به روز شده در: ۲۱ مرداد ۱۳۹۹ - ۲۱:۱۸
وزیر دفاع در بازدید از جشنواره فناوری نانو:
وزیر دفاع گفت: بر این باوریم که شرکت‌های دانش بنیان و فناوری‌های نانو به عنوان عقبه راهبردی صنعت دفاعی نقش ویژه‌ای در ارتقای قدرت بازدارندگی کشور دارد.
کد خبر: ۳۶۵۹۷۷
تاریخ انتشار: ۲۰ مهر ۱۳۹۸ - ۱۵:۲۱ - 12October 2019

فناوری نانو عقبه راهبردی صنعت دفاعی و موجب بازدارندگی استبه گزارش گروه دفاعی امنیتی دفاع‌پرس، امیر سرتیپ «امیر حاتمی» وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح با حضور در دوازدهمین جشنواره فناوری نانو در محل نمایشگاه بین‌المللی تهران از توانمندی‌های ملی بازدید کرد.

وی در جریان این بازدید به جایگاه ایران در حوزه فناوری نانو، اشاره کرد و اظهار داشت: جمهوری اسلامی ایران با همت متخصصان و دانشمندان خود در حوزه «نانو» به جایگاه رفیعی در جهان دست یافته است.

امیر حاتمی در همین زمینه با اشاره به فعالیت شرکت دانش بنیان و صنعتی در کشور، گفت: تولید بیش از صدها محصول، رشد صعودی بازار محصولات در سال‌های اخیر و صادرات محصولات نانو به بیش از ده‌ها کشور دنیا از مهمترین دستاوردهای ایران اسلامی در زمینه نانو به شمار می رود.

وزیر دفاع، فناوری‌ نانو را به عنوان یک فناوری‌ قدرت‌ساز عنوان کرد و اظهار داشت: علم «نانو» می‌تواند صنایع دفاعی ما را در حوزه‌های الکترونیک، هوایی، دریایی و فضایی رشد داده و با تحول اساسی مواجه کند.

وی با بیان اینکه فناوری نانو دارای دامنه استفاده وسیع در صنایع دفاعی – نظامی است، افزود: فناوری نانو تأثیر عمده‌ای در پیشرفت هرچه بیشتر سامانه‌های دفاعی دارد.

امیر حاتمی افزود: بهره‌مندی از حوزه تکنولوژی نانو در سال‌های اخیر در وزارت دفاع از جایگاه ویژه‌ای برخوردار بوده است به گونه‌ای که صنعت دفاعی توانسته است ارتباط مؤثر و عمیقی را با شرکت‌های دانش بنیان و نانو برقرار سازد.

وزیر دفاع نقش تکنولوژی نانو در ارتقای قدرت رزم نیروهای مسلح را بسیار حائز اهمیت دانست و افزود: بر این باوریم که شرکت‌های دانش بنیان و فناوری‌های نانو می‌توانند به عنوان عقبه راهبردی صنعت دفاعی نقش آفرینی ویژه‌ای در ارتقاء قدرت بازدارندگی داشته باشند.

وی تصریح کرد: همواره از شرکت‌های دانش بنیان و فناوری نانو حمایت و پشتیبانی کرده‌ایم و برای بهره‌مندی هر چه بیشتر از دستاوردهای این حوزه تلاش خود را به کار خواهیم بست.

نمایشگاه بین‌المللی تهران از تاریخ ۱۸ الی ۲۱ مهر ماه ۱۳۹۸ میزبان دوازدهمین جشنواره فناوری‌ نانو است، رویدادی که در آن آخرین دستاوردها و تحولات عرصه فناوری‌نانو در معرض دید علاقه‌مندان قرار می‌گیرد.

انتهای پیام/ 221

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار