به روز شده در: ۲۲ فروردين ۱۳۹۹ - ۰۷:۰۱
سردار ذوالقدر:
رئیس پلیس امنیت عمومی پایتخت گفت: با اجرای طرح «ناظر یک» بیش از ۶۰ درصد کشف حجاب در داخل خودرو‌ها کاهش یافته است.
کد خبر: ۳۶۵۶۶۲
تاریخ انتشار: ۱۷ مهر ۱۳۹۸ - ۱۲:۴۸ - 09October 2019

کاهش ۶۰ درصدی کشف حجاب با اجرای طرح ناظر یک/ «گستاخان» به مرجع قضایی معرفی می‌شوندبه گزارش گروه اجتماعی دفاع‌پرس، همایش آمران به معروف و ناهیان از منکر صبح امروز با حضور حجت‌الاسلام و المسلمین «سید محمدحسن ابوترابی فرد» امام جمعه موقت تهران، سردار «حسین رحیمی» فرمانده انتظامی تهران بزرگ و سردار «علی ذوالقدر» رئیس پلیس امنیت عمومی تهران بزرگ در مقر پلیس امنیت عمومی پایتخت برگزار شد.

سردار ذوالقدر رئیس پلیس امنیت عمومی پایتخت در این همایش با درود بر روح پر فتوح شهدا گرامی‌داشت هفته نیروی انتظامی اظهار داشت: طرح ناظر یک از ابتدای سال جاری با طراحی پلیس امنیت و عمومی پلیس ناجا کلید خورد و کسانی که اقدام به کشف حجاب درون خودرو می‌کردند با ارسال پیامک به آن‌ها تذکر داده می‌شد که در اصل همان امر به معروف و نهی از منکر است.

رئیس پلیس امنیت عمومی پایتخت تصریح کرد: اگر تذکر اثر نداشت، فرد احضار و تعهد اخذ می‌شد؛ اگر تعهد هم اثر نداشت بحث ارشادی را اجرا کرده و در ادامه برخی افراد را حتی به کارشناسان بیرون از مجموعه نیز ارجاع می‌دادیم.

وی گفت: تعدادی انگشت‌شماری را که گستاخ بوده و تحت هیچ شرایطی تذکر را نپذیرفتند به دستگاه قضایی معرفی کردیم.

سردار ذوالقدر خاطرنشان کرد: از ابتدای اجرای طرح ناظر تاکنون بیش از ۶۰ درصد کشف حجاب در داخل خودرو کاهش داشته است.

وی با بیان اینکه رویکرد اقدامات گشت ارشاد تغییر یافته است، اظهار داشت: در گذشته کسانی که کشف حجاب می‌کردند به پلیس امنیت اخلاقی ارجاع شده و سپس بعد از بازجویی به مقام قضایی معرفی می‌شدند.

وی گفت: امروز این‌کار انجام نمی‌شود و پس از شناسایی متخلفان ابتدا آن‌ها را نهی ازمنکر کرده و با استقرار خودرو‌های مشاوره‌ای در محل آن‌ها را هدایت می‌کنیم؛ یعنی افراد متخصص در محل متخلفان را ارشاد کرده و در صورت هدایت افراد، آن‌ها مرخص و به مقر پلیس امنیت منتقل نخواهند شد؛ اما اگر متخلفان مصر بر تخلف خود باشند به مقام قضایی معرفی می‌شوند.

سردار ذوالقدری با بیان اینکه هم‌اکنون در ۱۲ نقطه تهران این ارشاد‌ها صورت می‌گیرد، تصریح کرد: طرح «ناظر دو» هم‌اکنون در سطح شهر تهران در مراکز تجاری بزرگ پایتخت در حال اجرایی شدن است.

وی افزود: بین ۲۰ تا ۳۰‌ درصد بحث بدحجابی و بدپوششی در اماکن کاهش پیدا کرده است.

رئیس پلیس امنیت عمومی پایتخت اعلام کرد: خوشبختانه اجرای طرح‌های جدید درگیری و تنش خیابانی را کاهش داده و حتی به صفر رسانده است و با هدایت لسانی و غیر برخوردی موضوعات حل و فصل می‌شوند.

انتهای پیام/ 241

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار