به روز شده در: ۱۲ بهمن ۱۴۰۱ - ۲۲:۵۹
نماینده دائم سوریه در سازمان ملل متحد تاکید کرد که دمشق تلاش ترکیه برای توجیه اقدامات تهاجمی خود علیه سوریه به هر بهانه‌ای را رد می‌کند.
کد خبر: ۳۶۷۴۲۴
تاریخ انتشار: ۰۳ آبان ۱۳۹۸ - ۰۹:۳۶ - 25October 2019

الجعفری: دمشق توجیه ترکیه برای حمله به سوریه را نمی پذیردبه گزارش گروه بین الملل دفاع‌پرس، نماینده دائم سوریه در سازمان ملل متحد تاکید کرد که حمله ترکیه به سوریه نقض آشکار منشور سازمان ملل و قطعنامه های شورای امنیت و توافقات آستانه و نتایج کنفرانس سوچی محسوب می شود.

الجعفری طی نشست شورای امنیت خاطر نشان کرد که تجاوز ترکیه باعث اشغال برخی اراضی سوریه و کشته و زخمی شدن صدها نفر از شهروندان و فرار هزاران نفر و وارد آمدن خسارات سنگین به زیرساخت ها از جمله مدارس، نیروگاه های برق و سد ها و غیره شد.

نماینده دایم سوریه در سازمان ملل متحد افزود: ادعاهای ترکیه برای توجیه تجاوز خود به خاک سوریه وضعیت اسکیزوفرنی این رژیم را نشان می دهد.

الجعفری تاکید کرد که سوریه به شدت تجاوز ترکیه را محکوم می نماید و تلاش اردوغان برای توجیه اقدامات تهاجمی خود را به هر بهانه ای رد می کند.

وی افزود: ترکیه ده ها هزار تروریست خارجی را وارد سوریه کرد و برای آنها اسلحه فراهم کرد و نفت و آثار باستانی و گندم و کارخانه های سوریه را سرقت کرد.

الجعفری خاطرنشان کرد که محکوم کردن تجاوز ترکیه توسط نمایندگان کشورهای اروپایی باعث نمی شود آنها از مسئولیت خود برای ایجاد اوضاع فعلی معاف شوند، و همین امر باعث توجیه اردوغان برای تجاوز خود شد.

انتهای پیام/ 141

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار