به روز شده در: ۰۸ آبان ۱۳۹۹ - ۲۲:۱۸
آیت‌الله خامنه‌ای به یاد می‌آورند که برخلاف روحانیون، بعضی از گروه‌های سیاسی مخالف رژیم شاه هم فقط برای اهداف سیاسی به طبس آمده بودند که باعث اخلال در خدمت‌رسانی به مردم و ایجاد اختلاف شدند.
کد خبر: ۳۶۶۴۰۶
تاریخ انتشار: ۲۴ مهر ۱۳۹۸ - ۱۴:۰۷ - 16October 2019

به گزارش گروه ساجد، بیست و پنجم شهریور ۱۳۵۷، طبس با زمین‌لرزه‌ای به قدرت هفت و هشت دهم ریشتر لرزید؛ زمین‌لرزه‌ای که مطابق با بعضی آمارها تاکنون هم سنگین‌ترین زلزله در تاریخ معاصر ایران بوده است. در بحبوحه‌ی اعتراضات مردمی علیه رژیم شاه، این واقعه‌ی طبیعی و ناکامی دولت در خدمت‌رسانی شابسته به مردم، بر خشم جامعه افزود. این در حالی بود که نیروهای مردمی و به‌ویژه روحانیت مبارز، خیلی زود خود را به طبس رساندند تا ظرفیت‌های خود را در خدمت به آسیب‌دیدگان و مستضعفان آن دیار به کار بیندازند.

در همین ایام، حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، در مسیر بازگشت از تبعیدگاه جیرفت به مشهد مقدس، در یزد توقف کرده بودند. آقای خامنه‌ای در همانجا بود که خبر زلزله طبس را شنید. به سفارش آیت‌الله صدوقی که چند وقت پیش در ماجرای خدمت‌رسانی روحانیون و از جمله آیت‌الله خامنه‌ای به سیل‌زدگان ایرانشهر، کمک قابل توجهی را سرازیزِ این شهر کرده بود، بعد از رسیدن به مشهد، راهی طبس شد. افرادی مانند شهید هاشمی‌نژاد هم با جمعی از روحانیون و طلاب مبارز برای کمک به مردم آمده بودند.
آیت‌الله خامنه‌ای به یاد می‌آورند که برخلاف روحانیون، یعضی از گروه‌های سیاسی مخالف رژیم شاه هم فقط برای اهداف سیاسی به طبس آمده بودند که باعث اخلال در خدمت‌رسانی به مردم و ایجاد اختلاف شدند. از سوی دیگر در خاطرات ایشان مضبوط است که مردم از کمک‌رسانی گروه‌های التقاطی یا چپگرای الحادی استقبال زیادی به عمل نمی‌آوردند.

تصاویر/ خدمت‌رسانی روحانیون در زلزله طبس

تصاویرخدمت‌رسانی روحانیون در زلزله طبس

تصاویر/ خدمت‌رسانی روحانیون در زلزله طبس

 

تصاویر/ خدمت‌رسانی روحانیون در زلزله طبس

تصاویر/ خدمت‌رسانی روحانیون در زلزله طبستصاویر/ خدمت‌رسانی روحانیون در زلزله طبس

تصاویر/ خدمت‌رسانی روحانیون در زلزله طبستصاویر/ خدمت‌رسانی روحانیون در زلزله طبس

انتهای پیام / 821 

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار