به روز شده در: ۱۵ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۵:۱۵
حجت الاسلام رئیسی:
رئیس قوه قضائیه ‌گفت: بدون مبارزه با فساد، سرمایه گذاری اقتصادی، کارآفرینی و رونق تولید در کشور ایجاد نخواهد شد.
کد خبر: ۳۶۵۶۱۴
تاریخ انتشار: ۱۷ مهر ۱۳۹۸ - ۱۰:۱۱ - 09October 2019

«نظارت» از اجزاء حکمرانی خوب است/ مدیران خود را پاسخگو بدانندبه گزارش خبرنگار اجتماعی دفاع‌پرس، حجت‌الاسلام ابراهیم رئیسی رئیس قوه قضائیه در مراسم سی‌و‌هشتمین سالروز تاسیس سازمان بازرسی کل کشور و در جمع مدیران و کارکنان این سازمان اظهار داشت: با بیان اینکه بسیاری از فسادها و کجی‌هایی که در نظام اداری صورت می‌گیرد محصول یک اقدام یک شبه و یک روزه نیست، بلکه محصول یک غفلت، بی توجهی و چشم بستن بر فساد و خلاف است، اظهار داشت: این موضوع یک مدتی است به مسئله‌ای تبدیل شده که امروز برای مردم، مسئولین و همه غیرقابل تحمل است.

وی با تاکید بر اینکه باید احساس مسئولیت نسبت به مسئله داشت، افزود: در روایات بزرگترین گناه، کوچک شمردن گناه است و لذا فساد کم هم نباید تحمل شود تا به یک مسئله بزرگ تبدیل شود.

حجت‌الاسلام رئیسی ادامه داد: برخی ارقام گاهی از رسانه‌ها پخش می‌شود که اگر رقم پایینی باشد می‌گویند کم است! چون یک رقم بالاتری به او گفته شده است در حالی که رقمِ کم هم مشکل است و از همین رقم پایین شروع می‌شود تا به ارقام بالا می‌رسد.

رئیس قوه قضائیه خطاب به مدیران و کارکنان سازمان بازرسی کل کشور، تصریح کرد: نظارت جز لاینفک حکمرانی خوب است و یکی از اجزای مهم در حکمرانی خوب مسئله نظارت و بازرسی علی‌الدوام است.

حجت‌الاسلام رئیسی افزود: در این حرکت، نهاد‌هایی مثل دیوان محاسبات زیرنظر مجلس، سازمان بازرسی کل کشور زیر نظر قوه قضاییه و وزارت اطلاعات و سازمان برنامه زیر نظر دولت و همچنین سازمان حسابرسی و دستگاه‌های مراقب هستند که در آن‌ها نظارت به عنوان وظیفه اصلی تعریف شده است.

وی افزود: ممکن است در جامعه سئوال شود که این مواردِ فساد یا تخلف چگونه در این مدت شکل گرفته است؟ اگر به هر دلیلی دستگاه‌های درون سازمانی به وظیفه خود عمل نکردند و غفلت داشتند، سازمان‌های برون دستگاهی و دستگاه‌هایی که در آنجا نظارت نهادینه شده چطور؟ پس نگاه و سئوال مردم سئوال درستی است.

رئیس قوه قضائیه بیان داشت: باید علاوه بر نهاد‌ها و دستگاه‌های درون سازمانی، بیرون سازمان هم نهاد‌ها و دستگاه‌هایی که قانون برای اجرای عدالت پیش‌بینی کرده، فعال در این عرصه عمل کنند.

وی در بخشی از اظهاراتش تصریح کرد: کسی که سرمایه گذاری می‌کند اگر به هر دلیلی در نظام اداری دچار مشکل شد بایستی به سازمان بازرسی مراجعه کند و این سازمان بایستی کار را دنبال کنند و ببیند گیر کجاست.
 
حجت‌الاسلام رئیسی همچنین با تاکید بر این نکته که مدیران باید پاسخگو باشند،افزود: مدیران در وهله اول در پیشگاه خداوند و بعد مردم مسئول هستند و باید پاسخگو باشند، آنها همچنین باید به دستگاه‌های نظارتی همیشه و همه حال آماده پاسخ دادن باشند. 
 
انتهای پیام/ 151
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها