به روز شده در: ۲۱ مرداد ۱۳۹۹ - ۲۱:۳۰
وزارت خارجه ترکیه به بیانیه وزیران خارجه اتحادیه‌عرب در محکومیت حمله آنکارا به شمال سوریه واکنش نشان داد.
کد خبر: ۳۶۶۰۰۳
تاریخ انتشار: ۲۰ مهر ۱۳۹۸ - ۲۰:۴۳ - 12October 2019

واکنش ترکیه به بیانیه اتحادیه‌عرب در محکومیت حمله آنکارا به سوریهبه گزارش گروه بین‎الملل دفاع‌پرس، وزارت خارجه ترکیه امروز شنبه در واکنش به اقدام اتحادیه عرب در محکوم کردن حمله آنکارا به شمال شرق سوریه اعلام کرد: دبیرکل اتحادیه عرب با متهم کردن آنکارا در جرائم گروه تروریستی شریک شده و به جهان عرب خیانت کرده است.

حامی آکسوی سخنگوی وزارت خارجه ترکیه در پاسخ به سوالی درباره نشست امروز اتحادیه عرب گفت: اولین و بزرگترین قربانی پاکسازی قومی و نژادی و نیز جنایات ضدانسانی که از سوی پ‌ی‌د/ پ‌ک‌ک به انجام رسیده و باعث شده است که آن‌ها از خانه‌های خود در شرق فرات آواره شوند، عرب‌ها هستند.

سخنگوی وزارت خارجه ترکیه در ادامه افزود: دبیرکل اتحادیه عرب به جای اینکه صدای جهان عرب باشد و از حقوق اعراب سوریه دفاع کند، تعجب برانگیز است که از حامیان جنایت علیه عرب‌ها و تروریست‌هایی که یک وطن عربی را تجزیه می‌کنند؛ حمایت می‌کند.

وی بی‌اشاره به نقض منشور ملل متحد در حمله به بخشی از خاک یک کشور مستقل بدون کسب مجوز از دولت قانونی دمشق ادعا کرد: اتحادیه عرب که نسبت به اقدامات غیرانسانی در قدس و خاورمیانه و آفریقای شمالی سکوت کرده است، با اشغالگر نامیدن ترکیه به جای یک گروه تروریستی که تمامیت ارضی سوریه را هدف قرار داده است، شریک جنایت این گروه شده است و به جهان عرب خیانت می کند.

انتهای پیام/341

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار