به روز شده در: ۱۵ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۰:۵۳
رئیس کمیته هسته‌ای مجلس:
«محمدابراهیم رضایی» با بیان اینکه عزم ایران برای کاهش تعهدات هسته‌ای در گام‌های بعدی جدی است، گفت: کاهش تعهدات برجامی ایران در گام سوم کاملا منطبق با توافق هسته‌ای است.
کد خبر: ۳۶۵۵۲۱
تاریخ انتشار: ۱۶ مهر ۱۳۹۸ - ۱۲:۴۹ - 08October 2019

عزم ایران برای کاهش تعهدات هسته‌ای جدی استبه گزارش گروه سایر رسانه‌های دفاع‌پرس، «محمدابراهیم رضایی» رئیس کمیته هسته‌ای مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با «تسنیم»، با اشاره به برنامه‌های جمهوری اسلامی ایران برای کاهش تعهدات هسته‌ای، ذیل برجام، اظهار داشت: معتقدم رفتار ایران در فضای بین‌الملل در مواجهه با بدعهدی‌های آمریکایی‌ها در چارچوب توافق هسته‌ای، منطقی، عادلانه و معقول بوده است.

وی افزود: با توجه به بدعهدی‌های آمریکایی‌ها برای اجرای مفاد توافق هسته‌ای و خروج یک باره آنها از این توافق، هر کشور دیگری هم به جای جمهوری اسلامی ایران بود، قطعا از این توافق یک طرفه خارج می‌شد.

رئیس کمیته هسته‌ای مجلس تصریح کرد: اگر جمهوری اسلامی ایران به عنوان یکی از طرف‌های توافق هسته‌ای و 1+5، تعهداتش ذیل برجام را عملی نمی‌کرد و به تعبیری، به آنها پایبند نبود، در ابتدای امر، آمریکایی‌ها و سپس اروپایی‌ها نیز به دنباله‌روی از آنها، از برجام خارج می‌شدند، چه بسا تحریم‌های سخت‌تری نیز علیه ایران وضع می‌کردند.

رضایی ادامه: واقعا جای تعجب است که اروپایی‌ها، در شرایطی که هیچ اقدام مثبتی پس از خروج غیرقانونی آمریکا از برجام، برای حفظ آن انجام نداده‌اند، از ایران انتظار دارند که به تعهداتش پایبند باشد.

وی با تأکید بر اینکه اروپایی‌ها و آمریکایی‌ها باید بدانند که عزم جمهوری اسلامی ایران برای کاهش تعهدات هسته‌ای‌اش جدی است، اظهار داشت: کاهش تعهدات برجامی ایران در گام سوم و در دو گام قبلی، کاملا منطبق با توافق هسته‌ای و حداقل حق ایران در چارچوب برجام است، بنابراین باید مقابل زیاده‌خواهی‌های اروپایی‌ها و بدعهدی آمریکایی‌ها مقاومت کنیم.

رئیس کمیته هسته‌ای مجلس در پایان خاطرنشان کرد: تا زمانی که اروپایی‌ها به تعهدات‌شان عمل نمی‌‌کنند، روند کاهش تعهدات برجامی ایران باید ادامه یابد، زیرا در شرایط فعلی، عمل به تعهدات منطقی و معقول نیست.

انتهای پیام/ 113

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها