به روز شده در: ۰۱ مهر ۱۳۹۹ - ۱۴:۳۸
سخنگوی نیروهای مسلح یمن:
سخنگوی نیروهای مسلح یمن با اعلام اینکه یمن طی 72 ساعت گذشته بیش از 75 بار هدف حمله هوایی ائتلاف سعودی قرار گرفته است، گفت: ائتلاف سعودی و امارات همچنان به تشدید تجاوز نظامی و محکم‌تر شدن محاصره علیه یمن ادامه می‌دهند.
کد خبر: ۳۶۶۱۸۵
تاریخ انتشار: ۲۲ مهر ۱۳۹۸ - ۱۳:۱۱ - 14October 2019

یمن طی 72ساعت گذشته 75 بار بمباران شدبه گزارش گروه بین الملل دفاع‌پرس، سرتیپ «یحیی سریع» سخنگوی رسمی نیروهای مسلح یمن گفت که ائتلاف سعودی و امارات همچنان به تشدید تجاوز نظامی و محکم‌تر شدن محاصره علیه یمن ادامه می‌دهند.

وی در صفحه مجازی خود نوشت: این ائتلاف در طی 72 ساعت گذشته  بیش از 75 حمله هوایی به خانه‌ها و مزارع شهروندان در استان صعده و مرزها انجام داد. در همین حال ائتلاف و نیروهای مزدور آن ده‌ها  بار در جبهه‌های مختلف دیگر هم تلاش برای پیشروی نظامی داشته‌اند.

به گزارش وبگاه خبری «متابعات» نیروهای مسلح یمن اول هفته جاری قول دادند به هرگونه اقدام خصمانه ائتلاف و مزدورانش حتی اگر یک حمله باشد جواب خواهند داد. آنها تاکید کردند که صلح با عمل و نه حرف به دست می‌آید.

مزدوران ائتلاف سعودی با نقض روزانه و مداوم توافق آتش‌بس در الحدیده که به موجب توافق سوئد حاصل شده بود به هدف قرار دادن شهرها و روستاهای این استان ادامه دادند.

براساس گزارش‌های رسیده از استان الحدیده شامگاه یکشنبه (13 اکتبر)، مزدوران ائتلاف با 4 گلوله خمپاره جنوب شهر التحیتا را هدف قرار دادند.

جنوب شهر حیس هم هدف دو گلوله خمپاره قرار گرفت. مزدوران ائتلاف سعودی همچنین اموال و خانه‌های شهروندان را به رگبار بستند.

منطقه کوهستانی شهر التحیتا هم هدف سه گلوله خمپاره و تیربار مزدوران ائتلاف سعودی قرار گرفت.

مزدوران ائتلاف نیمه شب دوشنبه، 14 اکتبر به شدت مرکز، شمال و جنوب منطقه الجاح در منطقه بیت الفقیه را هدف آتش رگبار سلاح‌های مختلف خود گرفتند.

نیروهای ائتلاف سعودی و مزدورانشان با نقض روزانه توافق آتش‌بس در الحدیده  که هزاران مورد از آن تاکنون به ثبت رسیده است این توافق را عملا لغو شده تلقی می‌کنند. نیروهای ارتش و کمیته‌های مردمی تاکنون خویشتنداری نشان داده و دولت صنعا هم به طور یکجانبه به توافق سوئد پایبند بوده است. به گونه‌ای که به شکل یک جانبه از الحدیده عقب نشینی کرده و بنادر را به سازمان ملل تحویل داده و عواید بندر الحدیده هم به بانک مرکزی الحدیده واریز می‌شود تا حقوق بخش دولتی که از بیش از سه سال پیش توسط نیروهای متجاوز و دولت مزدور آن در ریاض متوقف شده است پرداخت شود.

تجمع‌های اعتراضی در محکومیت ادامه توقیف کشتی‌های حامل نفت توسط ائتلاف و ممانعت از ورود آن به بندر الحدیده ادامه دارد. شهرهای مختلف استان ذمار(در 99 کیلومتری شهر صنعا، پایتخت یمن) امروز شاهد تجمع‌های اعتراضی بود که در آن اقدام ائتلاف سعودی را یک جنایت علیه بشریت خواندند که به مجموعه جنایات این رژیم طی پنج سال گذشته علیه ملت یمن افزوده می‌شود.

شرکت‌کنندگان در این تجمع‌ها بی توجهی سازمان ملل به این فاجعه انسانی را محکوم کردند که از تاخیر انتقال مواد غذایی، دارویی و مایحتاج اساسی و نبود سوخت و از کارافتادن بخش‌های حیاتی زندگی مردم یمن در نتیجه توقیف کشتی های حامل سوخت، ایجاد شده است.

شهرهای استان عمران یمن هم به همین منظور شاهد تجمع اعتراضی بود که سازمان ملل و ائتلاف سعودی را مسئول اوضاع وخیم انسانی در یمن خواندند.

انتهای پیام/421

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار