به روز شده در: ۲۶ مهر ۱۳۹۸ - ۱۶:۱۸
مدیرکل حفظ آثار دفاع مقدس سمنان:
سرهنگ «محمدحسن سلامی» گفت: اداره کل پست استان سمنان نقش بسیار مهم و ارزشمندی را در دوران دفاع مقدس بر عهده داشت و باید نقش مجاهدت‌های این اداره در دوران دفاع مقدس تبیین شود.
کد خبر: ۳۶۵۶۱۶
تاریخ انتشار: ۱۷ مهر ۱۳۹۸ - ۱۱:۱۶ - 09October 2019

به گزارش خبرنگار دفاع‌پرس از سمنان، سرهنگ «محمدحسن سلامی» مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان سمنان امروز به مناسبت روز جهانی پست در جمع پیشکسوتان و کارکنان اداره پست با بیان اینکه اداره کل پست استان نقش بسیار مهم و ارزشمندی را در دوران دفاع مقدس بر عهده داشت، اظهار داشت: كاركنان شبكه پستی استان سمنان در دوران دفاع مقدس از يک سو در فرايندهايی همچون نامه رسانی دوسويه به رزمندگان اسلام، خانواده‌ها و ايجاد خرسندی و نشاط در بين آنان، همت می‌گماردند و از سوی ديگر خود نيز در صفوف مقدم جبهه، حضوری فعال داشتند.

سلامی گفت: باید آیندگان و نسل حاضر بدانند که افرادی بود‌ه‌اند که بهترین لحظات جوانی خود را در دفاع مقدس سپری کرده و از خود رشادت‌هایی را به یادگار گذاشته و به شهات نائل شدند.

وی با بیان اینکه نقش مجاهدت‌های اداره پست استان سمنان در دوران دفاع مقدس باید تبیین شود، بیان داشت: ضرورت دارد آثار و اسناد سازمان ها و ادارات به منظور تنظيم نقش دستگاه‌های دولتی در دانشنامه استانی دفاع مقدس و همچنين انتقال به مركز فرهنگی و موزه دفاع مقدس استان جمع آوری شود.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس سمنان با بیان اینکه دانش‌نامه دفاع مقدس به‌عنوان یک سند تاریخی، علمی، مرجعی برای پژوهشگران و محققان جهت بهره‌برداری در حوزه دفاع مقدس است، گفت: تدوین دانشنامه دفاع مقدس استان کار بسیار ارزشمندی است و در بردارنده اطلاعات جامع از رزمندگان استان و رشادت‌های آنان در دوران دفاع مقدس خواهد بود.

وی ادامه داد: با جمع‌آوری اسناد و مدارک و تدوین آثار و خاطرات ایثارگران اداره کل پست باید تلاش کنیم تا آن را به عنوان یک اثر ارزشمند در دایرة‌المعارف استانی دفاع مقدس برای نسل های بعدی و نوجوانان نگهداری کنیم.

در ادامه این جلسه از تمبر سرهنگ «محمد حسن سلامی» رونمایی و از پیشکسوتان دفاع مقدس اداره پست تجلیل به عمل آمد.

نقش مجاهدت‌های اداره پست استان سمنان در دوران دفاع مقدس تبیین شود

نقش مجاهدت‌های اداره پست استان سمنان در دوران دفاع مقدس تبیین شود

نقش مجاهدت‌های اداره پست استان سمنان در دوران دفاع مقدس تبیین شود

نقش مجاهدت‌های اداره پست استان سمنان در دوران دفاع مقدس تبیین شود

انتهای پیام/

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار