خون این شهدا پایمال بشود.

رئیس قوه قضاییه با تاکید بر مبارزه قاطع با فساد اظهار کرد: دست کسانی که به بیت المال دست‌درازی کرده‌اند را نه از مچ بلکه از بازو قطع می‌کنیم.

در بخش دیگری از سخنان خود به فضای کشور اشاره کرد و گفت: پس از ساقط کردن پهپاد آمریکایی، فضای کشور، فضای مقاومت و ایستادگی برابر زورگویان و نه فضای مذاکره شد.

حجت الاسلام رئیسی ادامه داد: راهبرد دشمن در شرایط کنونی بیان فساد در جامعه و ناامید کردن مردم است و متأسفانه عده‌ای هم این راهبرد را در داخل دنبال کرده‌اند. بیانِ فساد اعتمادآور نیست، بلکه مبارزه با فساد اعتمادآور است. «دزد دزد» گفتن اعتماد نمی‌آورد، بلکه مبارزه با دزدان اعتماد ایجاد می‌کند.

وی گفت: امروز راهبرد ما این است که در مقابله بافساد کار با جدیت دنبال شود و مبارزه با فساد را ادامه خواهیم داد تا این وضعیت خاتمه یابد.

رئیس قوه قضاییه در پایان با بیان اینکه مطالبه رهبر معظم انقلاب اسلامی از رؤسای سه قوه اصلاح ساختار فسادزا به ساختار فساد زدا است، عنوان کرد: امیدوارم مردم احساس اجرای عدالت را داشته باشند.

انتهای پیام/ 231

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار