به روز شده در: ۰۵ مهر ۱۳۹۹ - ۱۸:۴۳
با نگاهی به وب‌سایت‌ خبری رسانه‌های غربی کمتر خبری با محتوای پوشش پیاده‌روی اربعین که به عنوان بزرگترین گردهمایی سالانه مذهبی جهان شناخته می‌شود، به چشم می‌خورد؛ در این میان رسانه‌های داخلی کشورمان تلاش کردند با انتشار اخباری به زبان‌های روز دنیا از جمله انگلیسی، به نوعی این فقدان خبری را در سطح جهانی جبران کنند.
کد خبر: ۳۶۶۷۰۱
تاریخ انتشار: ۲۷ مهر ۱۳۹۸ - ۱۴:۱۴ - 19October 2019

به گزارش گروه سایر رسانه‌های دفاع‌پرس به نقل از ایسنا، با کمی جست‌وجو در وب‌سایت‌ رسانه‌های خارجی و مهم انگلیسی‌زبان معدود اخباری مرتبط با اربعین و پیاده‌روی میلیون‌ها مسلمان به سمت کربلا به چشم‌ می‌خورد. و البته آن دسته محدود اخبار هم با محتوای درخواست دولت ایران برای به تعویق انداختن سفر زائران به عراق منتشر شده‌اند و در حقیقت خبری از بازتاب سفر میلیون‌ها زائر به کربلا نیست!

سکوت رسانه‌های غربی در برابر بزرگترین گردهمایی انسانی

در این میان صفحات انگلیسی‌زبان رسانه‌های داخلی با تیترهای «بزرگ‌ترین گردهمایی مذهبی جهان در کربلا»،‌ «برپایی بیش از ۱۰۰ هزار موکب برای پیاده‌روی اربعین»، «پیاده‌روی افغان‌ها مناسبت اربعین حسینی در تهران» تلاش کرده‌اند به انعکاس اخبار این رویداد در سطح جهانی بپردازند.

سکوت رسانه‌های غربی در برابر بزرگترین گردهمایی انسانی

«برگزاری مراسم یادبود در تهران به مناسبت اربعین حسینی» و «قدردانی معاون رئیس‌جمهور از دولت عراق برای میزبانی از زائران اربعین حسینی»، «میلیون‌ها زائر اربعین حسینی از سراسر جهان در کربلا گردهم آمده‌اند» (پرس تی‌وی) دیگر عناوین اخبار مرتبط با اربعین حسینی در بخش انگلیسی زبان رسانه‌های داخل کشور است.

سکوت رسانه‌های غربی در برابر بزرگترین گردهمایی انسانی
پایگاه خبری «المنار»‌ لبنان نیز با انتشار خبری با عنوان «میلیون‌ها نفر در اربعین به سمت کربلا پیاده‌روی می‌کنند»‌ به بازتاب خبر این واقعه پرداخت.

سکوت رسانه‌های غربی در برابر بزرگترین گردهمایی انسانی

 

انتهای پیام/ 121

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها