به روز شده در: ۲۸ آبان ۱۳۹۸ - ۲۲:۴۲
«حسین مقصودی» خبر داد؛
نماینده مردم سبزوار، جغتای، جوین و خوشاب در مجلس، با بیان اینکه ۱۲۰۰ موکب در خراسان برای پذیرایی از زائران امام رضا (ع) احداث شده است، گفت: در داورزن روستایی به نام «صدخرو» وجود دارد که به صورت شبانه روز، همه امکانات رفاهی برای زائران در این روستا برپا شده است.
کد خبر: ۳۶۶۹۷۸
تاریخ انتشار: ۲۹ مهر ۱۳۹۸ - ۱۵:۴۳ - 21October 2019

برپایی ۱۲۰۰ موکب در خراسان برای استقبال از زوار امام رضا (ع)به گزارش گروه سایر رسانه‌های دفاع‌پرس، «حسین مقصودی» نماینده مردم سبزوار، جغتای، جوین و خوشاب در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با «خانه ملت»، با اشاره به برگزاری موفق راهپیمایی با شکوه عبادی سیاسی اربعین حسینی (ع)، اظهار داشت: مراسم اربعین در سال‌های اخیر علاوه بر این‌که محور همبستگی و وحدت جهان تشیع شده است در کنار بُعد زیارتی خود، ابعاد سیاسی، اقتصادی و فرهنگی را هم به دنبال دارد که می‌‎توان از همه این جوانب با برنامه‌ریزی درست، بهره کافی را برد.

وی با اشاره به تشکیل مثلث شوم عربستان، اسرائیل و آمریکا علیه جمهوری اسلامی ایران، تصریح کرد: در این شرایط که این جبهه خطرناک، قصد متفرق کردن جهان اسلامی به واسطه داعش و طالبان را دارد و به دنبال جا انداختن ایران هراسی و شیعه هراسی در دنیا است، اربعین نماد همبستگی، وحدت، قدرت، مهربانی و سخاوت شیعیان است که می‌تواند فتنه‌های شوم دشمن را خنثی کند.

عضو کمیسیون امور داخلی کشور و شورا‌ها اضافه کرد: در ادامه حرکت با شکوه اربعین حسینی (ع)، طی روز‌های آینده مردم خراسان بزرگ به ویژه مردم سبزوار از سه منطقه داورزن، منطقه جوین و جغتای و منطقه ششتمد و روداب میزبان زائران پای پیاده امام رضا (ع) هستند.

برپایی ۱۲۰۰ موکب در خراسان برای استقبال از زوار امام رضا (ع)

وی با بیان اینکه ۱۲۰۰ موکب در خراسان برای پذیرایی از زائران امام رضا (ع) احداث شده است، ادامه داد: در داورزن روستایی به نام صدخرو وجود دارد که نمادی از پذیرایی و میزبانی از زائران امام رضا (ع) است که به صورت شبانه روز، همه امکانات رفاهی برای زائران در این روستا برپا شده و به نوعی برگرفته از میزبانی‌های حرکت عظیم اربعین حسینی است.

مقصودی با بیان اینکه خراسان در ایام ۲۶ تا ۲۸ صفر میزبان جا ماندگان از اربعین حسینی (ع) است، گفت: شهرداری‌ها، دهیاری‌ها و نیرو‌های مسلح در کنار نهاد‌های مردمی مانند بسیج به دنبال استقبال و پذیرایی از زوار هستند تا این مراسم به بهترین نحو برگزار شود تا فتنه‌های دشمن در این شرایط خاموش شود.

نماینده مردم سبزوار در مجلس شورای اسلامی تأکید کرد: اتحاد و وحدت مسلمانان در مراسم اربعین و زیارت امام رضا (ع) درس بزرگی برای آنانی است که می‌‎خواهند بین مسلمانان تفرقه بیاندازند.

انتهای پیام/ 113

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار