به روز شده در: ۲۶ آبان ۱۳۹۸ - ۱۴:۴۴
سردار مهری خبر داد؛
رئیس سازمان وظیفه عمومی نیروی انتظامی گفت: اصلاح فرآیند‌ها در صدور کارت‌های هوشمند پایان خدمت و معافیت منجر به شناسایی متخلفان و برخورد با آن‌ها و کاهش چشمگیر تخلفات سربازی شده است.
کد خبر: ۳۶۶۸۳۲
تاریخ انتشار: ۲۸ مهر ۱۳۹۸ - ۱۳:۱۷ - 20October 2019

کاهش چشمگیر تخلفات در حوزه معافیت‌های سربازیبه گزارش گروه اجتماعی دفاع‌پرس، سردار «تقی مهری» رئیس سازمان وظیفه عمومی نیروی انتظامی در تشریح این خبر اظهار داشت: اصلاح فرآیندها، به کارگیری اقدامات پیشگیرانه در حوزه معافیت‌های سربازی و همچنین صدور کارت‌های هوشمند پایان خدمت و معافیت، منجر به کاهش چشمگیر تخلفات سربازی شده است.

وی ادامه داد: تغییر روند معافیت پزشکی به نحوی بوده که سعی شده از نفوذ افراد سودجو در این فرآیند‌ها جلوگیری شود.

رئیس سازمان وظیفه عمومی ناجا عنوان کرد: به کارگیری پزشکان نیرو‌های مسلح در معاینه اولیه مشمولان و ایجاد ارتباط سیستمی از طریق دفاتر خدمات الکترونیک انتظامی (پلیس+۱۰) با آنان، همچنین ارتباط سامانه‌ای با بیمارستان‌ها و ارسال جوابیه از طریق پیک در معاینه تخصصی مشمول و یا بستگان درجه یک وی از جمله پدر، مادر، برادر و خواهر در معافیت‌های کفالت، موجب شده تا دسترسی افراد به مدارک پزشکی محدود و تخلفات در این زمینه کاهش یابد.

وی تصریح کرد: کاهش چشمگیر تخلفات در معافیت‌های کفالت، بیانگر اقدامات مثبت سازمان وظیفه عمومی ناجا در جهت کنترل و اصلاح فرآیند‌ها مانند تغییر در روند استعلامات ثبت احوال و سایر بررسی هاست.

سردار مهری گفت: در سال‌های اخیر سازمان وظیفه عمومی ناجا توانسته با اجرای طرح تعویض کارت‌های قدیمی پایان خدمت و معافیت با کارت هوشمند، حجم بالایی از کارت‌های جعلی پایان خدمت و معافیت را شناسایی، کشف و ابطال کند، همچنین هوشمندسازی کارت‌های مذکور موجب شده تا ضریب امنیت کارت‌ها افزایش و جعل آن‌ها دشوار‌تر شود.

این مقام ارشد انتظامی خاطرنشان کرد: مشمولان عزیز به وعده‌های افراد سودجو و متقلب توجه نکنند و تنها برای کسب اطلاع از فرآیند‌ها و قوانین و مقررات خدمت وظیفه عمومی به پایگاه اطلاع رسانی سازمان وظیفه عمومی ناجا به نشانی www.vazifeh.police.ir، تلفن گویا به شماره ۰۹۶۴۸۰ و یا پیامک سازمان به شماره ۱۱۰۲۰۶۰۱۰ مراجعه کنند.

انتهای پیام/ 241

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار